Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Zelodcna kislina, zgaga

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Zelodcna kislina, zgaga

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 24. Mar 2016 19:58

Pozdravljeni, po 2 tednih prenehanja analognega in zacetka kajenja elektronskega cigareta so se mi pojavile tezave. Ne vem ali gre za psihicne ali fizicne. Torej problem je v tem da me napihuje, imam rahel obcutek zgage, gre za tako napihovanje, pri katerem pomaga ce 'rignes', rignit pa ne morem :) Pomaga pa rutacid, ko se to pojavi, vendar to tako ne gre ker enkrat tudi rutacid ne bo pomagal vec, moram najdet 'triggerja' teh tezav, ponavadi pomaga pa tudi ce nekaj pojem, da zaposlim kislino... :) Tekocina je Ovale 9mg/ml nikotina. Kaj je to mogoce med simptomi na alergijo PGja? Ce ja mi je cudno da se to prvih 14 dni ni pojavljalo. Ima morda se kdo take izkusnje? lp
zan0088

Re: Zelodcna kislina, zgaga

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 24. Mar 2016 22:01

Jp, sem bral, da je zgaga lahko posledica PGja. Ne vem če gre za alergijo, ampak je bilo kar nekaj ljudi s tem. Prebral pa sem tudi, da je zgaga posledica prenehanja kajenja tobaka..
Priporočam, da probaš mogoče tekočino z večjo količino VGja. Mislim da ma ovale 50/50. Pa obvezno veliko tekočine oz. vode zdraven pit. Za suha usta priporočam ribezov sok (Lidl) zrečen z vodo. Ampak glede na to, da te matra kislina, kar vodo. Vsekakor pa bi se mogli problemi počasi umaknit po kakem mesecu. Vsaj pri večini je tako.
Poročaj kako gre, če pa ne pomaga nič, potem pa sej veš - zdravnik. To je kar se tiče zgage, za napihovanje pa nebi vedel.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a OneRound » 25. Mar 2016 07:19

Jaz sem imel probleme z želodcem in zgago prej, ko sem še kadil. Odkar vejpam pa niti enega samega problema več. Je pa res, da sem tudi prehrano porihtal. Tu ima po mojem mnenju prehrana še vedno primarno vlogo.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 25. Mar 2016 14:04

Vse to je tud nekako tesnobni sindrom mogoce vsaj en delez... danes sem imel polno dela in nisem mel zgage ker nisem o tem prevec razmisljal (kako polet na plazi NE BOM vec kadil). Druga stvar, ki povzroca to tesnobo je pa seveda tudi moje nezaupanje v tele ecigarete, kakorkoli ze obracamo, potihem sem preprican oz verjamem da je boljsa ampak se vseeno ni to to. Glede na to da sem 17 dni brez analogne mislm da je tista nezavedna abstinenca mimo ampak mozno je da me tud glede tega se kaj matra. Poleg tega pa sem se za tole prenehanje kar na lepem odlocil, brez res tiste zelje za nehat, slucajno sem imel 3 dni dopusta in sm reku ajd bom pa probal, da ne eksperimentiram s svojo odvisnostjo v casu sluzbe in je uspelo. Najbolj pa pogresam tisti, za vecino ekadilcev ogaben obcutek v ustih od cigarete in da ta para ne 'zagifta' v ustih kot cigaret, ceprav original eCom tank se nekako, oSteel (podoben Protank 3 miniju) pa ne in ima ze dost cist okus, kot bi pil pijaco ne pa kadil.

Glede tekocine je Ovale tako
-rastlinski glicerol 35%
- nikotin 0,9 %
- propilen glikol 58%
- aroma 2%
- voda 4,1 %

Torej bom probal nekaj se z visjim delezem PGja in pa nekaj s cistim VGjem, ker kakor sem jaz bral o tej kislini bi naj bil krivec VG... kot bolj alergen (vec ljudi obcutljivih nanj) naj bi bil pa PG ja, zato ne vem kaj bi bil krivec, ali je vse samo v glavi glede na to da prvih 14dni ni bilo problemov :)

Me pa zanima se a je danes kaksna trgovina odprta dlje kot do 5ih ker delam? Oziroma a je kaksen prodajalec tak, ki zivi nad trgovino pa se da za kasneje kaj zment? Ali pa sobota? Vse kot vidim je do 5ih cel teden soboto pa nedeljo pa zaprto.
zan0088

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 30. Mar 2016 14:44

No kaj je novega, probal sem Vapino Wild tekocino ki je visoka z VG pa mi ni vsec ne okus (kot bi kadil Milka Love cokoladice) in ne sama para, ker tak delez VGja nima throat hita kakor sem razumel in je res kot bi vlekel zrak. Kadil sem z eGo AIO. Danes sem dobil se sixpack cigaretnih okusov Totaly Green pa da vidim, a bo od tukaj kaj zadovoljivega.

Kar se pa zdravja tice so pa mesani obcutki, enkrat se zdim poln kondicije drug dan dost utrujen s tezkimi nogami. Glede zgage/zelodcne kisline se bom popravu, ni tako da bi mi kislino gor metalo (tisti obcutek ko te pozge po vratu) ampak gre bolj za dost neugoden obcutek v samem zelodcu pri katerem Rutacid pomaga. To je najhujsi hudic, ki me odvraca od ecigarete in ce ne gre za posledico kaksne nezavedne abstinencne krize in misli hitro minit samo od sebe se bom verjetno kar vrnil na cigarete pa pocakal da se tekocine se malo razvijejo v smislu kaksnih novih manj alergenih sestavin ker res sumim tale PG. PG je tudi glede dehidracije malo smotana sestavina. Zanimivo pa je da po 3 tednih tudi se nic ne izkasljujem katrana, se pljuca nic ne cistijo? Tudi samo kasljam ne.
zan0088

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 30. Mar 2016 23:46

Meni se je pljučna kapaciteta vrnila po cca 6 mesecih, da sem opazil razliko.. Je pa res, da tudi nisem v nevemkaki kondiciji, pač nedeljski rekreativec. Danes po dveh letih pa lahko to tudi potrdim, ker sem imel 14 dni nazaj zdravniški..
Kašljal in se čistil, pa se mi zdi, da se tudi nisem dosti. Mogoče sem parkrat zakašljal in to je to. Ne morm govorit o nekem čiščenju.. Mogoče pa nisem bil tako zapacan po 15 letih čikov.
Drugače pa tudi mene moti več kot 20% PG v tekočini, še dan danes, po dveh letih. Probaj high VG z večjo vsebnostjo nikotina. 12mg ali celo 18mg, da dobiš ta želeni TH. Samo ne se preveč duvat potem, ker pri višjih koncentracijah nikotina hitro rataš malo matast. Sicer za par minut, ampak vseeno.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 31. Mar 2016 12:58

Mah sem podlegel cigaretom, pol skatle je ze slo od ucer popoldne......... :evil:

Opazno je izboljsanje zelodca, danes sem bil spet lacen, krulilo mi je v zelodcu, na ecigu tega ni bilo recimo tako da nekaj vpliva na zelodec pri tem, ali mi ga blokira ecigareta pa ga je analogna odblokirala ali pa je samo psiha, ceprav v to psiho malo dvomim. Je pa cigaret res ogaben, torej sem z vejpom res dobil okus nazaj, pa se slabo vest imam da sem se tako grdo predal po 22 dneh. Za 60€ tekocin pa grelnih glav kupim pol pa przgem analogno, specialc res :)

Glede PG alergije... sem pa tja sem dobil kaksen vijolcasto rdec izpuscaj, nic izbocen iz koze, a je to ta znak alergije na PG?
zan0088

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 01. Apr 2016 18:07

zan0088 napisal/-a:Mah sem podlegel cigaretom, pol skatle je ze slo od ucer popoldne......... :evil:

Opazno je izboljsanje zelodca, danes sem bil spet lacen, krulilo mi je v zelodcu, na ecigu tega ni bilo recimo tako da nekaj vpliva na zelodec pri tem, ali mi ga blokira ecigareta pa ga je analogna odblokirala ali pa je samo psiha, ceprav v to psiho malo dvomim. Je pa cigaret res ogaben, torej sem z vejpom res dobil okus nazaj, pa se slabo vest imam da sem se tako grdo predal po 22 dneh. Za 60€ tekocin pa grelnih glav kupim pol pa przgem analogno, specialc res :)

Glede PG alergije... sem pa tja sem dobil kaksen vijolcasto rdec izpuscaj, nic izbocen iz koze, a je to ta znak alergije na PG?

Jah kaj češ, kakor ti paše. Upam da se kdaj vrneš nazaj in dokončno opustiš smrdljivce..
Kar se tiče PG alergije, nebi vedel, kako izgleda.. Berem pa, da se pojavlja kot nekaka srbečica.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 02. Apr 2016 13:48

Verjetno pa bi me ta alergija ze prej zj*bala ne po 14 dneh ane? Dobil sem minimalno izpuscajev, enega po enega izgledali so kot piki komarjev in sami po sebi niso bili srbeci, sele ko ga malo popraskas. Mogoce pa so dejansko bili piki komarjev in sploh nisem alergicen.

Glede teh zdravstvenih tezav pa odkrivam, da gre verjetno za neko gripo / virozo, ki se na vzven (zamasen nos...) ne kaze in prakticno niso krive ecigarete. Nek virusni napad na prebavni trakt...

Vrnem se vsekakor, racunam na jesen, ce ne pa preden tekocinam rok potece :D Ceprav bi mogoce bilo naslednjo rundo pametno probati z max 20% PG tekocinami...
zan0088

OdgovorNapisal/-a zan0088 » 14. Apr 2016 15:12

No, ker je taka mal zastrasujoca tema bom povedal da verjetno ni slo ne za pomanjkanje analognih cigaret niti ne za obcutljivost na elektronsko cigareto.

Slo naj bi za trebusno virozo oziroma nekaj temu podobnega. Zacetek tezav je bil zelo blag, nelagoden obcutek v zelodcu ksterega se je dalo prezret in je trajal ene 4 dni, potem je ta obcutek postal hujsi ublazil ga je Rutacid, sem sel predcasno iz sluzbe, bil obcutljiv tudi na ropot in prevec dogajanja, potem je bilo en teden dokaj hudo... Kar se hrane tice je bilo tako, da enkrat je pomagala, enkrat je se poslabsala obcutek, splosno pa lahko recem, da je bilo se najboljse nekako pol ure po hrani. Od takrat ko sem sel domov iz sluzbe in se en dober teden sem zelo malo jedel, bil brez apetita, nekaj se je gotovo dogajalo v zelodcu. Jemal sem probiotike Linex, Sikapur gel za zelodec (silicij, naj bi deloval nekako kot aktivno oglje, nase vezal patogene, ki bi sli cez prebavni trakt ven) in je pomagalo toliko da sem lahko delal. Skoraj ves ta cas (razen kaksnih parminutnih momentov) sem se vseeno pocutil splosno slabo. Bil sem resen, nisem se smejal na komedije, vedno sem tak izstopajoce nasmejan clovek zdaj sem bil pa cuden. Nekako me je tudi napihovalo, nisem se mogu 'zrigat' kot ponavadi ob takem napihovanju. Normalno in dobro sem se pa ponavadi pocutil po tusiranju. No potem sem pocasi zacel jest nazaj po svojih kolicinah in stanje se je izboljsalo, ne jemljem vec nic, pocutje je OK, sem spet nasmejan, vendar pa opazam, da tisti obcutek lakote v zelodcu, ko ti zacne krulit okoli 9-10 dopoldne se vedno ni tist taprav. Opazam tudi, da me vcasih mal spika po trebuhu, tak nelagoden obcutek, ampak je bolj momentalni, kot da bi se virus po prebavi preselil malo naprej.

Pojma nimam kaj bi bilo, nekako podobno je trebusni virozi, z razliko, da dost dolgo traja, da nisem bruhal, da nisem okuzil nobenega okoli sebe, drisko sem sicer imel ampak samo zjutraj 1x, ne tisto nenadzorovano.
Lahko da imam torej nek virus ali pa je tudi od stresa, ki je bil v teh dneh malo bolj izrazit, ceprav na splosno nisem stresen clovek, ali pa sam sebi ne verjamem da sem...
Mogoce je pa tudi zelodcu dovolj enega in istega zajtrka: kofe s cigaretom, in zacel zahtevat hrano prej :)

Mogoce pa sem se kako okuzil tudi z elektronsko cigareto, s kondenzom ki kdaj pritece na ustnice in se lahko dolgo zadrzuje v ecigareti, lahko aerosol, lahko da patogen skozi ustnik pride v etekocino in se ga potem kako vdihne, pride do cudnega neobicajnega nacina okuzbe v teh primerih, se pravi drugacne integracije v telo in ima okuzba mogoce za posledico malo neobicajne simptome. Konec koncev valjamo te ecigarete po zepih, ustnik se ne umije za vsako uporabo, jaz sem ga mogoce 1x ali pa se to ne...

Verjetno ne bom nikoli vedu kaj je bil vzrok za tezave :)
zan0088

Naslednja

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost