Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Kaj vdihujemo pri vejpanju?

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Kaj vdihujemo pri vejpanju?

OdgovorNapisal/-a parts » 27. Dec 2016 07:54

Poleg nikotina, ki bi se ga naj glavnina vpila preko ustne sluznice, nekaj bi ga naj šlo samo v pljuča, vdihnemo še...kaj...ogljikov monoksid? Meni je prodajalec rekel, da samo nikotin in da tisti del, ki gre v pljuča, pride tudi nazaj...mi lahko kdo o tem kaj pove?
parts

Re: Kaj vdihujemo pri vejpanju?

OdgovorNapisal/-a Bronto » 27. Dec 2016 08:59

"You live and learn. At any rate, you live." Douglas Adams
Uporabniški avatar
Bronto

Re: Kaj vdihujemo pri vejpanju?

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 27. Dec 2016 23:29

Tako, kot sem že v nekem drugem postu odgovoril.. Monoksida pri EC ni. Poleg nikotina, ki je znana zadeva, še rastlinski glicerin in propilen glikol. Obe osnovi sta v prehrambeni industriji že desetletja in nimajo večjih stranskih učinkov na telo. Poleg osnove in nikotina, pa so v aerosolu EC prisotne tudi arome, ki so ta moment največja neznanka. Kljub temu pa se napram cigaretnemu dimu, še vedno pogovarjamo o 95% manjši škodljivosti vsega skupaj. Povzeto po Angleškem kraljevskem združenju. Ta procent velja za cca 3-4ml e-tekočine dnevno, pri recimo 1 Ohmski tuljavi in od 10 - 15W delujoče moči na njo.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost