Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Lets do this

Si nov član foruma ? Predstavi se ! Povej kdo si, od kod prihajaš in za kaj si se pridružil foromu.

Lets do this

OdgovorNapisal/-a Janlamp » 29. Okt 2017 22:08

Živjoo :)
Sem nov na forumu.
Ker sm se odločil da neham s to smrdljivo razvado, sem zadnje dva dni malo čekiral e-cigarete po netu.
sam ne skadim veliko cca. 10 cigaret na dan, sedaj pa bi rad nehal še to. Že parkrat sem posusil nehat pa kar ne gre.
Sedaj pa hočem poskusit še na ta način.
Zanima me katere e-cigarete priporočate za popolnega začetnika? Kako je potrebno za cigareto skrbeti in kje jo kupiti?
Sem malo gledal pa sem našel eGo AIO o katerem je napisanih velik dobrih stvari, in da je idealen za začetnika. Zanima me ali to drži? malo sem skeptičen ker je cena relativo majhna , pod 25 evrov.
Kako je potem s tem potrošnim materialom (grelne glave...)? na koliko časa je potrebno to menjati in kakšna je cena? Na splošno me zanima kakšen je mesečni strošek s tem, če pokadim 10 cigaret dnevno?
Hvala za vse odgovore.

Lep pozdrav,
Jan
Janlamp

Re: Lets do this

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 01. Nov 2017 07:12

Pozdravljen in dobrodošel pri nas.
AIO bo kar primerna zadeva za začetek, neglede na ceno ja za prehod zadostna. Če ti bo zadeva ugajala, boš najverjetneje hitro prešel na "naprednejše" zadeve, ki pa svoji osnovi delujejo popolnoma enako kot AIO. Če pa ti zadeva ne bo ugajala, pa po drugi strani nisi vrgel proč toliko denarja..
Kar se tiče grelnih glav. Menjavajo se na cca 14 dni do tri tedne. Odvisno od gostote etekočine in povejpanih mililitrov. Pri nas koštajo cca 3,5€/kom. Pri kinezih veliko ceneje.
Po podatku 10 cigaret dnevno, je težko zračunati mesečni strošek, saj gre za popolnoma drugo zadevo. Lahko vržemo na oko račun za DIY varjanto, torej mešanje tekočine doma: Za prenehanje s cigareti za začetek priporočam 12mg/ml nikotinsko osnovo, ki pri sosedu hrvatu košta cca 22€ za pol litra. Sem dodamo še strošek arome ali dveh, torej dodatnih 10€. Recimo da povprečen začetnik povejpa 10ml tekočine ali manj na dan. Torej znese pol litra namešane osnove za skoraj dva meseca. Torej cca 35€ na dva meseca + oprema v štartu..
Ko se enkrat rešiš cigaret, lahko v drugi rundi namešaš 6mg/ml nikotinsko mešanico, kjer pade cena na 15€ za pol litra. Itd.
To je res tako preko palca. 100 vejperjev, 100 različnih načinov uporabe EC. Vsak se znajde po svoje in vsak ima svoj cenovni razpon. Lahko je zelo poceni, lahko pa tudi zelo drago. Odvisno kako "padeš not", kajti nekateri butični modi znajo tud veliko koštat.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Novi člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost