Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Prosim za pomoč

Si nov član foruma ? Predstavi se ! Povej kdo si, od kod prihajaš in za kaj si se pridružil foromu.

Prosim za pomoč

OdgovorNapisal/-a Nova » 27. Jan 2017 16:15

Lep pozdrav vsem :)
Pred dvema mesecema sem začela uporabljati el. cigareto, Eleaf ICE in takoj prešla iz 1 škatle na 2-3 cigarete na dan. Na začetku je blo vse ok, potem pa se je začelo - pekoč jezik, razjede na ustnicah, pekoče ustnice, potem grlo, nebo itd... Sedaj imam ustnice kot bi bile iz pene, sluzaste, zgubila sem okus, hrana in pijača se mi peni v ustih, kožo imam pa kot da je povoskana. Menjala sem PG/VG z samo 80% VG 20% H2O pa nič boljše... :( Sedaj sem ugotovila, da nisem imela varnostne gumice na ustniku :cry: in to zamenjala, a je stanje še vedno zelo slabo. Kupila sem tudi drugo, joyetech-ego-one-v2-mega/attribute, pa mi je na minimumu skoraj sapo vzelo. Bila sem tudi pri zdravniku, da bi mi dal napotnico za alergološko amb, a je ni hotel dati. Na vse povedano je rekel samo to, naj neham... Nebi rada spet prešla na analogne zato prosim bolj izkušene za nasvet ali pa če je kdo imel podobne probleme. Lp vsem
Nova

Re: Prosim za pomoč

OdgovorNapisal/-a actech » 27. Jan 2017 19:23

Koliko nikotina imaš notri? Varnostne gumice? Ali ti tekočina šprica v usta? S katerimi tekočinami si začela? Razmerje pg/vg, koliko nikotina in koliko arome?
Glede na to kar se ti dogaja si zelo vztrajna, jaz bi že zdavnaj prenehal. Je možno da imaš alergijo na PG ki je v aromah če so premočne ali pa celo na vg, čeprav se mi zdi malo hudo tole vse skupaj.
Slika

They must find it difficult....... those who have taken authority as truth, rather then truth as the authority
Uporabniški avatar
actech

OdgovorNapisal/-a Nova » 28. Jan 2017 09:53

Hvala actech za odgovor. Nikotina imam 18 mg, saj sem prej kadila Gauloises plave. Na ustniku mi je manjkala majhna gumica, katero sem našla pod kavčem... Začela sem s 50/50, aromo Tropical mix sem dodajala samo 2-3 kapljice, potem sem aromo zamenjala, pa tud brez sem probala - samo bazo. Res sem trmasta, ker nočem spet kadit samo tko pa tud ne bo več šlo. Tekočina mi gre na ustnice takoj ko potegnem, ker jo čutim in okusim. Včeraj sem kupila nov zgornji del samo razlike še ne čutim. Zdravnik mi je napisal samo napotnico za ORL, za testirat alergijo pa ne (pa sem mu vse povedala). Full forumov sem prebrala pa vse o teh stranskih učinkih (če bi bilo kaj drugega vzrok, ne vajpanje), pa nikjer nisem zasledila kaj takega, kar se meni dogaja. Hvala še enkrat in lp
Nova

OdgovorNapisal/-a k2b » 28. Jan 2017 12:06

Skoraj 99% gre za neustrezno delujočo napravo (atomizer - uparjevalnik) - v kombinaciji z 18 mg/ml nikotina.
Za to stopnjo nikotina so primerni M2L (mouth2lung) atomizerji tipa Nautilus/Nautilus Mini, Kanger Protank in Aerotank in podobni.
Throat hit ki ga kadilec ob prehodu potrebuje iz nikotinske baze zaradi tesnejšega vleka omogočajo tovrstni atomizerji - ne pa atomizerji ki bruhnejo
enormno količino pare z visoko stopnjo nikotina.Žal pri nas mnogokrat svetujejo trgovci okoli prvega kompleta -in to seveda SAMO iz tistega kar imajo na zalogi
Kovinski ustnik ti tudi ne koristi - posebej v kombinaciji z e-tekočino ki praviš da pronica po njem.Glede na težave ki jih opisuješ z ustno votlino - imaš "premočno" e-tekočino oz. jo preveč konzumiraš - - -

Poglej si še to temo na sosednjem forumu

http://slo-vaper.si/koticek-za-zacetnike-f7.html
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a actech » 28. Jan 2017 12:45

k2b napisal/-a:Skoraj 99% gre za neustrezno delujočo napravo (atomizer - uparjevalnik) - v kombinaciji z 18 mg/ml nikotina.
Za to stopnjo nikotina so primerni M2L (mouth2lung) atomizerji tipa Nautilus/Nautilus Mini, Kanger Protank in Aerotank in podobni.
Throat hit ki ga kadilec ob prehodu potrebuje iz nikotinske baze zaradi tesnejšega vleka omogočajo tovrstni atomizerji - ne pa atomizerji ki bruhnejo
enormno količino pare z visoko stopnjo nikotina.Žal pri nas mnogokrat svetujejo trgovci okoli prvega kompleta -in to seveda SAMO iz tistega kar imajo na zalogi
Kovinski ustnik ti tudi ne koristi - posebej v kombinaciji z e-tekočino ki praviš da pronica po njem.Glede na težave ki jih opisuješ z ustno votlino - imaš "premočno" e-tekočino oz. jo preveč konzumiraš - - -

Poglej si še to temo na sosednjem forumu

http://slo-vaper.si/koticek-za-zacetnike-f7.html

Se strinjam.
Slika

They must find it difficult....... those who have taken authority as truth, rather then truth as the authority
Uporabniški avatar
actech

OdgovorNapisal/-a Nova » 28. Jan 2017 14:09

k2b hvala za nasvet in link, kjer je en tud opisal mravljinčenje po telesu. Ustnika nimam kovinskega, konzumirala tudi nisem preveč. Iz navadnih cigaret na el. me je prepričal brat, kateri to uporablja 2 leti in je vse ok, opremo sem kupila isto, kot jo ima on od začetka. Sedaj je kupil Joyetech eGo ONE v2 Mega in sem probala na najmanjši stopnji pare, pa mi je kar sapo vzelo. Res ne vem več kaj naj naredim, ker mi tud cigareti ne pašejo več :(
Nova

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 28. Jan 2017 16:38

Vsekakor se strinjam z vsem, kar je k2b napisal. Glede naprave..
Sam osebno, bi pa po opisu stanja rekel, da gre lahko tudi za alergijo na nekaj, kar je sestavni del EC. Konec koncev je lahko alergija tudi na vato. Tudi taki primeri so.
To je stanje, ki se ga bo na forumu težko rešilo, samo zdravnik. ..ki pa ti bo vse skupaj prepovedal seveda. Edino, kar lahko storiš je, da probaš še high VG ter minimalno nikotina. Recimo 3mg, ali pa brez. Vem, da je to za prenehanje kajenja problem, vendar je konec koncev problem tudi tvoje stanje. Pa definitivno poštimat opremo, da pljuva čim manj v usta.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a k2b » 29. Jan 2017 10:11

Nova - leta 2014 smo imeli na sosednjem forumu zelo podoben primer (uporabnica Fortitudo)

Novopečena vejperka - kombinirana uporaba e-cig in cigaretov hkrati - podobni simptomi: razjede v ustih, vneta sluznica,vnete ustnice.
Mislim da je kar za nekaj časa prekinila z vejpanjem dokler se niso zadeve umirile. Uporabljala je sicer kupljene e-tekočine.

Predlagam da skrajno omejiš uporabo e-cig dojkler so zadeve akutne.
Vedno konzumiraj/pij zraven DOSTI VODE ko vejpaš.Nekaj mi smrdi tukaj na dehidracijo kot začetni vzrok in potem nalaganje VG/PG na to z močno stopnjo nikotina in neprimernim atomizerjem za to jakost. Pa še kak cigaretek zraven da še bolj zaplete situacijo v ustih ... :o

Seveda pa naredi tudi alergološke teste oz. primarno sledi zdravniškim navodilom - mi smo vseeno ljubiteljski uporabniki - dohtarji so pa le stroka.Sploh v SLO.
Srečno in poročaj kako se zadeve razvijajo !Slika
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a Nova » 01. Feb 2017 17:19

Hvala k2b za nasvet. Zadnje 3 dni nisem nič vejpala, pokadila sem ene 5 cigaret na dan, pa se stanje ni nič izboljšalo. Ravnokar sem prišla od zdravnika (spet seveda), že 4x za isto zadevo, ker je stanje res neznosno. Jutri imam urgentno ORL pregled, ker mojemu zdravniku ni nič jasno :roll: , meni pa tudi ne. Zdravnik pravi, da to ni alergija. Karkoli že bo, bom naredila ˝update˝ tukaj, do takrat pa vsem hvala za pomoč in nasvete, pa vsem en lep pozdrav.
Nova

OdgovorNapisal/-a k2b » 03. Feb 2017 12:14

Verjetno bo res najboljše da začasno prenehaš z vejpanjem dokler so zadeve akutne - upam da se umirijo čimprej.
je pa res - in še enkrat poudarjam - da sem zasledil podobne če ne celo enake simptome tudi pri eni novopečeni vejperki ki se je odvajala smrdljivev in hkrati vejpala in kadila.
So ženske res iz Venere - in moški z Marsa (da se jim to ne dogaja) ??? :shock: :? 8-)
Uporabniški avatar
k2b

Naslednja

Vrni se na Novi člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost