Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Back to basics..

Se kakšna vrsta tuljave še posebno dobro obnese na določenem uparjalniku? Novosti, unikati, ... delite tu.

Re: Back to basics..

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 18. Dec 2014 06:56

Update!

Včeraj mi ni dalo miru, poleg tega, kdo bo pa čakal na vikend?

Razdrl Lemota, spucal, navil 8 ovojev kanthala 28 na 2.5mm jedro in dobil ven 1.2 ohma. Navaden coil, presledka med navoji nisem meril, ker so mi izgubili mikrometer (bes jih plentaj). Kosem biovate, namakanje, sestavljanje tanka, filanje tanka s 100 VG brez nikotina (!!- bom kasneje pojasnil), v 10 ml dodano 5 kapljic FlavorArt borovnica, počivanje in namakanje tanka 15 minut.

Med tem časom sem razdrl in ščistil Protank 3, zamenjal grelno glavo, kateri sem v zgornjem coilu potegnil silico ven in jo nadomestil z vato. V Protank glavah so navadni coili. Vse skupaj sestavil nazaj, napolnil takenako s 100% VG, brez nikotina. Počivanje.

Po določenem času v roke vzel prvo Protank. Zadnjič sem naletel na problem folganja vate 100% VGja, ki mi ga je pošeral Mate, tokrat tega problema nisem imel, pa sem zadevo vlekel ko cipo za joške. Coil na modu izžareva pri 2.0 ohmih, mod stacioniran na 10watih. Tosortno drobovje ima zame nekje sweet spot med 10 in 12 wati, ker ne maram pretople pare.

Nežne, praktično nečuteče pare je ogromno, brez pretiravanja. Zadeva dela bp, čisti užitek.

Ampak bolj me je vleklo k Lemotu. Kot sem omenjal višje, je to zmene z Matejevim VGjem v drobovju coila grkljalo in cmokalo in filing ni bil baš prijeten. Tokrat sem se wickanju posvetil še posebno pedantno. Coil sem sicer pinpointal na 1.3 ohma, pa falil za desetinko. IStick na 12 watih.

Količina pare je bazinga. Odklop. Po dveh potegih sem se umaknil v klet, ker sta vame buljila dva para šokiranih očes, mačke so se pričele umikati proti verandi.

Evo, priznam, ko sem letel po štengah, mi je v srcu igralo. Mešanica presenečenja in pričakovanja. Vedel sem, da sem zvezal zame nekaj posebnega, zdaj je treba tole izdatno stestirati.

Nič grkljanja, oziroma ropotanja po coilu. Vata brez problemov sledi dojenčkanju ustnika, po vsakem potegu vidni lepo izhajajoči mehurčki iz pretočnih kanalov. Edini slovenski pridevnik, ki sem ga lahko navezal s količino pare je kretensko odpičen adijo pamet.

Zdaj pa pojasnilo zgornjih breznikotinskih klicajčkev, še posebaj za OneRounda.

Doma imam 1 liter breznikotinskega VGja in pol litra 12mg. Ideja je bila namešavanje 6 mg in to idejo sem včeraj zabrisal v smeti, fino potlačil in zažgal. Fuck that......pardon izrazu, malce sem še vzhičen.

Cakica je v tem, da sem zadnji mesec vejpal 6 mg tekočine, sem in tja tudi kak mg več, ker sem porabljal še preostalo zalogo svojih 12 mg dekangov. Z minijem in Protank trojko je šlo, predvsem mouth to lungs, z Lemijem pa sva si bila stalno nekje vmes, ne tič ne miš. Ko sva se že potrepljala po ramenih, je prišel tisti zoprn pekoč filing v grlo in tankič je romal v žep. Neverjetno smotano je bilo pri odprtem zračnem jašku spacati užitkarski poteg. Spraševal sem se že, če se bova sploh kdaj dokončno našla.

No, pa ni bil problem v Lemu, pač pa v količini nikotina v tekočini in mojemu grlu. Z breznikotinsko osnovo je huronski vape mehak ko svila, namazana s putrčkom. Vase sem vlekel 6-7 sekundne direktne šuse v pljuča, s polno odprtim zračnim pretokom in izpih je boga boječ. Zdaj sem končno odkril svojo mešanico, ki bi lahko bila brez problemov breznikotinska, a bom vseeno prevzel vsaj malce poživila in si pacal nekje 2 mg mešanice. Da bo vsaj nekaj :D

Torej, vse to se dogaja z navadnimi coili. Te bom za zdaj pustil pri miru, se naparil ko majmun, ko bodo pa fuč, grem v isti test z micro coili. Tole zaenkrat deluje humonga awesume. Probajte, tisti, ki še niste.

Ta vikend pa bom doma presortiral svojo zbirko tekočin in vse PGje razredčil do amena z Vgjem. PGja sploh ne morem več vleči, instant beden filing v grlu. VG is my bitch!

Naj si ga bodi dovolj za tosortno zadevico.

Naredil še en motivatorček:

Slikahttps://imgflip.com/memegenerator
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a premmati » 18. Dec 2014 07:55

:) ja super, če ti tako ustreza, zanima me katero znamko baze VG-ja imaš od hisvape ali kaj drugega :) ;)
Slika
Uporabniški avatar
premmati

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 18. Dec 2014 07:59

Drži, HisVape :D
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a OneRound » 18. Dec 2014 10:52

Zanimivo :) Res primerjaj še z micro coil pa sporoči kakšen bo efekt. Jaz sem skoraj prepričan, da ne bo pare nič manj.
Sem se pa jaz zdaj navdušil nad parallel coil in bom definitivno preizkusil tak build naslednjič ko se lotim.
Kar se pa tekočine tiče pa tudi jaz ugotvaljam, da mi nikotin ne pomeni več kaj dosti. Zato ga že sedaj uporabljam v svojih tekočinah največ 4mg, vse kar bom novega kupil pa bo največ 3 ali pa 0mg.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 18. Dec 2014 12:25

Veš da bom, brez skrbi. Tudi z dvojnimi coili na Lemotu se bom poigral, le da nekje staknem 50 watni mod, da ne bo iSticka po božje. Pa vertikalen coil me zanima........obvezno sprobati.

Je tega še kar nekaj, hehe......

Aja, obvezno moram v svoj repertuar spraviti enega Kayfuna. Toliko slišim o njih......

Se pardoniram, zavijam s teme. Carry on.
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 18. Dec 2014 12:38

Berghaus, ne bo ga ruknalo. Furam dual coile na magmi in orchidu, sicer 1.1 ohma tudi 20 watov, pa vseeno. Kr lepo dela.
Uporabniški avatar
tilen2009

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 18. Dec 2014 12:47

Ne, sej se hecam, vem da bi potegnil, a vseeno na zgornjem koncu svojih zmogljivosti, kar mi pa ni optimalno. Tudi berem, da Lemo z dvojno tuljavo svoj sweet spot razvije pri cca 30 watih.

Pa slej kot prej bo treba kak konkreten mod spraviti k hiši, če čem s coili pod 1 ohm :D
Reguliran mod, da ne bo pomote, mehaničnih se ne pipnem.
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a OneRound » 18. Dec 2014 13:36

Jaz ti lahko priporočam tega, ki sem ga včeraj kupil ;) Prebereš lahko v drugi temi, če še nisi.
Kar se tiče kayfuna pa razmisli pred nakupom. Zdaj prihaja veliko novih zadev ven. Kayfun v4 (kloni) pa kanger subtank pa še marsikaj.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a tilen2009 » 18. Dec 2014 13:53

Po moje so od tankov zdajle najbolš Lemo, pa Kaya v4, pa Orchid v4 (ne nujno v tem vrstnem redu). Aja pa Erlkonigin baje.
Uporabniški avatar
tilen2009

OdgovorNapisal/-a premmati » 18. Dec 2014 14:27

:) jaz bi še dodal taifuna, pa mislim, da so vsi kr tu nekje, po moje je pa itak najpomembnejše da narediš dobro tuljavo s pravšnjo mero napolnjenosti z vato ali japoncem....pa je pol vse super ne glede katero znamko RTA-ja uporabljaš za vejp,
v določeni meri pa je pomembna tudi tekočina :) ;)
Slika
Uporabniški avatar
premmati

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tuljave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost