Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

kaj kupiti??

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

kaj kupiti??

OdgovorNapisal/-a sparcd » 10. Okt 2016 19:47

Pozdravljeni,

sem čisto nov na vape sceni in bi se rad lotil mešanja svojih e-tekočin. Od sodelovca kolega mi je priporočil nakup baz na e-tekučine. Vem, da je potrebno kupiti PG in VG bazi, vendar se zgubim saj nekatere PG ali VG že vsebujejo nikotin in nevem katere moram kupiti. Mi lahko lepo prosim pomagate.

hvala
sparcd

Re: kaj kupiti??

OdgovorNapisal/-a havana_club » 11. Okt 2016 10:53

Pozdravljen,

najprej moreš povedat na kaj točno pariš... ali na kakšnem MTL tanku (vlek kot pri cigaretu) ali D2L tank (veliki oblaki) na podlagi tega najprej določiš kakšno razmerje med VG in PG želiš, pol pa seveda še vsebnost nikotina. Velika večina tukaj uporablja višji VG, ponavadi v razmerju 70:30... osebno preferiram 50:50 razmerje. Večji kot je VG, več je dima, več kot je PG, več je throat hit-a in okusa .Če si bil kadilec, začni z večjo koncentracijo nikotina 6 ali 12 mg/ml...

Kar se arom tiče, ti predlagam da štartaš s Twisted aromami (www.twisted.si) ... so dovolj kompleksne in dobre, plus samo zmešaš tak procent arome v bazo kot piše na steklenički, zmešaš, in vejpaš.

Tolk na grobo.
Slika
Uporabniški avatar
havana_club

OdgovorNapisal/-a andreask » 18. Apr 2017 07:23

Pozdrav vsem skupaj.

Tudi mene zanima kaj kupiti: Je v redu če kupim PG osnovo z nikotinom, VG osnovo brez nikotina + arome? Rad bi dobil nikotinsko jakost 6mg.
Ali moram morda kupiti obe osnovi z nikotinom?
Hvala.
andreask

OdgovorNapisal/-a Pich » 19. Apr 2017 06:16

Lahko kupiš bazo, ki ima že zmešano razmerje PG-VG. To ponujajo vsi proizvajalci baz. Kakšno je razmerje, ki tebi ustreza moraš pa sam ugotoviti. Jaz sem začel s 50-50, vendar sem kmalu ugotovil, da mi PG povzroča suha usta, zato sem zmanjšal odstotek PG-ja. Nikotinska stopnja je v prvi vrsti odvisna od načina vejpanja. Pri načinu usta pljuča, torej enak način, kot se kadi cigaret, mora biti stopnja nikotina nekoliko višja, sicer ni dovolj tistega prijetnega žgečkanja v grlu. Medtem, ko mora biti pri načinu direkt na pljuča odstotek nikotina manjši, ker je tudi poraba tekočine večja. Jaz vejpam usta pljuča, 80 Vg, 20 Pg, z 8 mg nikotina. Moj sin vejpa direkt na pljuča 100% Vg s tremi mg nikotina.
Pich

OdgovorNapisal/-a marlon » 20. Apr 2017 06:41

andreask napisal/-a:Pozdrav vsem skupaj.

Tudi mene zanima kaj kupiti: Je v redu če kupim PG osnovo z nikotinom, VG osnovo brez nikotina + arome? Rad bi dobil nikotinsko jakost 6mg.
Ali moram morda kupiti obe osnovi z nikotinom?
Hvala.

seveda si lahko bazo pripraviš tudi sam/a. vzameš PG z visoko koncentracijo nikotina npr. 52 mg/ml in jo v ustreznem razmerju dodaš breznikotinskem VG http://www.steam-engine.org/juice.html. v tem primeru boš skupaj z 10% arome dobil/a razmerje nekje VG/PG 80/20. je pa odvisno kakšno opremo imaš. nekateri atomizerji imajo s takšnim razmerjem (gostota juica) težave, ker ne močijo tuljave dovolj dobro-hitro. za morebitno redčenje predlagam, da nabaviš še breznikotinski PG. takšna doma pripravljena baza je dobro, da odleži vsaj mesec dni. če si začetnik/ca, bi ti vseeno predlagal, da nabaviš že pripravljeno bazo npr. 70/30 VG/PG z 6 mg/ml nikotina. v ceni pa tudi ni razlike.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a andreask » 21. Apr 2017 21:35

Hvala za odgovore. Me pa zanima kje kupujete oziroma naročite baze? Trenutno imam doma 50/50 brez nikotina, ampak žal zaenkrat se potrebujem nikotin, pa bi si kupil npr. PG z 52mg nicotina, da potem lahko kombiniram.
andreask

OdgovorNapisal/-a marlon » 22. Apr 2017 10:00

slabo boš kombiniral, dokler ne boš razumel razmerja med VG in PG. vzami si nekaj časa in prelistaj ta in sosednji forum...v zvezi z DIY je že dosti napisanega. pri nas je kar nekaj vape trgovin...poklič in se dogovor za obisk, kjer boš lahko nabavil nikotinsko bazo... seveda če si polnoleten. v takšni koncentraciji sicer ne, lahko pa poizkusiš pri južnih sosedih. pri takšni bazi ki jo imaš, bi bilo vsekakor bolj smiselno dodati nikotinsko bazo na VG osnovi. priporočam ogled tega videa https://www.youtube.com/watch?v=09GaVoZ_SBI.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a andreask » 22. Apr 2017 13:46

marlon napisal/-a:slabo boš kombiniral, dokler ne boš razumel razmerja med VG in PG. vzami si nekaj časa in prelistaj ta in sosednji forum...v zvezi z DIY je že dosti napisanega. pri nas je kar nekaj vape trgovin...poklič in se dogovor za obisk, kjer boš lahko nabavil nikotinsko bazo... seveda če si polnoleten. v takšni koncentraciji sicer ne, lahko pa poizkusiš pri južnih sosedih. pri takšni bazi ki jo imaš, bi bilo vsekakor bolj smiselno dodati nikotinsko bazo na VG osnovi. priporočam ogled tega videa https://www.youtube.com/watch?v=09GaVoZ_SBI.

Hvala. Sej razmerja kar razumem, bolj me skrbi kako do nikotina pridet. Zakaj pa meniš da bi moral dodajat VG nikotinsko bazo?
andreask

OdgovorNapisal/-a Elohai » 22. Apr 2017 16:31

andreask napisal/-a:
marlon napisal/-a:slabo boš kombiniral, dokler ne boš razumel razmerja med VG in PG. vzami si nekaj časa in prelistaj ta in sosednji forum...v zvezi z DIY je že dosti napisanega. pri nas je kar nekaj vape trgovin...poklič in se dogovor za obisk, kjer boš lahko nabavil nikotinsko bazo... seveda če si polnoleten. v takšni koncentraciji sicer ne, lahko pa poizkusiš pri južnih sosedih. pri takšni bazi ki jo imaš, bi bilo vsekakor bolj smiselno dodati nikotinsko bazo na VG osnovi. priporočam ogled tega videa https://www.youtube.com/watch?v=09GaVoZ_SBI.

Hvala. Sej razmerja kar razumem, bolj me skrbi kako do nikotina pridet. Zakaj pa meniš da bi moral dodajat VG nikotinsko bazo?

Jaz čiste VG nikotinske baze nebi uporabljal, VG teče kot sirup, lahko kupiš nikotinsko bazo pg/vg ali pa čisti PG.

https://pink-mule.com/e-liquid-uk/nicotine-bases-uk
When i sub ohm i like to pretend I'm a dragon.
Uporabniški avatar
Elohai

Kraj: Prekmurje Republika

OdgovorNapisal/-a marlon » 23. Apr 2017 09:21

andreask napisal/-a:Hvala. Sej razmerja kar razumem, bolj me skrbi kako do nikotina pridet. Zakaj pa meniš da bi moral dodajat VG nikotinsko bazo?

razmisli vendar kakšno razmerje dobivaš ko bazi 50/50 dodajaš samo še PG (nikotin cca 10% in aroma 10%)...curilo ti bo iz vseh koncev in krajev. običajna razmerja so nekje od 50/50 do 80/20 v korist VG-ja. večina nas je med 60/40 in 70/30...še enkrat v korist VG-ja.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

Naslednja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov