Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

ZOUTIPI in nova pravila na forumu

Re: ZOUTIPI in nova pravila na forumu

OdgovorNapisal/-a buddha » 15. Mar 2017 08:28

Max napisal/-a:Potem lahko pozabim na Smoke Aliena, ga bo en državni uradnik z veseljem nesel domov, prodal, ali pa uničil.

če ga čakaš iz tujine, zadeve še vedno hodijo preko meje k nam. Drugače ga pa še dobiš v trgovinah.
Slika
buddha

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 15. Mar 2017 09:26

Lepo, da se je razvila debata, vendar čas revolucije je minil. Zakon je sprejet. Leto dni že delamo na tem, opozarjamo, novačimo nove aktivne člane.. To je to, kar imamo.
Zaenkrat tudi našim regulatorjem še ni jasno, kako zadevo peljati, zato gre vse še vedno skozi meje. Brez panike zaenkrat. Ko pa bo kaj več konkretno znanega, pa obvestimo.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a gogi » 15. Mar 2017 10:19

Škoda... sem šele kakih 14dni bodoči vapear... naštudiral vse in zelo navdušen.
Upam, da se mi končno rata znebit tobaka po 3eh failanih poizkusih.
gogi

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 15. Mar 2017 20:53

gogi napisal/-a:Škoda... sem šele kakih 14dni bodoči vapear... naštudiral vse in zelo navdušen.
Upam, da se mi končno rata znebit tobaka po 3eh failanih poizkusih.

Čestitam za prehod, upam da ti rata, oz. vem da ti bo ;) . Res da nas omejujejo zelo, ne morejo pa nas zlomiti. VapeOn!
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a plamen » 15. Mar 2017 23:07

čestitam, da si sde odločil za novo življenje in brez skrbi seveda ti bo ratalo v to ne dvomim, samo začni z dovolj močnim nikotinom...preberi v postih nižje kaj sem pisal na to temo da se ne ponavljam. No jaz že leto in 3 mesece (no kmalu bo tri mesece) nisem cigareta nikoli več prižgal. Kot vidiš iz pasice sem v tem času privarčeval 1400 eur, pri tem pa sem dal 500-700 eur za mojo vejp opremo, in me je mogoče prav to, ta radovednost kako delujejo še drugi uparjalniki, modi, izdelava lastnih tuljav ali pa komplet Ecigareti različnih znamk), šer toliko bolj potegnilo, da sem čisto padel not in s tem še lažje prenehal, čeprav res nikoli nisem imel niti najmanjših skušnjav da bi prižgal cigareto. No da te razveselim, pravkar sem danes prijel dva mehanska modema iz tujine od firme kjer sem vseskozi največ kupoval in nas največ tudi kupuje, tako da sem še imel srečo oz sem imel srečo, ker je pač majhen in lahek paket, da ga niso na carini odprli, če pa bi ga pa je odvisno od njihovih trenutnih navodil. Drugače pa je Slovenija tukaj bolj malo kriva kar se tiče omejevanja vejpanja (razen enotnih škatlic za cigarete in plačilo licenc za prodajo cigaret) ostalo pa je vse zamisel iz EU oz protivejperske ukrepe narekuje ta brezmiselna evropska Uredba. Imaš pa na Yutub posnetek ko v Angliji v domu lordov angleški lord razlaga da je v Evropski komisiji pri Yunkerju sam na svoje oči videl predstavnike Big tobaca in sigurno je Big tobaco v največji meri kriv da se v Evropi uniči vejpanje z enim samiom ciljem da čim več ljudi začne nazaj kaditi. No tukaj v Sloveniji se ne moreš upreti čisto na nobenega saj se niti ljudem, še manj pa politikom in najmanj zdravstvenim delavcem niti sanja ne kaj je elektonska cigareta in kako deluje. Čim oni slišijo ime jim je stvar jasna in so proti. Čas za Ecigareto v družbi je dozorel v Angliji v Sloveniji pa capljamo kot na vseh področjih, ampak na tem še najbolj enih 10 let za npr angleži. Je pa dejstvio da je ta neumna uredba popolnoma enaka tisti evropski uredbi o prepovedi gnojenja pašnikov nad 15 % strmine po kateri naj ne bi krave na takšnih pašnikih smele opravljati veliko potrebo pa so se potem avstrijci, ki so tudi pokazali na vso to neumnost evropske birokracije, delali norca iz te uredbe in kravam navezovali plenice...haha...ali pa svoj čas je obstajala Uredba o ravnih kumarcah in krivih niso smeli prodajati, no in v podobnem kontekstu je napisana tudi ta uredba.
Kakor koli upam da ti uspe in boš že po mesecu dni občutil prvo razliko v kvaliteti novega življenja!
Slika
Uporabniški avatar
plamen

OdgovorNapisal/-a gogi » 16. Mar 2017 06:56

Hvala vsem za spodbudne besede, res že komaj čakam :D
Moram pa povedat, da sem včeraj po pošti dobil uparjalnik (sxk kayfun v5), katerega sem naročil na Fastechu :P :P
Zdej pa samo še na mod počakam in gasa :)
gogi

OdgovorNapisal/-a milyan » 16. Mar 2017 18:16

k meni je danes prišel FT vape mail :D :D
Slika
Uporabniški avatar
milyan

OdgovorNapisal/-a Matrus » 26. Mar 2017 18:40

K meni je v četrtek (torej po 15.) prišel uparjalnik TFV4 mini bp. Naročil sicer 16. iz Gearbest, ker nisem vedel, da so uparjalniki tudi prepovedani (ali so?). Je pa res, da vsaj na Gearbest niso najbolj vestni, kar se tiče carinskih deklaracij; pri meni je pisalo samo "Device parts", plus razmeroma majhen nepriporočen paketek in ni nihče preverjal. Sem pa tudi jaz močno razočaran nad zakonom. Imam pa zdaj obnovljivo glavo, tako da nisem odvisen od zakonodaje (plus že od prej zalogo 100mg nikotina za ene 2 leti, po 2 letih pa nameravam itak nehat vejpat, če ne že prej.)
Matrus

OdgovorNapisal/-a cingulingu » 27. Mar 2017 18:11

Zanima me, če zakon velja tudi za grelne žice kot take, recimo: SS316L/28awg/10m (špula), in naprave za izdelavo clapton/fused-clapton/alien/...
Namreč, pravkar končujem tako napravo, in mi je zmanjkalo tanke žice. V lokalnih vape-shop-ih pa imajo samo kantal. Osebno imam rajši kirurški inox (okus/TC). Tako, da sem ga vzel prek FT-ja (klasika). A mi bodo tudi za to delali cariniki probleme? Za kos drata?

P.S.
Kot zmeraj naši po.. vtaknejo nos kjer jim ni treba, samo da delajo škodo. Kjer ko nekaj samo potencialno lahko škodi uvedejo take ukrepe kot da je to bomba..
Zanima me kdaj bodo uvrstili budilke na seznam prepovedanih stvari (v vsakem filmu jo uporabljajo za bombo)? :roll:
cingulingu

OdgovorNapisal/-a plamen » 28. Mar 2017 23:14

Po moje pri žici ne boš imel težav saj vidiš da je še vedno v zelo žalostni spletni ponudbi naših spletnih prodajalcev, kjer lahko kupiš le še žico in vato. Sicer pa, kje pa piše da je žica namenjena prav za izdelavo tuljav za Ecigarete? Jaz jo npr. med ostalim, uporabljam za obtežitev trnkov pri izdelavi nimf pri muharenju.
Slika
Uporabniški avatar
plamen

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na NOV ZAKON, NOVA PRAVILA NA FORUMU

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost