Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Back to basics..

Se kakšna vrsta tuljave še posebno dobro obnese na določenem uparjalniku? Novosti, unikati, ... delite tu.

Re: Back to basics..

OdgovorNapisal/-a StainedHumanity » 18. Dec 2014 16:15

Meni je Lemo najbolj delal s paralelnim coil-om. Ne glede na to kaj sem naštimal not (dual, prallel, single) je blo 30W že preveč zanj tko da mislm da z neko 30w napravo čist lepo čez prideš :) Je pa res da je deck velik in maš veliko placa za zajebancijo tko da za kake velke coile rabiš mal več wataže, po drugi strani pa mislim da vn ne bi dobil bolšega "vejpa"..
Sem pa glih danes videl fotko enega, ki je naredil single clapton coil na Lemo-tu in naj bi delal super. Tko da k se bo komu dal naj stestira pa poroča, jaz sem svojega že zdilal naprej, ker mi ni ustrezala velikost.

Sem pa mnenja da trenutno Orchid pa Fogger v5 šibata vse ostalo glede na razmerje airflow/flavor.. Še vedno čakam na nekej zelo zračnega in polnega okusa, za zdaj bom ostal na driperjih :D Avstrijski erkblabla bi bil mogoče lušten za probat sam mislim, da airflow ni tko poštiman pa Billow rta zelo hvaljo, well see..
Uporabniški avatar
StainedHumanity

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 26. Dec 2014 16:30

Berghaus napisal/-a:18. Dec 2014
Update!

Ergo, po enem tednu pridnega sesljanja, malce piši/opiši momentov.

Lemo ima po enem tednu še vedno isti build. Ne vem koliko tankov je šlo preko, a okus je še vedno top, pari ko hudič in zaenkrat ne vidim čisto nobene potrebe po menjavi vate v njem, coil pa bo itak zdržal mesec dni, raje več. Lemo seveda ni uporabljen tako pogosto, kot Protank 3.
Na kratko, Lemi deluje tako kul in ok, da sem naročil še enega.

Protank 3.......tu pa bo potrebno nekaj več palamudenja.

Iz njegove fresh grelne glave sem 18. decembra potegnil silico in jo nadomestil z vato. Taisto glavo sem dva dni kasneje pošenkal frendu, ker drugega nisem imel pri roki. Doma sem potem študiral, kaj narediti, na rezervi so še nove glave, imel pa sem tudi dve skurjeni. Odločil sem se, da probam z rebuildom s kanthalom. Glede na opise v temi o rebuildanju Kangerjevih glav sem pričakoval smojenje silikona in gumi okus. Ki pa je izostal. Kaj se je dogajalo v tem času?

Nafjakal sem 1.2 omski coil in ga požegnal z biovato, vse skupaj motovilil po ustih tri dni, potem pa mi je dojadilo grglanje. Malce youtuba in hitro sem našel rešitev. Že drugič. Vrnimo se cca mesec in pol nazaj. Takrat sem pri Mateju vzel ta Protank 3 in poleg škatlice mi je v roke stisnil še dve dual coil glavi z visokim dimničkom:

Slika

Originalno se namreč zraven dobi brez dimnička:

Slika

Češ, da se je pri nekaterih pojavil problem s temi glavami. Sam pa sem opazil ravno obratno. Glave brez dimnika mi v kompletu odpravijo kakršnokoli grglanje, ne vem zakaj, a tako je. Nazaj v sedanjost. Zopet sem na youtubu našel popolnoma enako rešitev:

https://www.youtube.com/watch?v=y5Cz-77I1OA

Razdrl glavo na svojem, snel dimnik, prekobalil gor nastavek in silikon iz ta kratke glave in......voila! Sesal ko dojenček naslednje tri dni. Do danes. Ko sem imel filing, da je mogoče kvaliteta vajpa že malce, ampak res minimalno papa. Predvsem pa me je zanimalo, kako se držijo silikončki ob kanthalu.

Razdrl, presenečeno, na silikončkih ni videti ama popolnoma nič. Pričakoval sem, da bo vsaj tam, kjer se neposredno stika žička z njim, vsaj sled ožganega, pa ni nič, nada, niente. Nazaj sem dal isti coil in ga dry burnal. Kot nov. Previl s svežo vato......in sesam dalje, z obilo pare in okusa. Tole je carsko.....

Okus, tudi ta je zanimiv. Zdaj si mešam 3ml Dekang Desert Ship VG 6mg nicotin, 5 kapljic Dekang menthol, 10 kapljic Dekang Vanilla Sky, 6 ml VG baza 80-20 (80 VG, 20 voda) 0 nicotin. All day vape. Sede ko ata na mamo :D

Ergo, naj si ga bodi dovolj.

Mimogrede, vsem lepe in mirne praznike!
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 25. Jan 2016 18:37

Zanima me razlika med kraticami RTA, RDA in RBA. :?: Če lahko kdo malo praktično opiše morda skozi različne modele naprav. Kot vem, R pomeni rebuildable, za ostale kratice pa preprosto ne vem oz. me vedno zmede, ko slišim, da je nek uparjalnik RDA, RTA itd. Nekako ne vem "iz prve", kaj sodi kam. :cry:

Sem že našel:
RBA pomeni Rebuildable Atomizer in velja tako za RTA, kot RDA
RDA pomeni Rebuildable Dripper
RTA pa pomeni Rebuildable Tank

Samo, v čem je fora dripperjev? Nimajo tanka za e-tekočino, pač pa kapljaš juice direktno na vato in tuljavo. V čem je tu fora? :?:
WISMEC Reuleaux RX200 TC
Joyetech eVic-VTC Mini 75W
UD Goblin Mini v2 RTA - black
Joyetech Cubis Atomizer - black

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a OneRound » 25. Jan 2016 23:32

Na hitro:
RDA - driper
RTA - tank
RBA - rebuildable base (podnozje) za tank

Vecino si ze sam opisal ampak vseeno. Pri driperju kapljas direktno na vato in tuljavo. V cem je fora? V okusu, uzitku, vec pare... To je bilo vcasih se precej bolj izrazito, sedaj pa je na voljo ze ogromno subohm tankov ki ponujajo odlicen okus in ogromno pare. Se vedno pa velja da pri driperju dobis boljsi okus (splosno gledano).
RBA pa je podnozje za tanke kjer lahko sam delas tuljave. Nekateri tanki ponujajo moznost tovarniskih tuljav in hkrati rba kjer sam delas.
To je to.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

Prejšnja

Vrni se na Tuljave

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost