Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

zorenje tekočin

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

Re: zorenje tekočin

OdgovorNapisal/-a altek90x » 16. Feb 2016 22:01

o hvala za nasvet :) osebno me ne skrbi tak %, ker mislim mešat po 2-3 skupaj me pa malo skrbi, če bom razmerje le teh zadel :)
altek90x

OdgovorNapisal/-a marlon » 17. Feb 2016 10:57

želim ti veliko uspeha. jst kaj več od štrudla in raznih sadnih cakesov nisem prišel. na prvi pogled zadeva izgleda precej enostavna, vendar ni.(povzemam mnenja drugih, ki so o tem že pisali in o zaključkih, do katerih sem tudi sam prišel). za dober okusen vape rabiš mešat kar več različnih arom in tudi % je zelo pomemben. res, na netu je polno receptov...,pa nimaš tega, pa unga. se ti hitro nabere precej arom (vanili, kreme, cakesi, cimet, sadje...)in vse to stane. s tem, da ti ena ostaja, druge je spet premalo. da ne govorim, ko zadeva odleži in z njo niti približno nisi zadovoljen. potem pa popravljanje...na koncu več ne veš kakšna so taprava razmerja. seveda, če imaš voljo in željo, nadaljuj. želim ti, da ti rata. sam si mešam sadne đuse z eno aromo al pa mix koncentrate, ki bazirajo predvsem na sadju.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a altek90x » 17. Feb 2016 11:28

no sem poskušal danes nekaj spravit skupaj, malo prebrskal recepte, poskušal stvari ki nimam izpustit, pa vse ostalo procentualno dvignit, al pa dodat kaj drugega, za kaj sem bil mnenja da bi pasalo zraven :) javim rezultate. za dober hiter juice, pa samo lotj green apple pa baza, pa je bomba, dve urci počakaš, pa se vejpa s super okusom :) bom poskušal, seveda še tudi kupoval juice. je pa res da zadeva niti prb ni tako enostavna kot zgleda. še dobro da nisem zakompliciran in mi je velika večina okusov všeč :) aja pa še to.. po občutku ( mogoče me vara ) pri TPA aromah, ki niso tako močno koncentrirane se mi zdi da če narediš manjšo napakico še ni tako usodna, npr. lotj arome ( ki so drugače odlične ) pa je lahko že ena kapljica več, preveč :) če ni skrivnost, katere mix koncentrate pa uporabljaš? :)
altek90x

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 17. Feb 2016 11:42

altek90x napisal/-a: če ni skrivnost, katere mix koncentrate pa uporabljaš? :)

Zelo zanimive mixe različnih arom imajo recimo pri Twisted flavors. Minus pri teh aromah mi je samo precej velik odstotek zahtevanega mešanja, saj gre tudi do 20% pri določenih okusih, kar mi pri skoraj enakovredni ceni, ki jo ima nr. FlavourArt, ki dela tudi odlične arome, nekako ne sede. Pri slednjem se običajno meša tja do 3%, kar je velika razlika v porabi arome. Podobno velja tudi za kakšen AtmosLab itd. Twisted pa se splača kupovati v večjih količinah, npr. 30 ali celo 100 ml, ker se takrat cena spusti tudi na dobrih 2 EUR/ ml, kar je pa že zelo ugodno za sicer kvalitetne arome. Mimogrede, sedaj imajo pri etekucine.eu na Twisted 10% popust (http://www.e-tekucine.eu/309-twisted-flavors), kar pomeni, da te 10 ml aroma pride dobrih 4 EUR, kar je še nekako "prebavljivo", upoštevajoč seveda dejstvo, da se za mešanje zahteva precej visok odstotek, skoraj nikjer manj kot 10%, kar pomeni, da imaš eno stekleničko za max. 10 flašk po 10 ml. Je pa tudi to še vedno bistveno ceneje kot pripravljene e-tekočine. :)
WISMEC Reuleaux RX200 TC
Joyetech eVic-VTC Mini 75W
UD Goblin Mini v2 RTA - black
Joyetech Cubis Atomizer - black

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a altek90x » 17. Feb 2016 11:46

za twisted flavours vem in ja me je tudi zmotil % mešanja, ampak ok, če se to ne izide ( vonj je odličen, drugo bo ko bom kadil ), bo pa treba s tem poizkusit.. še obstajajo katere druge arome, ki imajo že več stvari zmiksanih? predvidevam da če že, se cene nekaj preveč ne razlikujejo, ali?
altek90x

OdgovorNapisal/-a sollo » 21. Mar 2017 14:03

Nisem zasledil sledečega:

se mi je že večkrat zgodilo, da sem namešal tekočino, jo staral, pustil dihati in pri vapu mi je bila recimo preveč sladka, pa sem jo malo razredčil z bazo. bi jo moral glede na to, da sem še dodal bazo zopet starati (vsaj nekaj časa) ali samo dobro premešati?

zdi se mi, da s tem, ko dodam po staranju bazo (brez nikotinsko), da vse skupaj postane dokaj vodeno.
Free your mind and the rest will follow!
Uporabniški avatar
sollo

Kraj: okolica Ljubljane

OdgovorNapisal/-a marlon » 22. Mar 2017 08:02

če redčiš z bazo boš sladkoben okus težko ubil, ker je že baza sama po sebi nekoliko sladka. v kremah se boš težko rešil sladkorja, razen če je v njej kakšen sadni delež. tega preprosto dodaš in ga poudariš. pri sadnih, bi bila morda rešitev z dodatkom mete, mentola, citrusov...skratka nekaj svežega in kar se ne tepe z osnovno aromo. redčiš lahko tudi z destilirano vodo (2-5%), kjer bo pa okus še bolj na udaru. če že moraš redčit, potem segrej juice, dodaj vodo ali bazo, dobro prešejkaj in je to to. sicer, pa pri meni đusi, ki mi niso všeč romajo v wc. mešam v 50 ml flaške, tako da velike škode ni.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a sollo » 22. Mar 2017 10:11

Hvala za odgovor - bom poskusil dodati nekaj citrosnega in malo destilirane vode.

Jaz bom tudi začel metati vstran - trenutno vse kar mi ni ok vlivam v eno večjo posodo in potem tu pa tam vapeam to, ko sem recimo neke druge arome naveličam.
Free your mind and the rest will follow!
Uporabniški avatar
sollo

Kraj: okolica Ljubljane

Prejšnja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost