Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

FlavourArt arome

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

FlavourArt arome

OdgovorNapisal/-a rawr » 12. Nov 2014 12:36

Tema je namenjena izključno Flavourtart ( FA) aromam. Osebno sem jih probal že kar nekaj in so mi ble po večini dobre oz. zelo dobre in so nekatere tudi my all day vape. Prav nobena ni imela kakih čudnih priokusov po čem umetnem, samo pri češnji se vonja malo alkohola?!

Imam pa pripombo na kapalke, ki so na teh flaškah. Nekatere so slabo pritrjene, nekatere pa so malo fuč in se hitro zgodi, da kapalka pri kapljanju odleti in se aroma vlije ven... :roll: Se mi je zgodilo že pri treh aromah.

Jagoda: Dobra sladka jagoda, ki ne spominja toliko na domačo vrtno jagodo, ampak malo bolj na tako sladko candy varianto. 7/10

Tahiti Vanilija: Sprobal sem ene par vanilij in tej nobena ne pride blizu. Res taka posebna aroma s kančkom okusa po oreščkih. Premium vanilija imo. 9/10

Breskev: Kar dobra aroma, samo ji nekaj majnka, ne pride toliko okus breskve do izraza. 6/10

Bela breskev: Najboljša arome breskve, kar sem jih probal, še vedno pa iščem nekaj boljšega. 8/10

Češnja: Kar okej okus, dovolj naraven, ampak nekako se čuti okus alkohola. Tudi sama aroma rahlo smrdi po alkoholu?! Sicer se pri vejpanju to zelo rahlo opazi, ampak ni tak hudo moteče. Vseeno samo 6/10

Granatno jabolko: Odlična, zelo sladka aroma. Naraven okus po sadni eksotiki hehe 9/10

Malina: Dober okus po malinah. Osebno mi začne hitro presedat, tako da ni ravno po mojem okusu, sicer pa imam zelo rad maline. 7/10

Fuji: Eksotično jabolko dobesedno. Dobil danes in že probal. Lahko rečem samo vau. To bo komot all day vape, ker je osvežilna, ne preveč sladka, prav zanimiva jabolka. Morem pa še počakat kak teden, da se aroma v bazi lepo razvije. Vsaj 8/10 če ne 9/10
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

Re: FlavourArt arome

OdgovorNapisal/-a LocoChico » 12. Nov 2014 13:21

kok ml arome si daju v kolk ml osnove :?:
Uporabniški avatar
LocoChico

OdgovorNapisal/-a rawr » 12. Nov 2014 13:31

LocoChico napisal/-a:kok ml arome si daju v kolk ml osnove :?:

Ne vem, kolko arome priporoča FA, sem pa mešal 20 kapljic (1ml) na 11ml osnove v 10ml flaške, ki jih vedno napolnim skoraj do roba. :) Trenutno pa mešam nekje 16 kapljic v iste flaške oz. 32 kapljic v 20ml flaške, ki jih isto napolnim tik do roba. Torej po izračunih sem na začetku mešal tekočine z 8.5-9% arome, zdaj pa že kak mesec ali več mešam tekočine s 7% arome in mi je še vedno dobro, z dovolj okusa. Arome pa vmešam v 50:50 mešanico pg in vg, z nekje 7mg/ml nikotina. Uparjam pa izključno na kvalitetnih RBA z organsko vato/rayonom in kanthalom a1 :!:
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a hadzija1978 » 09. Dec 2014 15:18

prodam nekaj arom

1.periquue black
2. tutti frutti
3.cam blend
4.vienna cream
5. hypnotic myst
6.2x burley
7.dark vapure
8.black fire

vse skupaj za 15 eur prodam pa samo vse skupaj lp
hadzija1978

OdgovorNapisal/-a offroad » 25. Okt 2015 08:37

vem, da je stara tema, ampak me zanima v kakšno bazo si to mešal, meni se namreč pri 90% vg 10% pg okus nekaterih precej izgubi.

lp
Slika
offroad

OdgovorNapisal/-a rawr » 25. Okt 2015 09:25

offroad napisal/-a:vem, da je stara tema, ampak me zanima v kakšno bazo si to mešal, meni se namreč pri 90% vg 10% pg okus nekaterih precej izgubi.

lp

Vejpam pg:vg = 50/50 tekočine. Tako mi še najbolj paše in tako tudi hitreje odmerim in zmešam. Vmešavam pa po novem samo 5% arome (20 kapljic=1ml arome na 20ml baze) oz. za čokoladne arome še majn, okoli 2.5%.

Pri samo 10% PG je normalno, da se okus arome izgubi, ker se aroma veže na PG. Ali daš več Pg ali pa več arome. Pomojem je prva varianta boljša oz. majn škodljiva.
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a offroad » 25. Okt 2015 21:24

rawr napisal/-a:
offroad napisal/-a:vem, da je stara tema, ampak me zanima v kakšno bazo si to mešal, meni se namreč pri 90% vg 10% pg okus nekaterih precej izgubi.

lp

Vejpam pg:vg = 50/50 tekočine. Tako mi še najbolj paše in tako tudi hitreje odmerim in zmešam. Vmešavam pa po novem samo 5% arome (20 kapljic=1ml arome na 20ml baze) oz. za čokoladne arome še majn, okoli 2.5%.

Pri samo 10% PG je normalno, da se okus arome izgubi, ker se aroma veže na PG. Ali daš več Pg ali pa več arome. Pomojem je prva varianta boljša oz. majn škodljiva.

nažalost me veliko PG-ja precej muči in je 20% kar zgornja meja (10% v bazi + kar je arome, ki niso na alkoholni bazi zato predvidevam da so na PG bazi). Meni so pa sadne arome super tudi pri manjši konc. npr melona pri 5% je odlična, kokos pri 10% pa ne najbol. očitno bom kokos uporabljal bol kot dodatek tekočinam in ne kot samostojno aromo.

kakšen ''tank'' pa uporabljaš?
Slika
offroad

OdgovorNapisal/-a rawr » 26. Okt 2015 16:13

Jaz z vodo ne redčim nič. Preveč dela :) in nikotin baje zna oksidirat in se hitreje pokvari. Chemovatic dela baze brez vode ravno zaradi tega. Daj raje probaj z 25% pg in isto količino arome, pa mogoče pusti kak teden dni več, pa bo ziher boljše. Z aromo ni dobro pretiravat. Ne samo da ni vejpljiva hudo koncentrirana tekočina, tudi precej bolj škodljiva je.

Že lep čas uporabljam izključno aqua v1 in v2 kot primarni zadevi za zraven vzet. Za moje pojme best of best rta, oba pa sta smotana pri rebuildu na svoj način, ostalo pa lahko samo pohvalim. Vejpam večinom sadne tekočine po malem pa tudi čoko, kokos, vanilijo in podobno. Mešam pa res največ 5% zaj že vsaj pol leta, včasih pa sem dajal not tudi 10%, ampak takrat sem še kayfuna fural, če veš kaj hočem povedat :lol:
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 23. Dec 2015 08:20

Verjetno že poznate pa vseeno mogoče komu pride prav: http://mamajsflavorshop.com/headincloud ... criptions/
P.S. "click to read" v prvem in drugem okencu vam odpreta pdf.
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

Kraj: Velenje

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost