Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Vejperji gremo na ustavno sodišče

Vejperji gremo na ustavno sodišče

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 30. Mar 2017 19:18

Preberite si text na spodnjem linku našega portala in kdor želi, lahko pomaga.

http://zv-slo.si/vejperji-gremo-na-ustavno-sodisce/

Hvala in VapeOn!
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: Vejperji gremo na ustavno sodišče

OdgovorNapisal/-a Bronto » 06. Apr 2017 16:29

No, pa eno moje "začetniško" in "laično" vprašanje:
- pošljem račun (že prej seveda zakrijem svoje podatke in pošljem kot .jpg)
- na računu se vidi, recimo, da sem kupil (in dobil) 5 glav po ceni, ki je enaka za nakup 1,5 glave pri naših trgovcih

A ne bo potem naša "pametna politika" rekla, ah, dajmo podpret naše trgovce, torej, oni lahko prodajajo vse in po katerikoli ceni hočejo, iz tujine pa ne... Da jih zaščitimo... :roll:

Kaj pa potem? :?:

P.S. Enako vprašanje sem dal na drug forum...
"You live and learn. At any rate, you live." Douglas Adams
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 06. Apr 2017 17:41

Bronto napisal/-a:No, pa eno moje "začetniško" in "laično" vprašanje:
- pošljem račun (že prej seveda zakrijem svoje podatke in pošljem kot .jpg)
- na računu se vidi, recimo, da sem kupil (in dobil) 5 glav po ceni, ki je enaka za nakup 1,5 glave pri naših trgovcih

A ne bo potem naša "pametna politika" rekla, ah, dajmo podpret naše trgovce, torej, oni lahko prodajajo vse in po katerikoli ceni hočejo, iz tujine pa ne... Da jih zaščitimo... :roll:

Kaj pa potem? :?:

P.S. Enako vprašanje sem dal na drug forum...

V ustavno presojo gre del zakona, ki prepoveduje prodajo vejp opreme preko interneta. Ker trenutno je tako, da naši trgovci ne smejo prodajati preko spleta, dokler očitno od drugod iz EU in tretjih držav, pa paketi prihajajo v Slovenijo.
Torej v ustavni presoji bo samo to in nič drugega. Da se umakne iz zakona del, ki prepoveduje prodajo preko interneta. Tako bo lahko kupec še naprej naročal iz tujine, kot od domačega trgovca. V vsakem primeru zmaga kupec, če seveda ta del zakona pade.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Bronto » 07. Apr 2017 07:43

Hvala za razlago...
No, poslat sem mislil v vsakem slučaju... ;)
"You live and learn. At any rate, you live." Douglas Adams
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 07. Apr 2017 22:42

Bronto napisal/-a:Hvala za razlago...
No, poslat sem mislil v vsakem slučaju... ;)

;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a plamen » 09. Apr 2017 06:58

Kaj se bo zgodilo je jasno kot beli dan, saj drugače niti biti ne more, kot da prevlada genetsko dana slovenska logika in sicer "naj še sosedu crkne krava". Čim bodo na finančnem ministrtvu dobili v roke dokument iz katerega bo razvidno neko določeno število pošiljk Ecigaret in njihove opreme iz EU in tretjih držav,ki so prispeli v Slovenijo, bodo svojim službam prvenstveno carini, takoj naročili, da se vse te pošiljke v skladu z ZOUTPI dosledno zavračajo in tako se bo Slovencu izpolnila velika želja po sosedovi crknjeni kravi!

Sem pa trdno prepričan, da bodo nadzor nad pošiljkami začeli izvajati mnogo prej saj bo s tem odpadlo sklicevanje na nenakost pri trgovanju. Ker fora je v tem, da so elektronske cigarete po ZOUTPI v bistvu izenačene z navadnimi in če bi sedaj nekdo dovolil prodajo teh "vezanih tobačnih izdelkov", kot jim pravi zakonodajalec, bi potem moral dopustiti tudi prodajo navadnih cigaret preko spleta, ker bi se drugače prodajalci navadnih cigaret znašli v neenakosti, zato se nudi edina logična rešitev prepoved prodaje vsem oz le dosledno izvajanje ZOUTPIja.

Po moje bi se dalo narediti več, če bi se sklicevali na pomanjkanje podpore kadilcem pri prehodu iz tobačnih cigaret na e-cigarete in pravico obveščenosti do tega, ki je sedaj kršena v primerjavi z drugimi EU državami saj sem konkretno že sam doživel, ko so me prijatelji spraševali kako bi prešli na Ecigareto, pa jim nisem mogel iz domačih spletnih strani prav ničesar predstaviti niti jim svetovati kaj naj kupijo, ker ne vem katere stvari še kakšen spletni trgovec sploh poseduje kot tudi za novosti na tem področju ki pa se dnevno dogajajo.

In treba je reči bobu bob, da nas je ta oblast, ki danes vlada v Sloveniji, postavila nazaj v 19 stoletje, medtem ko se lahko z novostmi iz tega področja lahko seznanja cela Evropa je bil v Sloveniji ponovno, po 25 letih, uveden verbalni delikt po čl. 133 KZ SFRJ, na mejah pa se ponovno dogajajio stvari, katere so doživeli naši starši pa tudi še mi v 70, 80 letih prejšnjega stoletja in smo še kako zmotno mislili, da smo leta 1991 zmagali!!!
Slika
Uporabniški avatar
plamen

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 09. Apr 2017 11:10

V evropskih priporočilih (TPD) nikjer ne piše, da je treba prepovedati prodajo vejp opreme preko interneta, to so si naši svetniki sami izmislili. Komot bi lahko to izenačenje drugače izvedli.
Prepoved prodaje opreme preko neta, se bo slej kot prej, začela izvajat v popolnosti. V vmesnem času, pa se dela škoda našim trgovcem. To je kršenje ustave in je podlaga za tožbo.

Zakaj bi se izpostavljal in karkoli pomagal za skupno dobro. "Imam 50/50 možnosti, da gre paket mimo carine, v nasprotnem primeru mi vrnejo denar, naj traja čim dlje, za druge mi pa dol visi.." Tudi takšno slovensko razmišljanje je zelo škodljivo, ali ni?

In ne, dokaze, ki so namenjeni ustavnemu sodišču, si ne podajajo kar tako sem in tja, da bodo kar prišli v roke finančnemu ministrstvu..

Se pa strinjam glede pomanjkanja informacij. Tudi to, da je omejeno pridobivanje informacij, ki so javnega značaja, je kršenje ustavnih pravic. Vendar nisem pravnik, da bi vedel točno, ali je v tem primeru to osnova za presojo. Odvetnik, ki bo to vodil (če bo..), je pač izpostavil ta problem.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a plamen » 22. Maj 2017 06:37

"Komot bi lahko to izenačenje drugače izvedli". A seveda bi se to lahko drugače izvedlo, državljanom čimbolj prijazno enako kot na Hrvaškem in v ostalih EU državah, vendar takrat naša politika v zadostni meri ne bi pokazala svojega genetskega hlapčevstva! Kot rezultat tega pa je, da po Sloveniji kupujemo nikotinsko bazo v 10 ml flaškah sam pa sem v zadnje iz Hrvaške privlekel bazo v 2 literski plastenki, ponujali pa so mi jo tudi v 5 literski kanti. Ja bravo slovenska aktualna politika, neverjetno pametno ravnaš s svojimi nekdanjimi volilci!
Slika
Uporabniški avatar
plamen

OdgovorNapisal/-a milyan » 24. Jun 2017 07:32

Zakon kot so ga naši veljaki sprejeli je namenjen uničenju maloprodaje pri nas
naj probam razložit
Internetno prodajo prepoveš in več kot prepoloviš dohodek domačim trgovinam
Ker smo relativno majhni fizična trgovina težko preživi
Ko ni več fizičnih trgovin, kamor se zatekajo začetniki in kadilci, ki bi se želeli odvadit ni novih vejparjev
"starih" rutiniranih vejparjev se ne da omejevati in ni potrebe, se bodo ispeli, samo da ni dotoka novih
Nekako tako vidim v kaj je šlo 140mio€ za kampanjo o zakonu s strani dela tobačne industrije (za ostalo ne vem)

Po mojo oceni je edina normalna možnost da se VAPE preneha imenovati "e-cigaret" ker vsi vemo, da nima nič skupnega z cigareto in ga tako torej posebaj obravnava tudi zakonodaja

moje razmišljanje mogoče malo neurejeno
Slika
Uporabniški avatar
milyan

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 24. Jun 2017 09:36

Trenutno izvajanje zakona, ko je prepovedano naročevati preko neta pri nas, dočim pa iz tujine nemoteno prihajajo paketi z vape opremo, je uničujoče za naše trgovce. Trenutno res izgleda, kot da je bil namen uničiti domače prodajalce, ker drugega efekta od omejevanja elektronskih cigaret v zakonodaji ni. Zato resnično upam, da gre zadeva na ustavno sodišče in da se ustvari enakopraven položaj na trgu. Ker se res lahko zgodi, to kar si rekel. Promet pade za polovico in vprašanje koliko fizičnih trgovin bo še sposobno preživet in pomagat kadilcem pri svetovanju itd.
Čeprav po drugi strani, pa se ravno po sprejetem zakonu odpira vse več in več novih trgovin v vse več mestih po Sloveniji, kar je definitivno dober znak. Samo, da jim uspe preživet. (Vape shop v vsako vas, bi rekel Aleš :) )
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Naslednja

Vrni se na NOV ZAKON, NOVA PRAVILA NA FORUMU

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost