Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Predelava Aqua V2 RTA tanka v to, kar bi moral biti..

... kar ne spada v nobenega od zgornjih forumov...

Predelava Aqua V2 RTA tanka v to, kar bi moral biti..

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2015 00:34

Torej dons je prispel Vape mail.. Aqua v2. Nice.
Pred dnevi sem na tubi zasledil, da se da na tem tanku relativno enostavno dodati luknjo za airflow in ker se da pretok zraka na tem tanku nastavljati, itak sem ga takoj dal na operacijsko mizo. Torej sledi kratek postopek v besedi in sliki:

Najprej je treba tank razstaviti na prafaktorje. Za odvijačenje postov si pomagamo recimo s šivanko, tako da jo vtaknemo skozi luknjice in jih tako lažje odvijačimo.. Na sliki še potrebno orodje in dela, ki jih bomo modificirali:

Slika

Na sliki spodaj del izolatorja, ki ga je potrebno izrezkati, za dodaten air flow. Za to uporabljam ročno gravirno mašinco s primernim nožem za rezkanje. Ta izolator se nahaja v jedru tanka pod posti in zračnimi luknjami..

Slika

Potem je na vrsti ogrodje iz jekla, ki ga je potrebno prevrtati, da dobimo dodatno zračno luknjo. Luknja se nahaja točno na drugi strani, kot obstoječa. Sistem zraka je v Aqui narejen tako, da tudi če je dodatna luknjica, ki jo vrtamo malo postrani oz. ni točno nasproti obstoječe, bo še vedno čisto vredu delovalo..
Z enakim svedrom sem povrtal tudi zračne luknje pod tuljavami, da je pretok čim bolj smooth in ne tako swooshy zaradi navojev v luknjah. Vendar POZOR, če se povrta te luknje, potem več ni možnosti instalacije z samo eno tuljavo! Mene to ne moti, v Aqui bo vedno dual coil.
Opomba: Materjal je trd ku norc :o .. Zlomil sem sveder in še mašinco sem moral dat filat, ker sem tako dolgo vrtal, da se je izpraznila.. Ampak pametnejši odneha, zato mi je uspelo po 45 minutah :) To, ali pa imam res slabe svedre :lol:

Slika

Na spodnji sliki še malo za razumevanje pretoka zraka skozi izolator, da si bo lažje predstavljat:

Slika

In to je v bistvu to, zadevo je potrebno še sestaviti in instalirati tuljave pa gas! Trenutni setup je 2x0.28mm/5ovojev/0.5-0.6Ohma. Vato bo potrebno še naštudirati, mislim, da jo bo potrebno spustiti nižje v kanale, ker je na meji zatekanja. Drugače pa daje setup okusen topel vape..

Slika

Tako izgleda na Stingray mechu in mi je res ql setup:

Slika

In pa še test: Dela? Dela.

Slika

To je to na kratko. Zadovoljen z nakupom in dons razumem @rawr-ja, ko je reku da je to trenutno top RTA za ta denar. Tudi kvaliteta izdelave je za ta denar več kot zadovoljiva. Čakam še Taifuna V2, da se pojavi v nabiralniku, ampak mislim da bo to moj daily vape kar nekaj časa..

VapeOn!
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: Predelava Aqua V2 RTA tanka v to, kar bi moral biti..

OdgovorNapisal/-a rawr » 05. Mar 2015 08:28

Me veseli, da že uživaš v toplih, okusnih oblakih pare iz aque v2. Tvoja prišla z le eno zračno luknjo ali z dvema pa si želel še tretjo? To bo napaka oz. nikakva kontrola po cnc izdelavi, ker mora standardno imeti dve luknji! Sicer pa še nisem videl te predelave oz. razmišljal o tem, ker mi je v1 še vedno super vejp, v2 pa je zaradi večjega pretoka zraka in večje kapacitete tekočine še bolja in ji po mojem mnenju ne manjka pri delovanju čisto nič. Terminali za recoilanje bi lahko bili bolj prijazni, se pa z vajo in preciznostjo tudi to pošlihta :D
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2015 11:51

Samo ena zračna luknja ob strani je bla, zato sem še eno naredu. Čist možno, da je ena manjkala, no zdej ne manjka več :)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a rawr » 05. Mar 2015 12:00

KingKožuh napisal/-a:Samo ena zračna luknja ob strani je bla, zato sem še eno naredu. Čist možno, da je ena manjkala, no zdej ne manjka več :)

Sem mi je zdelo, da je mogla bit samo ena luknja, ker ne vem zakaj bi kdo šel vrtat še tretjo kr tak z lepega :lol: Jaz sem isto dobil drugo aquo v2 s samo eno luknjo elipsaste oblike pa sem odprl ticket in je nadomestni deck že dodan k naročilu. Priporočam da narediš isto, kljub svoji uspešni modifikaciji. Pa boš imel dva decka oz. nekaj več rezervnih delov ;) Kontrola je res v k... in jih mormo prisilit, da se popravijo!!! Zgleda pa, da jih to nič ne moti in ugodijo praktično vsemu..

Zaradi slabe kontrole sem želel in tudi dobil nadomestni deck za tobh v2, veritas, trident v2, kayfun 3.1 in zdaj še aquo v2. :shock:
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2015 12:02

To bom tud naredu, hvala za predlog ;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2015 14:37

rawr napisal/-a:
KingKožuh napisal/-a:Samo ena zračna luknja ob strani je bla, zato sem še eno naredu. Čist možno, da je ena manjkala, no zdej ne manjka več :)

Sem mi je zdelo, da je mogla bit samo ena luknja, ker ne vem zakaj bi kdo šel vrtat še tretjo kr tak z lepega :lol: Jaz sem isto dobil drugo aquo v2 s samo eno luknjo elipsaste oblike pa sem odprl ticket in je nadomestni deck že dodan k naročilu. Priporočam da narediš isto, kljub svoji uspešni modifikaciji. Pa boš imel dva decka oz. nekaj več rezervnih delov ;) Kontrola je res v k... in jih mormo prisilit, da se popravijo!!! Zgleda pa, da jih to nič ne moti in ugodijo praktično vsemu..

Zaradi slabe kontrole sem želel in tudi dobil nadomestni deck za tobh v2, veritas, trident v2, kayfun 3.1 in zdaj še aquo v2. :shock:

Veš kaj študiram.. A je možno, da to ni 1:1 klon, ker tudi na capu za dripper je samo en izrez za zrak na dnu. Pomojem so oni samo eno luknjo navrtali pa mirna bosna..

p.s. To sem naroču, pa tudi na sliki ni luknje: https://www.fasttech.com/p/2022300
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a rawr » 05. Mar 2015 15:27

Zdaj sem na hitro pogledal 3 videje in je na vseh samo 1 zračna luknja :shock: :?: K2b še more povedat kaj je dobil :) Men se normalno zdi, da bi morali biti dve luknji. Tudi na v1 sta dve, ena poleg druge :lol:

Dripper tank pa ima res samo eno luknjo spodaj :idea: To me je že pri revjivih presenetlo, ampak itak ga nimam namena uporabljat, tak d ami je blo vseeno.
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a k2b » 05. Mar 2015 16:59

Hmm..rawr -> kaj tvoja Aqua V2 (prva ki si jo naročil) je imela 2 luknji na bazi - nasprotni kot pri npr.Orchidu?
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a rawr » 05. Mar 2015 17:23

Ja. Pri drugi pa sem odprl ticket in so odobrili novi deck z dvema luknjama hahah

Zato pa mi je tak všeč, ker je res dober, po želji lahek draw z veliko okusne pare. Chinese cloners finally did something right :D

Slika
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a k2b » 05. Mar 2015 18:40

Thanx rawr :D - ticket to ride oz. to write :D ....

Sem pa pogledal še 1X nekaj tek rivjujev za Aquo V2 ( Matt od SuckMyMods npr..) - pa nikjer nisem zasledil druge luknje za AF.

KingK - ti se ga pa dobro prezračil :shock: ---- kaj ostaja aroma še dominantna s tako odprtim?
Uporabniški avatar
k2b

Naslednja

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost