Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

E tekočina tobak.

pomembne osnove o e-tekočinah, delih e-cigarete, tehnike vapanja...

E tekočina tobak.

OdgovorNapisal/-a Klemen » 06. Jan 2017 17:30

Pozdravljeni, mene pa zanimajo vaše izkušnje s tekočinami okus tobaka. Katera se po vaših izkušnjah najbolj približa okusu prave cigarete brez kakšnih priokusov medu, sadja ipd.?
Zadnjič spremenil Klemen, dne 07. Jan 2017 11:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Klemen

Re: E tekočina robak.

OdgovorNapisal/-a milyan » 06. Jan 2017 22:50

Nekako ne razumem vprašanja, kaj nehal si kadit in sedaj bi rad isti ukus dobil iz vejpa

A ni to tako kot bi šel diabetik stat pred izložbo slastičarne
Slika
Uporabniški avatar
milyan

OdgovorNapisal/-a Klemen » 06. Jan 2017 23:15

In zakaj potem sploh prodajajo tudi take z okusom tobaka. Jaz sprašujem zase, ker mi tako paše, če vam ne vejpajte jagode in ne mi pameti soliti.
Klemen

OdgovorNapisal/-a actech » 07. Jan 2017 07:09

Ko sem jaz nehal kadit, sem prve tri mesece kupoval Dekang Marlbro tekočino, nekak mi je pasalo super za prehod iz tobaka na vejp. Po tem pa me okus tobaka ne zanima več. Čeprav na začetku sem mislil da bo to edina tekočina ki jo bom kupoval se je to potem spremenilo. Kupoval sem pa pri smouchiju v Kamniku. Sploh ne vem če še obstajo, oz. če še ima te dekangove tobačne okuse. Bilo je kar nekaj različnih okusv.
Slika

They must find it difficult....... those who have taken authority as truth, rather then truth as the authority
Uporabniški avatar
actech

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 07. Jan 2017 07:25

Jst osebno nisem nikoli našel tekočine, ki bi bila podobna čiku. Se pa mi je (in mi še danes diši), dopadel RY4 tobačni okus. Preveri malo če ga kje imajo, če ne pa si nabavi RY4 aromo pa namešaj. Je pa tak harsh okus, brez sladkih in sadnih priokusov. Namešaj ga v 50/50 PG/VG, da ti ne zasladi in to je to. Meni je bil res ql.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: E tekočina tobak.

OdgovorNapisal/-a Klemen » 07. Jan 2017 11:54

Našel obe, že naročeno. Saj mi je jasno da čiste podobnosti s cigaretom ne bom dobil, samo ti sladki okusi mi zaenkrat še ne gredo. Mogoče se pa okus kdaj spremeni. Hvala obema.
Klemen

OdgovorNapisal/-a k2b » 07. Jan 2017 12:07

Po moje je brezveze resnemu in dolgotrajnemu (bivšemu) kadilcu opisovat in preizkušat božanske arome borovničk, vanilijevih krem in še kar je tega. To mu je lahko fajn ko sproba par potegov v lepi vape trgovini ob prijazni ponudbi prodajalke/prodajalca - ko pa se sam doma sooči z svojo odvisnostjo od tobaka - pa mu v dosti primerih postane vse skupaj brezveze.

In DA - obstajajo e-tekočine in arome ki kolikor toliko avtentično posnemajo aromo tobaka , imajo tkim. "Maggie" efekt (priokus dima, pepelnika :D ...) in so ponavadi začetna stopnja novopečenega vaperja dokler ne pride iz najhujšega ven. Govorim seveda o dolgotrajnem kadilcu !!!

Če se odločiš za že pripravljene/tovarniške e-tekočine - je treba vedeti da moraš imeti tudi primerno opremo. Kakšni sub-ohmski tanki so tukaj NE-ustrezni - ker so te e-tekočine večinsko na PG osnovi.Tu je pri nas dobavljiva LIQUA z svojimi Traditional, Turkish, Bright Tobbacco, French Pipe in kar je teh tobačnih....

Dosti več izbire se odpre če se lotiš sam mešati - nobena znanost ker so tobačne arome ponavadi enostavne - dodaš od 2-4% arome v že pripravljeno bazo -in predvsem - moraš POČAKATI vsaj 2-4 tedne.In lahk jih uporabljaš v bazah od 50/50 PG/VG do 70/30VG brez problema...

Pri etekocine.eu (popularno pri Hrvatu) imajo kar nekaj arom MEIWEI ki so visoko koncentrirane in dobro simulirajo tobačne okuse: B&H, Milde7,Old Captain, Golden Dohani, Cigar, French Pipe.....ker so na alkoholni osnovi so uporabne že po 14 dnevih zorenja
Pri istem se dobijo tudi Inawera arome - priporočilo za ABSOLUTE serijo, Royal Yacht Club,Classic Cigar, WG Tobacco Symphony...nekaj od tega ima tudi SLO trgovina Vaporastic - vendar manjši izbor...
In absolutna tobačna klasika - TPA (Perfumers Apprentice) RY4 DOUBLE - med 4 in 6% fantastična tobačna aroma

Potem so tu še razni extrakti tobaka- pri nas težko dostopni če sploh. Zelo podoben efekt dosežeš z dodajanjem Inawera Tobacco Absolute arome k kateri drugi tobačni e-tekočini.

Tako da - da se premagat tobak tudi z njegovimi lastnimi resursi :D :) :ugeek: - - -

Več o tem še tukaj
http://slo-vaper.si/post5354.html#p5354

Opisi visoko koncentriranih arom z arom-team vape trgovine - iste kot MEIWEI- z prijateljskega foruma ^ecigserbia
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=19800

Vape Safe 8-)
Uporabniški avatar
k2b

Re: E tekočina tobak.

OdgovorNapisal/-a rasomon » 07. Jan 2017 19:12

Pozdravljen.

Jaz te kot bivši kadilec čisto razumem in prav tako ne prenašam kaj drugega kot največjih možnih "približkov" okusu cigarete oz. tobaka in mi je vse ostalo bljak in sladko al pa preveč aromatično. Evo tole dvoje jaz že slabo leto uparjam:

INFAMOUS GOLD MZ...dobi se v Vape on shopu, pa kolko vem tudi čez mejo pri južnih sosedih;

Lord of juice (LOJ)...namešano so imeli Texas in Dubai (tobačna okusa) sedaj kupiš bazo Grey Label in aromo Egoist No. 18 Billy the Kid...oboje ima Beli dim;

Ti dve aromi uparjam vsak dan ločeno (imam več EGO AIO kompletov) vendar ne samih po sebi, ker mi je še vedno premočan okus sploh LOJ. Recimo da vsakega od teh okusov mešam v razmerju cca 50-60 , zraven pa dodam še kak suh cigaretni oz. tobačni okus, al pa tele že zmešane cigaretne okuse, ki sem jih nakupil v preteklih mesecih, pa mi noben od njih sam po sebi ni bil všeč (npr. Liquia, Dekang, Joyetech,..). Predvsem Infamous GOLD je meni the best of in se ga nikol ne naveličam oz. presekam z mešanco LOJ za par ur, pol pa spet veselo puham GOLD. Namešam si večjo količino naenkrat in pustim stati kak teden al pa še več.

Evo če ti bo kaj pomagalo
rasomon

Vrni se na Osnove

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost