Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

zorenje tekočin

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

zorenje tekočin

OdgovorNapisal/-a timy123 » 01. Jun 2015 20:51

Živjo.
Torej zanima me okoli zorenja tekočin in podobno..
Namreč od kolega kupujem tekočine ki so narejene z LOTJ aromami in prvi juice mi je zelo odgovarjal okus res neverjeten (jagoda) in nepekoč, zdj druga runda pa je okus nič posebnega in velikokrat me peče grlo pa naj bi bila tekočina baje isto narejena kot preje.. Pravi pa da je takoj po mešanju dobro za vejpat.. pa me zdj zanima kako je okol tega zorenja in kaj moram delat z tekočinam da bo boljši okus in predvsem ne-pekoč... ker takoj pomoje ni vredu za vejpat.. Prosim koga da mi to malo razloži ker sem naveličan tega vejpanja brezokusnega dima.. :roll:
timy123

Re: zorenje tekočin

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 01. Jun 2015 22:12

Tekočine zorijo predvsem zato, da se okus iz arome dobro prime osnove. Navadno zorijo nekje do 14 dni (tobačni okusi tudi več), ni pa to pravilo. Nekateri okusi so vredu že po parih dneh, pač odvisno od arome, okusa itd.
Nisem še slišal, da bi bila tekočina "pekoča" zaradi premalo zorenja, ampak vse je mogoče.. Ponavadi ima premalo zrela tekočina kvečjemu kemični vonj oz. okus, ali pa mlitav - voden okus.
Kar dela tekočino pekočo, je koncentracija nikotina v tekočini ali pa recimo prevelika količina PG osnove. Tudi uparjalnik ima dosti pri tem.. Definitivno pa ni nič narobe, če vejpaš takoj namešano tekočino, razen tega seveda, da je lahko neokusna.
Podaj info o nikotinu in PG/VG razmerju, ter napravi kjer vejpaš, da ti lažje pomagamo.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a timy123 » 19. Jul 2015 13:20

no tako je zdej, nabavil bi bazo 60/40 4mg mešal pa bi z LOTJ aromami.. zanima me koliko % je priporočljivo dodajat arome da ni preveč ali premalo? in zanima me še ko tekočine dozorijo če se mi zdi premalo arome če lahko potem še vedno dodam ? razredčim vem da lahko zanima me pa za dodajanje arome.. vejpal bom pa na subtanku mini, za kolega protank 3... :)
timy123

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 19. Jul 2015 22:58

timy123 napisal/-a:no tako je zdej, nabavil bi bazo 60/40 4mg mešal pa bi z LOTJ aromami.. zanima me koliko % je priporočljivo dodajat arome da ni preveč ali premalo? in zanima me še ko tekočine dozorijo če se mi zdi premalo arome če lahko potem še vedno dodam ? razredčim vem da lahko zanima me pa za dodajanje arome.. vejpal bom pa na subtanku mini, za kolega protank 3... :)

Jaz na 80/20 (VG/PG) bazi delam 10% koncentracijo in mi ustreza. Na 60/40, lahko narediš še nekoliko švohnejšo koncentracijo, saj je PG nosilec okusa in več ga je, bolj je okus izrazit. Jaz bi na tvojem mestu štartal nekje z 7%. Komot lahko še vedno dodaš aromo, samo se dodobra prime z pardnevnim steepanjem. Ni treba čakati ponovno 14 dni, par dni pa žiher. Lahko pa probaš tudi takoj po dodani aromi, da vidiš če ti ustreza.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a timy123 » 20. Jul 2015 06:39

KingKožuh napisal/-a:
timy123 napisal/-a:no tako je zdej, nabavil bi bazo 60/40 4mg mešal pa bi z LOTJ aromami.. zanima me koliko % je priporočljivo dodajat arome da ni preveč ali premalo? in zanima me še ko tekočine dozorijo če se mi zdi premalo arome če lahko potem še vedno dodam ? razredčim vem da lahko zanima me pa za dodajanje arome.. vejpal bom pa na subtanku mini, za kolega protank 3... :)

Jaz na 80/20 (VG/PG) bazi delam 10% koncentracijo in mi ustreza. Na 60/40, lahko narediš še nekoliko švohnejšo koncentracijo, saj je PG nosilec okusa in več ga je, bolj je okus izrazit. Jaz bi na tvojem mestu štartal nekje z 7%. Komot lahko še vedno dodaš aromo, samo se dodobra prime z pardnevnim steepanjem. Ni treba čakati ponovno 14 dni, par dni pa žiher. Lahko pa probaš tudi takoj po dodani aromi, da vidiš če ti ustreza.

najlepša hvala :) bom res tam magari do 5% pa počakal ene 2,3 dni pa vsak dan malo sprobal pa bom videl da ne bom res preveč koncentriru.. :D
timy123

OdgovorNapisal/-a premmati » 20. Jul 2015 10:20

:) LOTJ arome imajo na flaškah označen priporočen %, vsak okus arome ima svoje %, recimo limeta je zelo koncentrirana in je dosti od 0,5-2%.
sam sem jo vmešal z 1% in jo je več kot dovolj v bazi 60-40 za VG.
Slika
Uporabniški avatar
premmati

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a timy123 » 20. Jul 2015 12:01

premmati napisal/-a::) LOTJ arome imajo na flaškah označen priporočen %, vsak okus arome ima svoje %, recimo limeta je zelo koncentrirana in je dosti od 0,5-2%.
sam sem jo vmešal z 1% in jo je več kot dovolj v bazi 60-40 za VG.

aia, je celo gor napisano super, hvala za to informacijo.. :) naročil sem pa pričakujem jutri pošiljko je pa tudi limeta notri ja hahaha :D
timy123

OdgovorNapisal/-a ROX » 25. Jul 2015 20:24

Sam sem se preizkusil v mixanju in prebral kar nekaj zadev :)
O d tega da ljudje dajejo v mikrovalovko in podobne oslarije. Še najbolj se je obneslo, da sem vžgal pečico, jo nastavil na 45 stopinj celzija, še prej pa res privil zamaške, da ne izhlapi nikotin.
Torej po miksanju, obvezno premešam z Slika
Dobro zaprem steklene posodice in dam pečico na 45 stopinj. Tako lahko pustimo tudi več ur, sploh ni problema.
Ponavadi jih tako staram kakšne 8ur in jih potem naravno ohladim, vmes pa ne odpiram in ne tresem stekleničk.
Drugi dan odprem stekleničke, da se "nadihajo" spet premešam in jih dam za kakšne dve uri v ultrazvočni čistilec. (tudi več lahko ni problema)
Slika

Po ultrazvočni obdelavi jih spet porinem v pečico za nekaj ur in postopek ponovim....
V 4 dneh so tekočine TOP............ če pa daš še malo v kakšno omaro, za kak teden, pa itaq ne bo škodilo :D razlika pa ne bo velika, skoraj da je ne bo.

Opozorilo: Nikoli ne mešaj toplih tekočin in ne odpiraj stekleničk. Nikoli ne nastavljaj temperature več kot 50 stopinj (saj ne kuhamo, samo grejemo) :mrgreen:
Uporabniški avatar
ROX

OdgovorNapisal/-a k2b » 26. Jul 2015 10:09

V glavnem velja - razen za tobačne arome. Tam lahko hitro narediš zadevo neužitno....sicet pa kdo še sploh pari tobačne okuse - razen mene :D

Ga ni čez par mesecev ali pol leta naravno zorjeni FA Desert Ship ali kakšno podobno.

Angleži starajo tudi Vanillo Custard - sladkoba popolnoma izgine in ostane samo masleno kremna vanilija

Slika

po 3 mesecih
Slika

po 9 mesecih
Slika
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a rawr » 26. Jul 2015 15:48

Lep prikaz zorenja! Pri določenih aromah se barva zelo spremeni, pri drugih pa skoraj nič. Čisto odvisno od osnove v aromi in same količine arome v tekočini. Ko zmešam jagodo je prozorna, po dobrem tednu dni je rahlo rumena, po 3 tednih je lepo rumena, po 1 mesecu pa je že strupeno rumena barva :) tako da čas zorenja zagotovo ni nekaj dni, ampak prej nekaj tednov. Dlje kot, je boljše je, vsaj 2-3 tedne pa mora bit imo.

Zorjenje pri meni poteka brez odpiranja flašk. Ko namešam tekočino jo dobro pretresem, nato pa vsakih nekaj dni pretresem škatlo, v kateri so sveže namešane tekočine. Niti se mi nebi dalo kaj več ubadat s tem, če sem iskren. :D
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

Naslednja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost