Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Polnilci baterij

Ta forum je namenjen obveščanju uporabnikov elektronskih cigaret o varni uporabi tako opreme, kot e-tekočin

Polnilci baterij

OdgovorNapisal/-a OneRound » 17. Dec 2014 17:34

Imam vprašanje v zvezi s polnilci.

Naročil sem si (in danes tudi dobil) dve bateriji sony vtc5.
https://www.svapoweb.it/en/batteries-fo ... -sony-vtc5

Zraven sem si naročil še polnilec za vsak slučaj, čeprav se mi baterija polni tudi preko box moda.
Vzel sem tega https://www.svapoweb.it/en/charger-and- ... da-charger

Zanima me ali bo ta polnilec ok, ker sem nekje prebral, da ni vsak polnilec dober za baterije.
Zanima pa me še nekaj. Polnilec ima spodaj stikalo 0.5A/1A. Kaj je bistvo tega stikala in kako mora biti nastavljen?

Mogoče so to za koga neumna vprašanja ampak kot sem že nekje napisal, nisem ravno vešč na tem področju in bi rad bil dobro informiran, da bi pravilno ravnal s svojo opremo.

Hvala za odgovore!
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

Re: Polnilci baterij

OdgovorNapisal/-a rawr » 17. Dec 2014 19:06

Meni deluje kot povprečen polnilec za li-ion baterije za mech in vv/vw mod-e. Efest je priznana znamka, tak da mislim, da bo dovolj varen ;) Gumb za 1A/0.5A pa je zato, da lahko po želji zmanjšaš polnilni tok, če polniš samo eno baterijo. Previsok tok lahko poškoduje celice in jim skrajša življensko dobo, tako da se priporoča 0.5A na eno baterijo oz. vključiš 1A, ko polniš dve bateriji.

Nitecore firma, ki dela odlične polnilce, je na zadnji serijichargerjev zmanjšala polnilni tok iz 1A/0.5A na 0.75A in 0.375A za čimbolj varno polnjenje in dolgo dobo baterij. :idea:
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a OneRound » 17. Dec 2014 19:31

Hvala! Točno to me je zanimalo.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Pixxle » 25. Apr 2016 15:53

Nočem odpirati nove teme ker je moje vprašanje povezano z polnilci, saj ni problema? Upam.

Skratka bral sem da naj bi se v modih ki uporabljajo dve bateriji, uporabljale tako imenovane "paired" baterije, kar pomeni da se jih obe hkrati polni in hkrati uporablja, ter so tako obe zmeraj enako polne. Zakaj je potemtakem prišlo do tega da je ena od baterij na mojem nitecore pametnem polnilcu že polna, druga pa se še vedno polni? :?
Je to odstopanje nevarno?
Pixxle

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 30. Apr 2016 05:48

Pixxle napisal/-a:Nočem odpirati nove teme ker je moje vprašanje povezano z polnilci, saj ni problema? Upam.

Skratka bral sem da naj bi se v modih ki uporabljajo dve bateriji, uporabljale tako imenovane "paired" baterije, kar pomeni da se jih obe hkrati polni in hkrati uporablja, ter so tako obe zmeraj enako polne. Zakaj je potemtakem prišlo do tega da je ena od baterij na mojem nitecore pametnem polnilcu že polna, druga pa se še vedno polni? :?
Je to odstopanje nevarno?

Jst mislim, da je vse v redu. Treba je vedeti, da ni kapaciteta vedno 100% enaka pri vseh baterijah.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na !!UPARJAJ VARNO!!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost