Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Konkretni predlogi baterij, ki so primerne za vejp naprave

Ta forum je namenjen obveščanju uporabnikov elektronskih cigaret o varni uporabi tako opreme, kot e-tekočin

Konkretni predlogi baterij, ki so primerne za vejp naprave

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 24. Okt 2015 11:57

Povzetek serije The Straight Volt in nekaj koristnih koreknih predlogov baterij, ki so najboljše v svojih razredih.

Type A 3500mAH 10A -30W 0.4+ Ohms LGDBMJ1 INR
Type B 3000mAH 15A 30-40W 0.4 - 0.27 Ohms SAMSUNG INR18650 - 30Q
Type C 2500mAH 20A 40-60W 0.26-0.19 Ohms LGDBHE4 ICR
Type D 2000mAH 25A 60-120W 0.18-0.15 Ohms LGDAHD2 ICR
Type E 1500mAH 30A 120W+ 0.14-0.12 Ohms LGDAHB6 INR
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: Konkretni predlogi baterij, ki so primerne za vejp napra

OdgovorNapisal/-a PeroJ » 26. Okt 2015 21:28

Pozdravljeni;

Imel sem srečo in to kar dvakrat, da mi je na FB giveaway-ih uspelo biti med nagrajenci :D . Na poti do mene sta Kangertechov subox mini kit in Elefov iStick60W TC. Oba rabita seveda še baterijo in glede na to, da sem čist nov tukaj, me zanima kaj bi bilo najbolj primerno? Predvidevam da sta obe napravi type C. In pa še to, ali morata bateriji imeti flat top ali button top? Hvala za pomoč!
PeroJ

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 26. Okt 2015 22:50

Tako je, type C varjanto. Torej zmožnost oddajanja 20A neprekinjeno. Lahko da button top sedejo, ampak nisem ziher, da ne bodo predolge. Raje vzemi flat top, te bodo dobre.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a PeroJ » 27. Okt 2015 18:16

Hvala :D A potem kar LGDBHE4 ICR? Kaj pa SONY VTC4 ali 5 ali SAMSUNG 25-r?
PeroJ

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 27. Okt 2015 20:32

PeroJ napisal/-a:Hvala :D A potem kar LGDBHE4 ICR? Kaj pa SONY VTC4 ali 5 ali SAMSUNG 25-r?

Komot. Oba troje. ;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a marlon » 01. Feb 2016 14:53

zanima me, kako polnite svoje mode? s privitim tankom ali ga odvijete iz moda? lasim si Istick TC40W, sem ga dal polnit preko stenskega usb polnilca skupaj s tankom. vse skupaj se je nenormalno ogrelo :shock: , zaznal sem tudi neprijeten vonj kot, da bi se cmarila plastika. mod sem izklopil, počakal, da se je ohladil, odvil tank in ga dal nazaj na polnjenje, vse ok. sprašujem zato, ker nikjer nisem zasledil, da bi se moral polnit brez privitega tanka. zanima me kako je z baterijo, deluje in polni se normalno, ampak ali je še varna :?:
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 01. Feb 2016 16:05

marlon napisal/-a:zanima me, kako polnite svoje mode? s privitim tankom ali ga odvijete iz moda? lasim si Istick TC40W, sem ga dal polnit preko stenskega usb polnilca skupaj s tankom. vse skupaj se je nenormalno ogrelo :shock: , zaznal sem tudi neprijeten vonj kot, da bi se cmarila plastika. mod sem izklopil, počakal, da se je ohladil, odvil tank in ga dal nazaj na polnjenje, vse ok. sprašujem zato, ker nikjer nisem zasledil, da bi se moral polnit brez privitega tanka. zanima me kako je z baterijo, deluje in polni se normalno, ampak ali je še varna :?:

Prvič slišim, da bi bil tank problem pri polnjenju, ampak hej, nikoli se ne ve.
Ali je baterija varna je težko reči, saj bi jo bilo najbrž treba pogledat, če je utrpela kakšne fizične poškodbe. Recimo napihnjenost, uničena plastična prevleka, žice, kontakti.. Če vse dela, kot je treba, najbrž ni utrpela poškodb, ampak za 100% pa ne upam trdit.
S koliko amperskim polnilcem pa si filal mod?
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a marlon » 01. Feb 2016 19:02

asus polnilec od tablce: output 5,2V - 1,35A...jebela, menda je priporočeno do 1A. ampak rečeno mi je bilo, da lahko uporabim od telefona al tablce. to, ali je prišlo do poškodb ne morem ugotoviti. še par dni je pod garancijo. misliš, da bi lahko zadevo reklamiral?
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a walter5 » 01. Feb 2016 19:06

Pozdravljeni,
tudi jaz imam istick TC40W cca 4mesece. Polnim ga preko prenosnika vedno, no skoraj vedno z privitim tankom in spotoma še malo vejpam in nisem opazil, da bi se pretirano grel. Najbolj se greje če je čisto prazen.
walter5

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 01. Feb 2016 23:16

Kako je z reklamacijo ne vem, pozanimaj se pri trgovcu. Čeprav mislim, da je filanje nad 1A, kršenje garancije, tako pravijo na forumih. Vprašaj.
Priporočen tok filanja je 1A, ne vem pa, če naprava sama omejuje polnilni tok (tako kot recimo eVic VT). Za v naprej si najdi 1A polnilec, ziher je ziher. In ne puščaj naprave priklopljene na polnilec preko noči in nenadzorovano. Odklopi, ko je polna, ker je forumih zaslediti novice o zažganih Istickih, ki so se filali preko noči.

USB 2.0 izhod na računalniku ima cca 0.5A. Tako, da se občutno počasneje fila in mu definitivno ne škodi.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Naslednja

Vrni se na !!UPARJAJ VARNO!!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost