Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Baterije - nekaj vprašanj

... kar ne spada v nobenega od zgornjih forumov...

Baterije - nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Uporabniq » 28. Avg 2014 07:47

Moje prvo vprašanje na tem forumu.

Zanimata me dve stvari o baterijah (sam imam Vapegear 1300mAh, VV).
Ena je ta, ali je res važno oz. bolje, da ko je polna izklopimo iz napajalnika? Ker jaz jo navadno dam polnit
čez noč in seveda se vmes enkrat napolni, nato je ozklopim šele zjutraj.

Drugo pa, kako je s temi baterijami na Fasttechu, celo morje baterij, za ugodne cene, pa so dejansko enako dobre in varne?

Tolk zaenkrat, hvala lp
Uporabniq

Re: Baterije - nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a rawr » 28. Avg 2014 08:40

Baterija sama "javi" polnilcu ko je polna, tako da tukaj ne vidim problema, ker ima vgrajeno zaščito proti prenapolnjenosti. Pri kitajskih klonih baterij pa lahko samo ugibaš, kako so kvalitetni, dokler jih ne razstaviš in pregledaš.

Morem rečt, da sam še nisem mel problemov ne z navadno ego 650 mah kitajsko baterijo in tudi ne s kitajskim twistom 1300 mah. Kupit ali ne? Naj se vsak sam odloči, jaz mam ok ozkušnje... Vseeno pa zna bit pameten nakup zaščitne torbe v katero daš baterije/polnilec med polnjenjem.

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ery-safety
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a mateb » 28. Avg 2014 08:44

Ko se baterija napolni, se polnjenje samodejno preneha saj ima baterija vgrajeno zaščito proti prekomernemu polnjenju.

Jaz jih tudi čez nič polnim. Nerad pa vidim, da se polnijo, ko nisem v bližini. Torej če grem od doma, jih izklopim. Pa če so polne ali pa niso.
mateb

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 29. Avg 2014 04:52

Kupil sem pri nas Vision spiner in kupil sem s FT eGo Twist. Morm rečt, da ta ki sem jo jaz dobil s kitajske je precej uboga (najbrž niso vse, beri forum in komentarje na FT). Slab labav kolešček za nastavljanje voltaže, ki se sam premika in dosti lažja od pri nas kupljene.
Nabavil pa sem parim kolegom (po njihovi želji) tudi navadne nenastavljive. Spet: Dosti lažja od eGo CCjeve, v eni je šeklal g. člen in samo ena varjanta izhodne napetosti, torej neregulirana - od 4.2V proti prazni.

Taka je moja izkušnja, kot pravim, najbrž je treba ločiti seme od plevela.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a skem01 » 10. Jun 2015 06:29

I saved for months to afford 2 Apollo Valliant ecig batteries, so this was very expensive to me
skem01

Kraj: 1-7 Ramsay Street,Rochdale

OdgovorNapisal/-a Gorilla » 21. Mar 2016 14:31

Živjo!
Da ne odpiram nove teme si tole sposodim in sicer sem v fazi nakupa Joytech VTC Mini z original "glavo", pa me zanima kaere baterije kupit (slišal sem nekje da naj bi bile nad 20A) pa kaj konkretno se priporoča? So baterije v vape-ih večinoma standardne? :)
LP
Slika
Gorilla

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 21. Mar 2016 14:57

Gorilla napisal/-a:Živjo!
Da ne odpiram nove teme si tole sposodim in sicer sem v fazi nakupa Joytech VTC Mini z original "glavo", pa me zanima kaere baterije kupit (slišal sem nekje da naj bi bile nad 20A) pa kaj konkretno se priporoča? So baterije v vape-ih večinoma standardne? :)
LP

Da ne dolgovezimo, ker je že kar nekaj napisanega o tem..
Priporočam:
- Sony VTC 4/5: http://eu.nkon.nl/catalogsearch/result/?q=VTC
- LG HG2: http://eu.nkon.nl/lg-18650-hg2.html
- Samsung 20R/25R http://eu.nkon.nl/catalogsearch/result/?q=Samsung+25r

Pa še kaj bi se našlo. Naj pa bodo vsaj 20A ja, tako da si v varnem območju. Ker če daš v mod baterijo, ki recimo zmore samo 5A obremenitve, jo lahko ventaš, če boš potegnil več kot 5A. Torej drži se preverjenih strani, kjer prodajajo originale. Izogibaj se eBay nakupov. Ta stran, ki sem ti jo linkal je OK, dobiš pa vse te baterije tudi pri naših trgovcih.

Baterije v modih, pa niso standardne, ker so te celice narejene za druge namene. Recimo baterija v laptopu, .. Podatek, ki te zanima, ko kupuješ baterijo je "continuous discharge current". To je tok, ki ga baterija zmore neprekinjeno varno dovajat. In varnost naj ti bo na prvem mestu ;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Gorilla » 21. Mar 2016 15:16

Kupil bi kar v SLO in sicer kje priporočate nakup? Kje v okolici Kranja? Ali blizu LJ Center? :)
Slika
Gorilla

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 21. Mar 2016 15:21

Gorilla napisal/-a:Kupil bi kar v SLO in sicer kje priporočate nakup? Kje v okolici Kranja? Ali blizu LJ Center? :)

Pyursmoke, Belidim, Nimbus. Najdi na netu, kje so locirani.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ninjaxx » 21. Mar 2016 15:23

Pozdravljeni, kakšna pa se vam zdi baterija eizfan? je to kakšna priznana firma ali ne?
ninjaxx

Naslednja

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost