Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Back to basics..

Se kakšna vrsta tuljave še posebno dobro obnese na določenem uparjalniku? Novosti, unikati, ... delite tu.

Back to basics..

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 18. Okt 2014 19:03

Ker je Taifun GT moj daily driver, ne probavam toliko drugih uparjalnikov, ampak se ubadam z optimizacijo le tega. Do sedaj sem skoraj idealno nastavil japonski bomaž, ki je btw zakon. Moti me samo tuljava. Navadno navijem mikro tuljavo okrog 1.1 Ohma, vendar imam občutek, da bi mi lahko sam japonski bombaž držal dlje kot sicer zdrži in to je cca 3-4 dni, pri 4-5 ml zvejpane tekočine na 17-19W/dan. Ni toliko problem v žganju vate, kot je problem nabiranja neke žlindre (gunka) na zunanjem delu tuljave, ki ni direktno močena preko japonske vate.
Zato sem si rekel, pa gremo od začetka in sem navil "navadno" tuljavo. Teorija je nekako, da se sama tuljava bolje ugrezne v vato in tako bolje namoči žico z vseh strani, kot pri mikro tuljavi, kjer je zunanji del praktično suh.. Probal sem sicer tudi z "flavour wickom" - kot temu pravijo pri KangerTechu (pokrita tuljava tudi z zgornje strani), vendar jo dejansko prehitro posuši, zaradi njenega manjšega volumna. Večjega kosa vate pa ne smem dat, ker se potem ne moči dovolj dobro..

Kakorkoli, na moje presenečenje, se "navadna" tuljava skoraj ne razlikuje od mikro tuljave (kdo bi si mislil :roll: ). Tako po produkciji pare, kot pri samem okusu. Tuljavo furam drugi dan in edino kar opazim je, da malenkost bolj poka, torej meče tudi mikro kapljice naokrog. Drugo vse štima. Probal bom še z "flavour wickom", kar bo omililo pokanje, bom pa videl za koliko časa bo. Definitivno poročam.

Kakšno je vaše mnenje o "navadni" tuljavi in katera se po vašem najbolje obnese. Tako časovno, kot po produkciji pare in okusa:

Evo še slikca:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: Back to basics..

OdgovorNapisal/-a rawr » 19. Okt 2014 11:01

Ja bi blo za probat navadno tuljavo v kayfunu. Naslednji build :) Ko sem začel rebuildat protank glave, sem vse naredil kot je bilo v originalni glavi, torej tuljava z ovoji, ki se ne dotikajo. Zgleda da micro tuljave še niso bile poznane oz. pogoste pri uporabnikih. Nato pa z nabavo kayfuna nisem niti pomislil več, da nebi naredil micro tuljave. Ko navijam tuljavo na izvijaču, jo je lažje navit z ovoji skupaj in ko je že pritrjena jo je tudi lažje poravnat in pripravit za uparjanje, da zažari od sredine navzven.

Bom v kratkem naredil test na kayfunih, da vidim koliko je razlike.
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 20. Okt 2014 09:20

1. Updejt: Torej po štirih dneh kar konkretne uporabe sem odstranil japonski bombaž s tuljave in zaenkrat je videti, da sem pravilno predvideval. Vata je popolnoma brez znakov ožganin, prav tako se ni spremenil okus, produkcija pare niti TH. Kar je vredu. Motilo me je samo to, da malo bolj poka in meče kapljice naokrog, ki jih mimogrede dobiš nekaj tudi v usta. Posledično je potrebno malo več tudi brisati "dimnik" z rolico papirja..

Slika je malo slabša, ker je s telefona, vendar se lepo vidi, da je vata popolnoma čista:

Slika

Sedaj pa sem na tuljavo dodal tudi Kangertechov "flavour wick", torej še tanek sloj japonca preko tuljave, kar je že takoj v štartu pomagalo proti pokanju in metanju kapljic naokrog, kar je dobro. Okus ostaja nespremenjen, prav tako TH, produkcija pare se je mogoče zmanjšala za kakšnih 15 -20%. Bomo videli, koliko dolgo bo trajalo..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a k2b » 20. Okt 2014 12:21

4 dni bi bilo koliko polnih tankov? 3-4?

Sam sem bolj experimentiral z odaljenostjo tuljave od cevke za airflow, kot tudi s tem da sem odstranil cevko (in tudi silikonski izolator) ter znižal tuljavo.
Zamenjal sem tudi cevko za airflow s tanjšo - v ta namen sem tudi naročil titanium steel cevke, ki so v bistvu igle za tattoo :D 12,13,14 AWG ki imajo tanjše stene
in posledično povečajo airflow
(če bi kdo imel te cevke iz titaniuma sa experimentirat - ZS - so ble po $2 za 10 komadov)

Ugotovil sem, da je zunanja airflow luknja premajhna za moje potrebe in bi jo bilo za povrtati takole
http://www.youtube.com/watch?v=OAiAGMAuJFA#t=155

Ker to nemarno veliko komoro je dejansko treba zračit malo bolj - s tem da ohraniš poudarjenost arome - heh heavy job
Vsaj 3 mm bi blo OK...

Trenutno ga furam na 0,9 Ohma s 12 AWG cevko pod tuljavo.
Probal sem tudi tiny flavour wick preko - samo meni ga je demfalo.Pa ne vidim neke potrebe, saj ne poka in štrca okoli tudi brez.
Razcufam japonca tam ko pride iz komore tako da lepo zapolni luknjo - natopljenost bombaža optimalna in ne zaliva komore.
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 20. Okt 2014 17:15

k2b napisal/-a:4 dni bi bilo koliko polnih tankov? 3-4?

Mislim da 5 tankov. Na mikro tuljavi mi na 5 tankov že zapaca tuljavo in malo posmodi japonca, zato probavam zdej z "navadno" tuljavo.

Zdej je na poti ta: https://www.fasttech.com/products/1884103 Z nastavljivim pretokom. Najbrž bo treba tu pa sneti tisto cevkico ja, da bo prišel AFC do izraza. Kitajska logika dela očitno drugače kot naša in dajo not cevkico, ki je manjša od največje zračne luknje :roll: . Kdo bi jih razumel, dobr da smo že vajeni, da je treba vedno nekaj spreminjat in optimizirat :).
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a fotkarna » 17. Dec 2014 03:48

Nov v svetu Taifuna GT

Zrajcal me je Kožuh v alterju zadnjič.. :D

:!: šenkal pa mi je taifuna Kristian <3

Namotal twisted 28g na 0.85ohm-a - poham ga na 20.5W - 4.3V. Zaradi principa tuljave (twisted) se mi le-ta dejansko zapaca po dveh treh tankih do bolečine. Pade navadna tuljava danes. Rayon se obnese slabše kar se tiče okusa kakor japonski bombaž v padsih.

Ker je popolnoma odstranjena cevka za zrak je moj gt, kar se airflowa tiče, zdaj nekako primerljiv s kayfunom lite v2+ ki mi ga je zasegla žena.. Ni dryhitov, ne pušča nikamor!

Zelo pozitivno sem presenečen nad okusom in principom polnjenja.. Simple az a pasuly!! Prava klasika - IN LOVE!
Pade še GT II! (ko se najde kje poceni :P )

CLOUD ON!
Cloudsucker
Uporabniški avatar
fotkarna

OdgovorNapisal/-a rawr » 17. Dec 2014 11:18

:)

Zdaj že dober mesec dni delam samo tuljave z ovoji narezen in mi je postalo bolj všeč, kot navadni microcoil z ovoji skupaj. Vata zdrži malo dlje, okusa je vsaj toliko kot prej, če ne še več, pa še nevarnost pregrevanja tekočine je majnša, ker se vročina lažje odvaja od tuljave vstran. In ker so ovoji narazen, je tuljava malo večja, kar pa pomeni večjo površino na vati in po občutku malenkost več pare. Prednost navadne tuljave se pozna tudi pri čiščenju, kjer se kompet ovoji očistijo, ker se ne stikajo.

Tudi pri prvem gretju nove tuljave opažam, da je ni treba toliko poravnavat, ker začne takoj žareti od sredine navzven. Pri ovojih skupaj pa je blo treba malo s pinceto pomagat, da je lepo enakomerno zažarela iz sredine.
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 17. Dec 2014 13:14

Taifun je res dober in praktičen tank, ko ga pohendlaš.
Navadna razmaknjena tuljava se tudi meni dopade zelo. Kot je rawr napisal.. Lažje wickanje in čiščenje, gunk se ne nalaga tako lahko, kot na stisnjeni mikro tuljavi, saj nima toliko podlage skupaj. Posledično traja dlje.
Na Taiufunu me je motilo samo prskanje tekočine pri 45/45 PG/VG. Sedaj imam namen bolj v smer 70/30 v korist VGja in ker je VG bolj temperaturno obstojen sklepam, da ne bo tako z lahkoto zavrel in prskal.
Na Lemotu pa še nisem probal razmaknjene tuljave, pade v kratkem..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a premmati » 17. Dec 2014 13:34

:oops: kolk narazen bi pa naj bili ovoji pri izdelavi razmaknjene tuljave, tudi sam se nagibam k temu, pa imam težavo špricanja tekočine skozi ustnik ampak samo pri štartu :? na kayfunu 3.1
Zadnjič spremenil premmati, dne 17. Dec 2014 13:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
premmati

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 17. Dec 2014 13:34

Sem probal jaz, pa se ne obnese nič posebnega, ko so v igri pretežno PG sokovi, precej je prsketanja. Zdaj je doma čisti VG in ta vikend bom testiral raztegnjen coil.

Je pa treba precej paziti na ohlapnost vate v coilu, ne sme biti losana, niti natlačena, pravilna "natlačenost" je v zelo ozkem premeru, malce off, pa ne bo več superca.
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

Naslednja

Vrni se na Tuljave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost