Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

DIY, kje začeti?

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

Re: DIY, kje začeti?

OdgovorNapisal/-a OneRound » 16. Dec 2014 12:17

Jaz sem razmišljal, da bi prešel na flavourless ampak se zaenkrat še nisem odločil za to. Okusi mi res sedejo. Bolj kot so gurmanski, bolje je :) Sem pa probal tudi pure VG brez arome in mi je bilo ok. Definitivno bi lahko to vejpal, če bi se tako odločil. V tekočine, ki si jih sicer zmešam sam, dam pa bolj malo arome - do 5% skupaj.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 16. Dec 2014 13:52

Tud jst ponavadi vejpam bolj blage DIY mešanice. In sicer naredim tobačno osnovo (RY4, 7 leaves - bolj "zeliščne" tobačne arome, parfumirane v stilu kubanskega tobaka mi ne sedejo), potem pa jo začinim vsakič z drugo sadno ali kakšno drugo aromo. Tako, da se ne naveličam prehitro. So pa res blage mešanice.
Drugače pa vsake toliko sede tudi kakšna močna gurmanska tekočina, vsekakor.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a rawr » 16. Dec 2014 14:22

Meni so sadne tekočine še vedno najljubše. Bolj je aroma prozorna, majn je "barvila" in nevarnosti za zdravje in dlje ostane tuljava čista. :D Ko recimo uparjam čokolado, je tuljava po 3 ali 4 dneh zanič, pri sadnih pa zdrži tudi 10 dni. Isto pg/vgrazmerje in količina arome.

Kljub temu da so tovarniške tekočine večinoma dobre in zelo okusne, me kar mine ko vidim, kak so ene prav strupenih-živih barv, recimo zelene, modre ali rdeče. Pa ko napijejo svežo vato in je povsem obarvana... Twisted420 style, ne hvala. :lol:
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a OneRound » 16. Dec 2014 14:50

Misliš nabor zdravih in naravnih barvil kot je tale? :D

Slika

P.s.: da ne bo kdo zameril, to ni kritika UJ tekočin!
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a rawr » 16. Dec 2014 15:41

To je to ja :) Za probat definitivno je, da pa bi to vejpal dnevno, pa raje ne. Ne zgleda zdravo.. Čeprav so barvila naravna, še ne pomeni, da ne škodijo pljučem. V usa, kjer se vsak mesec pojavi nešteto novih laboratorijev za mixanje tekočin, je verjetno večina vejperjev prav na takih barvnih tekočinah. Je pa zaradi tega dosti prostovoljnih poskusnih zajčkov :shock: bo hitreje jasno, kaj je ok in kaj ne. Kar pa sploh ni slabo na nek način :oops: Slabše kot tobak pa že ne more bit :)
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a timy123 » 16. Jun 2015 20:21

zanima me redčenje tekočin od Lotj..? Nekateri pravijo da so jim premočne (okus) in jih redčijo.. kako in koliko na 10ml flaško me zanima..? pa kakšno vodo, in tako dalje.. :D
Zadnjič spremenil timy123, dne 18. Jun 2015 12:40, skupaj popravljeno 2 krat.
timy123

OdgovorNapisal/-a ROX » 16. Jun 2015 21:11

mateb napisal/-a:Najbolje je začeti pri osnovi. ;)

1. Lažja pot

Kupiš nikotinsko osnovo. PG, VG ali PG/VG. Po želji. Na zalogi imam tole:

FlavourArt Heaven Juice - Traditional (50% PG, 40% VG, 10% vode) - 0, 9 ali 18mg - 50ml ali 100ml
FlavourArt Heaven Juice - Velvet Cloud (80% VG, 20% vode) - 0, 9 ali 18mg - 50ml
FlavourArt Heaven Juice - Ice Blade (90% PG, 10% vode) - 0, 9 ali 18mg - 50ml

hisVape VG Baza (80% VG, 20% vode) - 0mg - 1000ml
hisVape VG Baza (80% VG, 20% vode) - 12mg - 500ml
hisVape PG/VG Baza (60% PG, 30% VG, 10% vode) - 0mg - 500ml
hisVape PG/VG Baza (60% PG, 30% VG, 10% vode) - 12mg - 500ml

To je že pripravljena osnova. K tej osnovi dodaš le še aromo. Tobačni od FlavourArt-a se mešajo na 1-2%, sadni pa tudi 3-15%.

Primer: želiš narediti 10ml tekočine s tobačnim okusom. Torej želiš narediti recimo 2% mešanico. Odmeriš 9,8ml osnove z brizgalko in zliješ v majhno flaško. Vzameš inzulinsko injekcijo in v njo nakapaš 0,2ml arome ter jo dodaš v malo flaško z osnovo.

Pol pa... :D

Sadne lahko načeloma takoj uporabljaš. Prej dobro premešaš in prezračiš. Odpreš flaško, spustiš malo zraka notri, zpreš in dobro premešaš.
Tobačne pa dobro premešaš in prezračiš ter jo pospraviš v temen prostor za 2-3 tedne. Vsak dan ali pa vsak 2,3 dan tekočino parkrat dobro premešaš in prezračiš.

Ta proces lahko pospešiš. Načinov je več:

- pustiš na soncu za par dni. To bo pri nas sedaj malo težko. :( Vmes vsake toliko časa flaško prezračiš in dobro premešaš.
- Daš flaško v lonec tople vode. Voda naj bo toliko topla/vroča, da lahko držiš prst notri. Naj ne bo preko 50 °C, ker če je več lahko ubije nikotin. Daš flaško s tekočino v vodo in jo pustiš 10-15 minut. Jo odpreš, prezračiš, dobro premešaš, zapreš in daš nazaj v toplo vodo za 10-15 minut. To narediš parkrat in ponavljaš par dni.
- Tekočino namešaš v stekleno flaško. Dobro premešaš. Jo daš v ultrasonični čistilec. Sadne in ostale arome za 1h, tobačne arome za 2-3h. Cikli naj bodo dolgi 1h. Med cikli tekočino dobro premešaš in prezračiš.

Z ultrasoničnim čistilcem naj bi za tobačne v 3eh urah dosegel 98% odstajanje. V naslednjih 3eh dneh pa 100%

2. Malenkost težja pot

Kupiš PG in/ali VG recimo pri Kemig-u. Kupiš osnovo z visoko koncentracijo nikotina (36mg, 72mg, 100mg). Uporabiš kateri izmed eliquid kalkulatorjev in vpišeš kaj imaš in kaj bi želel imeti. Kalkulator ti sam izračuna koliko česa moraš dodati, da dobiš želeno tekočino.

http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php
http://www.e-liquid-recipes.com/create

Ko zmešaš je postopek za odstajanje enak kot prej.

Upam, da sem kaj pomagal.

Ultrasonični čistilec je nekaj takega??
http://ultrazvocnekopeli.si/index.php?r ... duct_id=51
Tu dam stekleno flaškoz tekočino za 3 ure in zadeva je končana???
Če je to-to pol ga nabavim takoj, ker se mi ne da čakat 14 dni do 3 tedne.
Kje nabavim tole zadevo pa da ni prou drago??
Uporabniški avatar
ROX

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 16. Jun 2015 22:07

Pa v bistvu precej dobro premeša juice. Jaz v kopeli namakam cca 1h v vroči vodi (cca 50°C), potem pa še par dni pustim stati. Sicer mislim, da nič ne more nadomestit steepanja, ampak ta kopel zelo pomaga. V eni uri tekočina že spremeni barvo recimo. Če je nuja je že dobra za vejpanje, ni dvoma, ampak po dodatnem tednu, pa mislim da je zares dokončana.
Težko rečem, ali ti bo zadeva nadomestila steepanje, jaz sem zadovoljen. Definitivno pohitri vse skupaj. Nekateri recimo, sploh ne steepajo e-tekočin. Namešajo in vejpnejo, tako da se da tudi brez tega očitno.

Jaz sem naročil to: http://www.aoyue.si/ultrazvocni-cistilec/ultrazvocni-cistilec-9050-50w in mi služi. Res, da je treba vročo vodo natočit, ker nima gretja, ampak to res ni nek problem. Jo je pa treba vžigat vsako minuto in pol, saj in ima samo 90 sekundni program. Dobiš tudi take z daljšimi intervali, samo so tumač drage za moje pojme. Aja, odkar jo imam se ura in nakit svetijo kot novi :)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a timy123 » 18. Jun 2015 12:42

timy123 napisal/-a:zanima me redčenje tekočin od Lotj..? Nekateri pravijo da so jim premočne (okus) in jih redčijo.. kako in koliko na 10ml flaško me zanima..? pa kakšno vodo, in tako dalje.. :D

A kdo ve? predvsem me zanima z kakšno vodo in koliko redčim..? Ker baje npr. na subtanku pride pregosta tekočina..
timy123

OdgovorNapisal/-a timotej » 18. Jun 2015 12:59

Men na subtanku vleče kar češ, redčim pa z 50/50 70/30, pa ne zaradi gostote ampak premočne arome
timotej

Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost