Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

DIY, kje začeti?

Želite deliti recept za dobro DIY e-tekočino, ki vam je uspel? Naredite to tukaj...

Re: DIY, kje začeti?

OdgovorNapisal/-a seckorama » 16. Sep 2014 19:02

@quest svaka čast :lol: :lol: :lol:
a si ti kak kemik, tko ljubiteljsko :)
Uporabniški avatar
seckorama

OdgovorNapisal/-a Krakatoa » 23. Sep 2014 15:29

@Quest

Na poti imam 10 koncentratov od MBV. Koliko % približno priporočaš? Meni so bile osebno bolj všeč brez flavor shotov , ko sem naročal že pripravljene. Bom pa mešal 50% --> 80% VG 20% vode 0mg in 50% 50VG/50PG 12mg.
Tam na CHV strani, je edini komentar človeka ki je mešal 25%, kar se mi zdi malo overkill?
Uporabniški avatar
Krakatoa

OdgovorNapisal/-a quest » 23. Sep 2014 17:16

Krakatoa

Eno stran nazaj imaš vse kar sem zmešal od MBV. Čakam pa tudi jaz 15 arom. 10 MBV in 5 SNG.

Baza
PG/VG/PGA 60/30/10
Nic 9%

Diy MOUNT BAKER

ime %arome ocena

Hawk souce 4% 10/10
Spring break 5% 8/10
Hazelnut Spread 5% začetek 7/10 po pol ure pa 5/10?? bolj za dodajat po malem
Strawberry 5% 8/10
Grappler 5% 7/10

Vse MBV imam brez flavor shotov in je dost.

Nisem šel preko priporočil Mateb 3-5% tobačni 5%-naprej sadni okusi. Sadni so kar močni tako da začni z 4-5%. Nared 10 ml in boš v durgi rundi popravljal.

Recimo razlika med Hawk souce original pripravljen in mojim s 4% da je original močnejši za 5-10 % in nič več(imam obe varianti Diy in original).

So pa ogromne razlike s kom uparjaš. Res ogromne. Sem sprobal Hawk souce na vsem kar premorem.

Ovale Elips - dokaj hladna para dober nežen okus(doma previti grelec c1)
Ovale Ecom - malo manj intenziven okus od Elipsa (doma previti grelec c2)
Kayfun lite + 1,6 ohm coil+ vata + Semovar na 3,5 V - para odlična ravno prav
Kayfun lite + clone mini tank 1,2 ohm+vata+kick na 15W+Nemesis - Malo toplejša para okus skoraj enak zgornjem
Kayfun mini V2.1 +vata+ ecom baterija 2,0 ohm + 4V - okus močnejši kot na zgornjih Kayfunih.
Kayfun mini V2.1 dripper+rayon + ecom baterija 2,0 ohm + 4V - okus seka skoraj kot na Magmi pare seveda manj
Magma + 0,6 ohm + Stingray+ VTC5 - dva do tri potegi kar premočni potem pa se privadiš zelo intenziven okus para bolj topla

No mogoče se ne vidi iz tega razlika istega juica ampak razlika je resnično občutna. Sem bil tudi sam presenečen.

Imam že en teden filter zabit(nos in grlo) pa na Kayfunu nisem čutil nikakršnega okusa-samo nekaj je šlo v pljuča. Z Magmo isto tekočino sem občutil skoraj normalno.
Uporabniški avatar
quest

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a Krakatoa » 23. Sep 2014 20:03

Super , kaj si pa naročil pri SNG, sem jih probal 5 in so mi bili kar všečni. Kar malo močni proti MBVju.
Uporabniški avatar
Krakatoa

OdgovorNapisal/-a quest » 24. Sep 2014 05:21

Naročil
: Creature Cream - nežen sladek okus
: Naughty or Ice - malo mentola
: Kool King
: Harmony
: Mountain Doo

Prva dva dobil za povrh pri prejšnjem naročilu.

MBV pa

: Jungle Juice
: Cinnamon Roll
: Extreme Ice
: Watermelon
: Morning Vape
: Hawk Sauce
: Thug Juice
: Faux Hawk

Hawk sauce in Thug Juice že znano ostale pa namešam in sprobam. So pa SNG dražje osd MBV arom. Hm ma arom imam že za 3 litre juica naredit. Kar se mi ne bo dopadlo bom menjal.
Uporabniški avatar
quest

OdgovorNapisal/-a rawr » 24. Sep 2014 08:36

Kot ste že nekateri ugotovili, je uparjalnik zelo pomemben, pa seveda dobra tekočina. Jaz dodajam 1ml arome na 11ml tekočine, flaške napolnim do vrha!
Trenutno uživam v kombinaciji pomaranče in čokolade.
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Krakatoa » 24. Sep 2014 10:44

Hawk sauce je meni osebno boljši od faux hawk. Druge pa razen cinnamon rolla, nisem probal. In sem probal kar nekaj MBV tekočin. Zgleda mava čisto drugačen okus haha.
SNG pa tudi ne. Zanima me koliko mentola je v Thug juice, ker sem ga spremenil v prvem naročilu.
Uporabniški avatar
Krakatoa

OdgovorNapisal/-a quest » 24. Sep 2014 11:24

Okus je kot
sto ljudi sto čudi
sto žena dvjesta Slika

Čist drugačen okus.
Jaz še iščem kaj mi odgovarja in sestavljam listo po ocenah 0-10. Hawk souce ima 10/10 Thug juice tudi.Pa od FA RY4,Tobacco Cuban supreme, Tobacco Shade ... Recimo Vanilija mi ne potegne. Bom še enkrat namešal 2% pa bom videl.
Hm pa zamenjaš uparjalnik pa je spet nov svet. Na enmu odlično na drugem povprečno.
Kombiniral še nisem sem še premlad v Diy. Ko si naberem dovolj dobrih potem pa mešanje.
Uporabniški avatar
quest

OdgovorNapisal/-a Krakatoa » 25. Sep 2014 08:59

Se strinjam z Hawk saucom, res je fajn. Meni osebno mentol ne odgovarja sploh, ampak v Hawk saucu je ravno pravšnji "svež" okus. Mislim da bom probal 10% koncentracijo, ker imam veliko VGja in je okus bolj mlačen pri njemu.
Uporabniški avatar
Krakatoa

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 16. Dec 2014 11:38

Tole bo temica ravno zame, da ne bom gnojil po drugih temah.

100% VG, plus nekaj malega arome. Par kapljic, za gušt. Se kdo prepozna v tem?

Vem, da je mnogo napisanega o premešavanju tekočin, vseeno pa sam sebe vidim v malček drugačni luči. Ta leni. Vleče me samo vejpanje, brez alkimije okusov in tisočerih popredalčkanih flašk, čeprav priznam, da je videti na vaših fotkah lepo.

Kakšne imate izkušnje s parjenjem zgolj VG osnove, z mogoče kapljico arome? Je kdo, ki mu to čisto zadostuje? Da zgolj nasiti svoj postkadilski sindrom? Do zdaj sem našel zgolj en sam komentar, kjer uporabnik vleče zgolj in samo VG osnovo in je vesel kot otrok. Zame bi bilo to idealno, moram pa počakati na dobaviteljevo filanje zaloge in potem sprobati. Trenutno imam v svojem Lemiju čisti VG, no skoraj čisti, dodal sem mu par kapljic marelice in zaenkrat sede ko ata na mamo. Ko bi vsaj potrajalo.......

Fat chance? Kakor vidim pri vas, bom s časoma ostal z zbirko kopice arom in okusov, kopico mavričnosti v svojih predalih ;)

Edit: ravnokar obveščen, da so baze prispele :D
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na DIY recepti e-tekočin

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost