Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

hisVape Arome

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

hisVape Arome

OdgovorNapisal/-a NewbieAlert » 09. Feb 2015 05:51

Zanima me če kdo uporablja arome od hisVape-a in kakšne so če bi jih lahko malo opisal, ker iščem po internetu in ne najdem, ker bi moral pomoje iskat v nemščini ki je pa zame španska vas. Trudu sm se neki s prevajalnikom samo ne gre :)
NewbieAlert

Kraj: Vrhnika

Re: hisVape Arome

OdgovorNapisal/-a OneRound » 09. Feb 2015 08:04

Poznam nekoga, ki jih uporablja ampak na forumu zelo redko sodeluje tako da ti skoraj ziher ne bo odpisal. Je pa v facebook skupini.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a tarpex » 12. Feb 2015 18:17

Jaz jih imam cel kup, 40 različnih. Nekatere so dobre, par redkih odlične, večina pa bolj meh. Nekatere pa prav ogabno smrdijo, niso v popolnoma nobeni zvezi z opisanim okusom, zelo nekonsistentna zadeva.. Sicer ima vsak svoj okus, pa vseeno ni nobene konsistence med njimi v kvaliteti. Cassis (črni ribez) in bavarska krema sta božanski, recimo, medtem ko kakem amarettu hočeš kozlat že ko odpreš flaško, ko upaš da bo po steepanju kaj bolje, te pa na kozlanje prime še bolj.
Če želite, lahko opišem vse arome.. Samo malo bo trajalo :D
tarpex

OdgovorNapisal/-a NewbieAlert » 12. Feb 2015 18:31

Vem da zahtevam veliko samo bi prosil da bi samo na hitro opisal 10 tvojih najljubsih da ne bos za vse pisal. tko da mam malo za orientacijo :) pa najlepsa hvala
NewbieAlert

OdgovorNapisal/-a tarpex » 12. Feb 2015 20:44

Okej, to pa komot. Spisek najljubših, par posebnih primerov, ter nekaj kar bognedaj mešati, če ti je življenje drago;

Top list:
- Bavarian cream, super custardy okus, ne pretirano sladek, polnega jajčno kremnega rahlo vanilijevega okusa, fenomenalen sam po sebi
- Blueberry, z malo domišljije res borovnica, ampak super poln saden okus
- Cocos, meni najljubši od vseh kokos arom
- Energy drink, sama flaška diši po imitaciji red bulla, steepan okus pa je nekaj čisto tretjega, posebnega, osvežujoč, super zadevšna
- Strawberry / strawberry cream, tak sadno kupast okus, ni glih prava jagoda, ampak aroma je dobra. Super v kombinaciji z malo ananasa (ki pa je sam po sebi ogaben)
- French vanilla, pošten, "moški", globok okus temne vanilije, meni ful odgovarja, je pa daleč od klasične vanilije
- Hawaiian fruit punch, kot če bi ene 3 različne sunquick sokove skup zmešal, fina sadna mešanica
- Coffee, top shit kava. Turška, nesladkana, pravi đezva vonj. Črna kot noč, zapaca tuljavo, rabi precej manj watov, če pretiravaš, dobiš dobesedni okus zažgane kave na coilu, riskantna aroma, ampak najboljša kava od sprobanih
- Raspberry, super malina, brez pritožb, odlična aroma
- Irish cream, ne spominja na pravi irish cream z baileyem / rumom, ampak na nek kapučin, fenomenalnega okusa, eden favoritov
- Cassis, eden favoritov :) lahkoten, rahlo sladkast ribez, poln okus, že ko odpreš flaško in povohaš, je instant favorit, močno priporočam :)
- Rum, tudi ni slab, čeprav bolj potegne na rum za kuhanje kakor kak boljši rum, se kar obnese

honorable mention, okusi, ki meni osebno ne odgovarjajo, ampak so pa kvalitetni;
- Menthol, peppermint, bushy mint, za mešanje z vsem živem, sploh s tobačnimi okusi, vsi trije so fenomenalni. Peppermint je isti kot orbit :D
- Red type tobacco, blag, a globok tobačni okus, izpade precej cigaretno, a ne tako, kot..
- Virginia cured, potegnilo mi je na west cigarete, ali desert ship, ta je pa sploh cigareten
- Egg flip, popolnoma enodimenzionalen štrudl testo okus, izključno za mešanje s sadjem, kjer se dobro obnese
- Apple, ni kaj preveč jabolčen, je pa zanimiv
- Cola, zanimiva, totalno cockta vonj
- Honey, brutalno močna aroma, tak gozdni / kostanjev med
- Hazelnut in nut mix, brutalno močna okusa, sicer zelo lepo dišita, sama po sebi sta kul, dominirata vsako mešanico

ter pa za v kanto za smeti:
- Amaretto.. že prej omenjeno, na kozlanje mi gre samo omemba
- Marzipan, pričakuješ vonj mozartovih kroglic, pričaka te nekaj čudno kemičnega, obup
- Pistachio, ??? (tak je bil moj izraz ko sem povohal zadevo)
- Raisin, pokvarjene rozine mogoče :)
- Ripe banana, ISTI okus kot otroška zobna pasta moje mladosti, dominira vsako mešanico, ki so romale v odtok, meni neuporabno

Meh kategorija, ki niso ne tič ne miš, zanič niso, dobre pa tudi ne, sploh pa ne predstavljajo pravega okusa tega, kar naj bi bile:
- Pineapple, uporaben le kot 1-2% dodatek čemu, kjer doda zanimivo dimenzijo, kot sam pa je obupen
- Apricot
- Black cherry
- Jamaican coconut, proti navadnem kokosu precej brezvezen
- Kiwi
- Lime
- Mango
- Orange
- Peach

No, ko sem začel naštevati, sem šel po seznamu kupljenih in pol kar prišel vseeno skozi vse :D Je treba vedeti, da je to stvar okusa, sadne bi bile lahko meni osebno precej boljše, sploh citrusove so nezadovoljive, agrumi tudi, medtem ko je jagodičevje odlično.
Priporočeno je mešanje od 3-6%, kjer je pri brutalno močnih aromah in tobačnih 3% vrh glave dosti, dočim večina ostalih ne pride do izraza pri 6%, ampak je ravno pravšnja na 7%. Ogromna razlika v tem procentu.

Take so moje hisVape izkušnje :)
tarpex

OdgovorNapisal/-a NewbieAlert » 12. Feb 2015 21:10

Vaaaau super si. Ful hvala in z užitkom sem bral ker točno te, ki jih nameravam kupit so vse med temi ki jih priporočaš in si mi res polepšal večer :) Še enkrat hvala ker sem res taval v temi :D
NewbieAlert

OdgovorNapisal/-a tarpex » 13. Feb 2015 09:51

Ni kej, upam da še komu pride prav :)
tarpex

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 13. Feb 2015 10:39

Definitivno, carski opis, stokrat hvala!!
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a tarpex » 13. Feb 2015 17:12

Če koga zanima, za male pare odstopim arome iz honorable mentiona in meh kategorij, so praktično samo sprobane, par kapljic manjka, drugače so pa polne. Top jih skos uporabljam, kante pa ne privoščim nikomur.
tarpex

OdgovorNapisal/-a OneRound » 13. Feb 2015 20:11

Lahko se samo napises kje kupujes njihove arome?
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

Naslednja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov