Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Žica za 8-10w tuljavo

Se kakšna vrsta tuljave še posebno dobro obnese na določenem uparjalniku? Novosti, unikati, ... delite tu.

Žica za 8-10w tuljavo

OdgovorNapisal/-a Bob » 21. Dec 2016 13:33

Pozdravljeni.
Potrebujem nasvet za dobro usta-pljuča tuljavo. Uparjalnik je Aspire triton z RTA grelno glavo.

Nevem kako opisat kaj iščem, lahko povem, da mi odgovarja način usta-pljuča (3-3.5s vlek) na uparjalniku gs h5 z povečanimi luknjami za zrak, do mere da je pretok zraka omejen zgolj z premerom luknje na grelni glavi (2.4 ohm) in 8-8.2w napajanje. Seveda z original 1.8 ohm Aspire grelno glavo in 8.5w je ta efekt presežen v smislu boljšega okusa ter prilagodljivega pretoka zraka.
Do sedaj mi je uspelo izdelati približek opisanemu: 1.9 ohm na kanthal 28 žici (nimam druge žice trenutno), 10 ovojev, 2mm notranji premer, tuljava je postavljena vertikalno in 12w moči. Problem je ker se po nekaj vdihih pregreje tuljava in začne smodit, z manjšo watažo pa ne zadovolji.

Hvala za nasvete.
Bob

Re: Žica za 8-10w tuljavo

OdgovorNapisal/-a marlon » 22. Dec 2016 12:02

z omenjenim uparjalnikom sicer nimam izkušenj imam pa nekaj RTA-jev. za usta-pljuča potrebuješ zmanjšan pretok zraka, posledično se tuljava prej segreje, dobiš večji TH in manj okusa. pri direct-pljuča je zadeva obratna, počasnejše segrevanje, TH-ja praktično ni, je pa več okusa. sam sem glede načina vejpa nekje pol/pol. sem kar dolgo iskal ustrezno postavitev in tale mi najbolj sede: kanthal 28GA stisnjen coil premera 2,5 mm 9 ovojev, mi da nekje 1,7 ohm-a. pri moči 10-12W mi nudi vse kar potrebujem za oba načina, za M2L menjam le drip tip(ustnik) in priprem zrak.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a Bob » 22. Dec 2016 18:52

Sem upošteval nasvet, ratalo je 1.74 ohm, vertikalna postavitev, vato sem navil zelo na tesno (v isti smeri kot bi bil horizontalen build gledano na tuljavo), MTL na 11-12w je skoraj enak kot na original tuljavi 1.8ohm, le da je lahko vlek dolg do 2.5s, če dodatno priprem zrak začne pečt, z manjšo watažo ne zadovolji. Klasičen vape ne gre, premajhen notranji premer tuljave.
Zgleda bo za začetek to kar dobra osnova. Nekaj mi pravi da bo stisnjena tuljava z 1.7 ohm , 2mm notranji premer, ekstra nabasano vato in nicr žico prava kombinacija.

Hvala za nasvet.
Bob

OdgovorNapisal/-a marlon » 22. Dec 2016 21:50

za MTL potrebuješ nekoliko večji zračni upor, zato se priporoča zračna odprtina na tuljavo/skozi njo, nekje od 1,5 do 1,8 mm. me pa bolj kot to, skrbi "ekstra nabasanost" bombaža. veliko nas, je imelo na začetku težave z količino in pravilno postavitvijo bombaža iz razloga dobrega sprotnega namakanja tuljave. težave z dry hiti so bile kar pogoste. svetujem ti, da si glede tega pozoren. sam nimam izkušenj z vertikalnimi postavitvami, mislim pa da ni kaj dosti drugače napram horizontali. opažam, da si "padel not" in me veseli, da se trudiš priti do tistega, kar bi te zadovoljilo. predvidevam, da boš v prihodnje poizkusil tudi v horizontalni smeri, bi pa bila takšna postavitev res bolj primerna za DTL.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Bob » 23. Dec 2016 08:29

Ne morem rečt z gotovostjo, zdi se mi da se gre pri "extra nabasanosti" vate: koliko je skuhan juice, pri premajhni wataži je skuhan in ne scvrt in pri manjšem notranjem premeru gre zrak čez vato če jo je premalo. S tole zadnjo kombinacijo je bil pri 11w lep bel in suh vape kot pri original grelni glavi.
Bob

OdgovorNapisal/-a marlon » 23. Dec 2016 10:35

upam, da ti uspe...sicer, pa menim, da boš s takšno postavitvijo tuljave v RBA glavi, težko dosegel podoben vejp, kot na originalni 1,8 ohm glavi namenjeni za MTL. zavedati se moraš, da ima fabriška glava napram RBA dosti večje juice odprtine in tudi, da so štiri. pri preveč natlačeni vati...moje mnenje... pride v tvojem primeru do ne dovoljšnega in hitrega natapanja tuljave, kar posledično privede do dry hita pri nekoliko večji moči. morda bi veljalo delati nekoliko daljše premore med posameznimi vdihi. kakor jaz vidim stvari, bi bilo bolje za MTL uporabljat fabriške glave. obstaja, pa še drug način in sicer, da se lotiš obnavljanja originalnih glav. se da, vendar je vsaj zame, nekoliko komplicirano in vzame precej časa. še glede žice...jaz bi uporabil enako kot je v originalnih glavah, prav tako podobno tuljavo kot je bila priložena. verjetno gre za preizkušene zadeve s strani proizvajalca in jih velja upoštevati. je, seveda še dosti drugih variant, ki jih je tudi vredno preizkusiti.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Bob » 23. Dec 2016 13:27

Luknje za juice niso problematične, menim da se gre tukaj za občutek DH ker je pozitivni pol precej bolj oddaljen od negativnega, posledično se na tej strani vata zažge če je dovodna žica pregreta, v vertikalni postavitvi tuljave se ta razlika zmanjša, pomaga tudi dvojna žica za pozitiven pol, v mislih imam tudi poizkus z malo večjim elektrolitskim kondenzatorjem štukat dve žici, navsezadnje bi na ta način lahko delal vertikalne dual coil.

Danes je bil preboj, očitno je pomembno da je tuljava stisnjena, 0.32mm kanthal žica, notranji premer 2mm, 8 ovojev, 1.56ohm, vertikalna postavitev tuljave in močno navita vata, tudi vertikalno. Pri 12.5w je okus identičen original grelni glavi z 1.9 ohm in 11w. Sem zadovoljen, poizkusil bom še z nekoliko tanjšo žico.
Šenkrat hvala za nasvete.
Bob

OdgovorNapisal/-a marlon » 23. Dec 2016 19:58

morda bi bilo dobro, da se pridruži še kdo, ki ima več izkušenj s tem RTA-jem, ali pa nekdo, skozi katerega roke je šlo že mnooogo vejperske opreme. s tem mislim predvsem na @k2b in še kdo bi se našel. meni se ta RTA ne zdi dobra izbira...ogledanih par reviewov...za nek soliden MTL vejp, razen v primeru, da bi kupoval glave. pri takšni postavitvi tuljave je tudi težava v tem, da nimaš dobrega vpogleda v kakšnem stanju je bombaž. to vidiš šele ko vse razdreš. tudi čiščenje tuljave je v tem primeru nesmiselno, ker pač moraš vedno vse na novo postavljat. tolko z moje strani.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Bob » 23. Dec 2016 20:53

Težko rečem kam se po kvaliteti uvrsti tale tank. Res je da je vertikalna postavitev tuljave za nekoga z ročnimi spretnostmi časovno doti bolj zamudna od klasične, ampak tukaj bom zaupal YT ki pravi da je okus bolj intenziven, večina builderjev klasičnih postavitev približuje tuljavo karseda blizu prezračevalnega kanala, kar še dodatno potrdi ključ za intenzivnost okusa.
Bistvo vsega je možnost izgradnje MTL tuljave, in tale tank tole omogoča. Moram priznat, da nisem pričakoval takega približka original glavi.
Bob

OdgovorNapisal/-a k2b » 24. Dec 2016 10:28

Kolikor vidim tukaj je priporočljiv premer tuljave ta RBA na Tritonu 3,5 mm.

Slika

Sam imam izkušnjo z RBA Uwell Crown attyja ki ima podobno zasnovo in sem zanj delal vertikalen coil na premer isti ali mm večji od luknje za zrak - to je 3,5 mm.
0,40 kanthal - 6,7 ovojev za cca 0,75 -0,8 Ohma....in predvsem pravilno postavljanje vate, ki mora zapolnit velotno prostornino komore do višine tuljave - seveda mora biti airflow luknja prosta. Tak build dela lepo med 17-25W - je pa to D2L vape seveda.

S tanjšo žico bi pa sam delal horizontalni coil na 2,5 mm prečnika - recimo 8-9 ovojev 28g kanthala za 1,3 - 1,6 Ohma. Tak build bo lahko uporaben tudi pri manjših močeh tam od 13-17W recimo, malo manjši AF in tudi kakšnega spitbacka ne bi smelo bit.

Srečno in vesele praznike :D
Zadnjič spremenil k2b, dne 24. Dec 2016 14:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
k2b

Naslednja

Vrni se na Tuljave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost