Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

RBA glava

Forum namenjen čiščenju gorilnih glav, menjavi stenja, previjanju tuljav, ...

Re: RBA glava

OdgovorNapisal/-a Brane.S. » 22. Jan 2016 20:23

Bombaž in navitje menjaš glede na količino uparjene tekočine. Če boš še naprej porabil 2 do 3 ml tekočina dnevno ti bo tudi rba glava držala dva ali tri tedne. Moja dnevna poraba se giblje med 5 in 10 ml in posledično menjam navitje enkrat na teden. Rba glava se v principu ne razlikuje od prednavite tako, da obe trajata enako časa.
Je pa res, da se ti s časom izostri okus, zadnjič sem nekajkrat potegnil s kolegovega moda v katerem je bila enaka tekočina kot v mojem pa se mi je skoraj obrnilo od slabega okusa, on pa sploh ni zaznal razlike med mojim in njegovom modom. On vejpa kake tri mesece, jaz pa dve leti.
Brane
Brane.S.

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 22. Jan 2016 22:39

Brane.S. napisal/-a:Je pa res, da se ti s časom izostri okus, zadnjič sem nekajkrat potegnil s kolegovega moda v katerem je bila enaka tekočina kot v mojem pa se mi je skoraj obrnilo od slabega okusa, on pa sploh ni zaznal razlike med mojim in njegovom modom. On vejpa kake tri mesece, jaz pa dve leti.
Brane

To pa rad verjamem. Moja tovarniška glava je po skoraj enem mesecu uporabe že močno skazila okus tekočine in ko sem jo ravno danes zamenjal, je vse čisto drugače. Prav tako sem opazil, da je najbolj "kvalitetnih" prvih nekaj potegov, potem pa se aroma nekako porazgubi, pa tudi TH je manj očiten, zato zdaj med posameznimi potegi naredim nekaj več premora, ne tako rekoč enega za drugim. ;)

Če bi moral menjati komplet RBA glavo enkrat na 10 dni, mi bi bilo čisto OK, kar pa je pogosteje, mi ni preveč všeč... :roll: Sem namreč bolj običajen vejper, kar pomeni, da se mi ni vsakih nekaj dni igrati z navijanjem ali pa menjavo vate. Ajde, celo enkrat na teden bi še šlo, kar pa je pogosteje, mi nekako ne sede. V tem primeru res morda raje "ruknem" noter orignalno glavo in vsaj 14 dni ne rabim srkbeti glede tega. Na strošek je navsezadnje treba gledati tudi vzporedno s stroški kajenja, ki so neprimerno višji tudi, če uporabljaš pri vejpanju orignalne glave. Če upoštevaš, da samo ena škatlica smrdljivcev stane cca. 4 EUR, potem je več kot očitno, da je tudi uparjanje na orignalnih glavah in celo kupljenih e-tekočinah veliko cenejše. Že če samo sam mešaš arome, si v primerjavi s kajenjem glede stroškov zmagal :P Da seveda ne govorimo o počutju, vplivu na zdravje itd. Vejpanje je definitivno ZAKON :D Sploh sedaj, ko je razvoj na tem področju šel tako naprej in danes resnično predstavlja odlično uporabniško izkušnjo v primerjavi z začetki, razni Smouchiji itd. :roll: Me ne preseneča, da še pred nekaj leti marsikateri kadilec ni bil pripravljen "šaltati" na e-cigarete.
WISMEC Reuleaux RX200 TC
Joyetech eVic-VTC Mini 75W
UD Goblin Mini v2 RTA - black
Joyetech Cubis Atomizer - black

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 24. Jan 2016 02:39

Pri tvojem tempu vejpanja ne boš rabil vate menjat vsake tri dni, verjem. Mogoče 1x na teden, tako na uč..

Kot zanimivost.. Nebox uporablja RBA glavo, ki je kompatibilna s Subtank uparjalnikom. Torej, če boš kdaj imel ta tank in kak mod s 510 navojem, boš lahko dry burnal tuljavo.
Drugače pa jaz nebi vsakič z novo vato menjaval tudi tuljave. Vzameš kako tršo zobno ščetko (najboljš tiste ravne, še iz socializma, če jih še kje dobiš :lol: ) daš tuljavo pod tekočo toplo vodo in jo malo poščetkaš. To bo dovolj dobro čisto za nekaj ciklov.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 24. Jan 2016 07:09

KingKožuh napisal/-a:Torej, če boš kdaj imel ta tank in kak mod s 510 navojem, boš lahko dry burnal tuljavo.
Drugače pa jaz nebi vsakič z novo vato menjaval tudi tuljave. Vzameš kako tršo zobno ščetko, daš tuljavo pod tekočo toplo vodo in jo malo poščetkaš. To bo dovolj dobro čisto za nekaj ciklov.

Vem, da je dry burn običajna praksa za podaljševanje življenjske dobe grelne glave, in tudi sam sem na Evicu počel to, vendar pa sem pred časomdobil mail od Mateta iz PyurSmoke, v katerem mi je napisal sledeče:

"Tudi Kanthal ni nedolžen, če se pri samostojno izdelanih tuljavah dela dry burn v želji popravljanja hot spotov in izdelavi micro coila. Torej če delaš tako, da zažariš tuljavo in jo potem stiskaš skupaj ter malo popraskaš po njej, da žari enakomerno. Vsekakor pa to početje niti najmanj ni priporočljivo s Titan ali Nikelj žico.

Pri vsaki žici, ko zažari, se spremenijo lastnosti in ni več to kar je bila. dr. Farsalinos odsvetuje, da žico pregrevaš do tolikšnih temperatur, da žari."

Bom raje ščetkal, ali pa celo menjal. :) Tudi, če enkrat na teden menjam komplet, torej tuljavo in vato, mi je to še vedno sprejemljivo tako iz vidika porabljenega časa, kot stroškov. Seveda bom v tem primeru tudi žico navijal sam, in ne bom več kupoval prednavitih. ;)
WISMEC Reuleaux RX200 TC

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 24. Jan 2016 20:08

Vaper1974 napisal/-a:
KingKožuh napisal/-a:Torej, če boš kdaj imel ta tank in kak mod s 510 navojem, boš lahko dry burnal tuljavo.
Drugače pa jaz nebi vsakič z novo vato menjaval tudi tuljave. Vzameš kako tršo zobno ščetko, daš tuljavo pod tekočo toplo vodo in jo malo poščetkaš. To bo dovolj dobro čisto za nekaj ciklov.

Vem, da je dry burn običajna praksa za podaljševanje življenjske dobe grelne glave, in tudi sam sem na Evicu počel to, vendar pa sem pred časomdobil mail od Mateta iz PyurSmoke, v katerem mi je napisal sledeče:

"Tudi Kanthal ni nedolžen, če se pri samostojno izdelanih tuljavah dela dry burn v želji popravljanja hot spotov in izdelavi micro coila. Torej če delaš tako, da zažariš tuljavo in jo potem stiskaš skupaj ter malo popraskaš po njej, da žari enakomerno. Vsekakor pa to početje niti najmanj ni priporočljivo s Titan ali Nikelj žico.

Pri vsaki žici, ko zažari, se spremenijo lastnosti in ni več to kar je bila. dr. Farsalinos odsvetuje, da žico pregrevaš do tolikšnih temperatur, da žari."

Bom raje ščetkal, ali pa celo menjal. :) Tudi, če enkrat na teden menjam komplet, torej tuljavo in vato, mi je to še vedno sprejemljivo tako iz vidika porabljenega časa, kot stroškov. Seveda bom v tem primeru tudi žico navijal sam, in ne bom več kupoval prednavitih. ;)

Ja s temi žicami si še nismo na čistem..
Jaz Farsalinosa nisem najbolje razumel pri tej stvari. Definitivno drži, kar je napisal Mate, da se z žarenjem tuljave spreminja osnova materjala in čisto mogoče je, da prihaja do izločanja strupenih plinov.. ampak. Ali se ti plini izločajo samo ob žarenju žice in se potem naprej ob normalni uporabi ne? Ali postane tuljava, ko jo enkrat zažariš toksična? Kajti potem naprej ob normalni uporabi namreč v uparjalniku tuljava ne žari, saj se hladi. Ob samem čiščenju oz. žarenju žice pač ne inhaliraš dima, ki se kadi z nje. (koliko tega dima se nadiha en varilec v svoji karieri?)

Moj point. Več vprašanj kot odgovorov. Bo treba počakat kaj se bo zjasnilo v prihodnosti..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 16. Feb 2016 18:51

Kako čistite tuljavo, ki je zapacana z gunkom in črna? Jo odvijete iz podnožja in potem pod vodo ter morda malo s ščetko, ali kar na podnožju in pod vodo? Nekako mi je nepraktično staro tuljavo dajati dol in potem nazaj gor, ne vem pa, kako se to običajno čisti. :cry:

Še za tuljave za Goblina mini bi vprašal, kakšna je najboljša: katera vrsta žice, kakšna debelina, koliko premera, koliko navojev itd. Rad bi prišel tja nekje okoli 0,5 ohm, se mi zdi čisto OK. Ostalo bom že sam naštudiral :)
WISMEC Reuleaux RX200 TC

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a marlon » 16. Feb 2016 21:05

coil na glavi, tekoče milo, zobna ščetka, dry burn, suha zobna ščetka. tim redom dobiš spet svetleč coil. sam sicer tega ne počnem, ker v tem času lohk navijem 3 nove. za goblina imaš na netu ogromno materiala, tako da... :roll: mal pomoči pri študiju, ti bo pomagalo tudi tole http://www.steam-engine.org/. pa ne morem verjet, da še tega niste jemali :shock: .
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a marlon » 16. Feb 2016 22:16

pa še glede okusa. imam kangertech subtank na isticku, torej kot vem imava enako rba glavo. tudi jaz sem imel problem z okusom. v tc še nekako, s fabriškimi tudi ne. ugotovil sem, da se kot sub-ohm ne obnese najbolje. sedaj sem na 1,5 ohm (kanthal awg28, 2,5 mm radij, 8 navojev) in sem zadovoljen. parim med 12 in 16 W, kar je za dolgost življenja moje baterije tudi pomembno. poslužujem se izključno Scottish Roll Wickanja na tesno v tuljavi. je pravilno wickanje za okus, zelo pomembno, in je potrebno kar nekaj vaje. sem mnenja, da je tale subtank idealen za začetek, ker je enostaven za buildanje. seveda se spogledujem z drugimi modi in attyi, ampak za enkrat je to to.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 17. Feb 2016 06:30

Hvala za uporabne nasvete. Steam engine seveda poznam in ni problema, hotel sem le iz uporabniške izkušnje izvedeti, kaj se NAJBOLJE obnese na Goblinu ;) No, kot rečeno, pri tovarniških glavah SSOCC mi je zadeva "špilala" in tudi okusa je bilo dovolj (vprašanje pa, kaj bi na to rekel kakšen vape veteran), ampak zame čisto OK, ko pa sem prešaltal na Power mode in RBA glavo (0,54 ohm na prednaviti tuljavi kanthal), se je vse začelo nekam porazgubljati. Kar se tiče čiščenja tuljav, se mi vseeno zdi bolje malo počistiti, ker sem pri svoji opazil, da je bila vsa črna že po dobrem tednu uporabe (nisem šel čez 17W, je pa res, da sem imel tokrat noter od Capelle New Double Chocolade aromo, ki je verjetno naredila tono gunka) , tukaj pa nekateri pravijo, da imajo tuljave notri tudi po mesec ali dva. :o

Še nekaj sem opazil: odkar sedaj vejpam na RBA glavi s kanthal tuljavo v Power mode, se mi je zelo poslabšalo stanje grla, ki je že tako rekoč od prvega dne uporabe boleče, praska itd. Nisem še odkril, kaj bi lahko bil problem. Sumil sem, da je razlog višja temperatura, kot je bila prej, ko sem imel v TC naštimano na 220 oC, sedaj se pa verjetno tudi pri 17W uparja na višjih stopinjah, morda pa je povezano kaj tudi s samo žico, ne vem. Sedaj dobim nichrome žico prednavitih tuljav (sedaj bi z Master coilom že sam izdelal tuljave, vendar sem jih pač naročil in jih sedaj v kratkem dobim), in bom videl, kako se bo obnesla zadeva. Kaže pa, da bom na Neboxu, dokler ga bom še imel, ker ga prodajam, raje "hajcal" originalne SSOCC glave na TC mode, ali pa definitivno na RBA glavo navijal s TC kompatibilne tuljave (Ni in Ti žice). Power mode se bom ogibal, ker se vsaj v mojem primeru ne obnese ne tako, ne drugače: izgubil sem aromo tekočin, hebati me je začelo grlo itd. :cry:
WISMEC Reuleaux RX200 TC

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a marlon » 17. Feb 2016 09:01

vsak izkušen vejper (veteran), ti lahko pomaga le z nasveti, ampak do tistega, kar bo tebi najbolj ustrezalo, boš moral priti sam. še enkrat povem, da je potrebno dosti vaje in vztrajnosti, če želiš uživati v vejpu. dostikrat odločajo le nianse. hvalabogu, da jih je kar nekaj takšnih, ki pomagajo nam začetnikom.
zakaj kupovati prednavite tuljave, če lahko, medtem ko čakaš na nov gear, kupiš kanthal žico in sam pričneš z gradnjo na različnih ohmih. sem prepričan, da se tudi ta tvoj nebox, da lepo uštimat in ti lahko lepo služi še naprej. so mi rekli vejperji veterani, da je tc način za začetnike, da se prepreči dry heat. in je res, ko zadaneš pravilen setup šaltaš na power mod in dry hitov ni več. ja, pekoče grlo, jezik...tudi pri meni je bilo enako. pretiravanje z wati, slabo wickanje in posledično pljuvanje na jezik-grlo. tudi đus igra pri tem veliko vlogo in se mu je potrebno prilagoditi. tle vas je kar nekaj, ki ste na precej visokem % nikotina (18,12, 9...)ne vem zakaj. jst po 37 letih kajenja sem komot štartal z 4% in sem sedaj po dobrih treh mesecih prešel na 3%. po mojem mnenju je za pekoče grlo in jezik kriv v največji meri previsok % nikotina.
Slika
Uporabniški avatar
marlon

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Obnova gorilnih glav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov