Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Novinarka Žurnala sprašuje

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Re: Novinarka Žurnala sprašuje

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 02. Feb 2016 23:56

OneRound napisal/-a:Tole zadnje King si zadel v nulo. Otrok bo probal kar bo hotel. Kako ga vodit, da nebi, je vprasanje za milijon €. Zakaj sem jaz zacel kaditi, moja sestra pa ne? Pri moji zeni je bilo enako, pri mojem bratrancu tudi. Pa smo bili recimo vsi vzgajani malo drugace. Ne gre zlepa, ne gre zgrda. Eni smo ocitno bolj nagnjeni k temu. Ce pa kdo pozna odgovor pa naj mi ga prosim pove cimprej! :)

Mislm, da se boš mogu kar sam znajt :lol:
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 03. Feb 2016 08:20

OneRound napisal/-a:Zakaj sem jaz zacel kaditi, moja sestra pa ne? Pri moji zeni je bilo enako, pri mojem bratrancu tudi. Pa smo bili recimo vsi vzgajani malo drugace. Ne gre zlepa, ne gre zgrda. Eni smo ocitno bolj nagnjeni k temu. Ce pa kdo pozna odgovor pa naj mi ga prosim pove cimprej! :)

Po nekaterih teorijah kadijo tisti, ki sploh niso bili dojeni v otroštvu, ali pa zelo malo časa :lol: Psihološko gledano jim manjka "cucelj" z vsem, kar prinaša v psihološkem smislu, in morda je to razlog, da so se e-cigareti prijeli, tako, kot so se: ni namreč tobačni izdelek, ima pa tisto, kar potrebujemo: "cucelj" za vlečt :D Ne pozabi namreč, da smo do smrti pravzaprav otroci znotraj sebe, zato v psihologiji tudi poznajo termin notranji otrok. Ta je prisoten vse do smrti in velikokrat, ko je kdo v smrtni nevarnosti ali močno trpi, kliče mamo, čeprav je že odrasel človek in morda celo sam roditelj. V bistvu smo krhka bitja, ki nam odraslo telo daje robat videz... :P
WISMEC Reuleaux RX200 TC
Joyetech eVic-VTC Mini 75W
UD Goblin Mini v2 RTA - black
Joyetech Cubis Atomizer - black

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a marlon » 03. Feb 2016 10:11

Ja, se strinjam, da je potreben pogovor in razlaga, vendar bav, bav zadostuje le pri predšolskih otrocih, kasneje pa štejejo samo dejanja. Enostavno bi se bilo potrebno v čim večji meri vzdržati v prisotnosti otrok, naj si bo to tobak, alkohol ali vejp.
No, da se vrnem na temo. Ta vprašanja se mi zdijo nekako tako kot če bi vprašal: ali je kajenje zdravju škodljivo in zakaj je? Vsa vprašanja so posvečena samo najstnikom in mladostnikom. Pa, nismo mi strokovnjaki, ki bi se ukvarjali z odvisnostjo mladoletnih oseb. Po mojem mnenju je naša naloga, da demistificiramo e-kajenje, ki je pač drugačno manj zdravju škodljivo, sredstvo za doseganje istega cilja, ne pa učinkovito sredstvo za odvajanje od kajenja. Pač tehnologija gre dalje, je pa od nas odvisno, ali jo sprejmemo ali ne. Sicer bo pa človek vedno iskal neka sredstva, da bo zadovoljil željo po lagodju, sprostitvi, užitku…, kar pa seveda v večji meri pripelje do odvisnosti. Potrebno je skrbeti, da bodo ta sredstva čim manj škodljiva, kar pa e-cigareda nedvomno je. Nikotinski đusi in baze, pa naj bodo podvrženi ustrezni regulativi.

predlagam, da se oba foruma združita in imamo nek enoten slovenski vape forum, ne da se copy-pasta iz enega na drugega. pobožna želja, pač ;)
thnx
Zadnjič spremenil marlon, dne 04. Feb 2016 12:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon

Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 03. Feb 2016 15:12

Združitev forumov bo pa res najbrž problem, ker imata oba foruma različne skrbnike. Jaz sem tle samo Admin in ne skrbnik strežnika, tako da bi lahko forum samo zapustil in šel tja, to pa žal ne morem naredit ;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a marlon » 03. Feb 2016 16:31

ja, ja razumem. je kar dobro, da si tu ;)
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 04. Feb 2016 07:29

Kolikor spremljam kako se razvija diskusija tu in na slo vaper si bomo na koncu zabili avtogol. Če vejperji sami podajajo linke do raziskav, ki so finančno podprte s strani farmacije in tobaka, iščejo in lepijo linke do člankov kako je enemu nekaj v glavo razneslo in navijajo za uvedbo trošarin, potem že kar vidim kako bo članek napisan.
Sami uporabniki se zavedajo, da je e cigareta škodljiva in nevarna, da diši že predšolskim otrokom in se strinjajo z uvedbo strogega nadzora in obdavčitvijo. Point bi moral biti v primerjavi z navadno cigareto in ne čistim gorskim zrakom. Kot tudi o učinkovitosti pri prenehanju kajenja v primerjavi z ostalimi metodami in pripomočki. :roll:
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a OneRound » 04. Feb 2016 07:34

Se strinjam! Treba je biti objektiven in malenkost kriticen le kjer je res potrebno.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 04. Feb 2016 07:41

Gre se samo za to, da zdaj ni čas, da bi bili bolj papeški od papeža. Imamo priložnost, da se o e cigareti prvič napiše tudi kaj pozitivnega. Tako kot zdaj kaže, bo čez dve leti cena 10ml lique 10 €, pol litra baze od hrvatov pa 100€. In medtem, ko bodo lahko zadetki kurili marihuano pomešano s tobakom, bomo mi demonizirani kot največji džankiji in kreteni.
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

OdgovorNapisal/-a marlon » 04. Feb 2016 10:46

Stipovski napisal/-a:Kolikor spremljam kako se razvija diskusija tu in na slo vaper si bomo na koncu zabili avtogol. Če vejperji sami podajajo linke do raziskav, ki so finančno podprte s strani farmacije in tobaka, iščejo in lepijo linke do člankov kako je enemu nekaj v glavo razneslo in navijajo za uvedbo trošarin, potem že kar vidim kako bo članek napisan.
Point bi moral biti v primerjavi z navadno cigareto in ne čistim gorskim zrakom. Kot tudi o učinkovitosti pri prenehanju kajenja v primerjavi z ostalimi metodami in pripomočki. :roll:

Mislim, da sem dolžan nekaj pojasnil na moj predhodni post.
V prvem delu opozarjam predvsem na problem, ki je prisoten in je v domeni starševske vzgoje.
Da bi bili v tej temi limani kakšni čudni linki…ne vem…jst jih ne najdem.
Da bi bila omenjena obdavčitev in trošarine? Mišljena je bila regulacija nikotiskih đusov in nikotiskih baz v smislu prepovedi prodaje mlajšim od 18 let in pa določitev max. stopnje koncentracije nikotinske tekočine, ki je lahko v prodaji. Se strinjam…lahko bi bilo dodano…kar pa že itak je.
O pointu se strinjamo vsi, zadevo predstavit, kot manj škodljivo napram kajenju klasičnih cigaret, podkrepljeno z dosedanjimi raziskavami na tem področju in dati še poseben poudarek na raziskavo britanskega ministrstva za zdravje.
Za konec še moja osebna definicija e-cigarete: je zdravju dosti manj škodljiva alternativa kajenju in ne povzroča tolikšne zasvojenosti kot klasična cigareta. Za to zadnje, bi bila dobra tudi kakšna izkušnja bivšega vejperja. Moji občutki so opač takšni. ;)
Predlog naslova članka, pa nebi komentiral :roll: .
Slika
Uporabniški avatar
marlon

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 04. Feb 2016 11:42

Marlon ne tako osebno vzeti. Si pogledal tudi na slo vaper?
1.) "Če že morajo, naj gor pač prilepijo trošarino"
2.) Vem vsaj za eno, ki ugotavlja, da je približno 3-krat bolj verjetno, da bodo mladi, ki uporabljajo e-cigarete, pričeli kaditi običajne cigarete kot mladi, ki niso nikoli uporabljali e-cigarete. Ta članek je objavil Stanton Glantz in njegova kredibilnost je na tem področju zelo vprašljiva, saj je večina njegovih študij oz. tistih, ki jih je objavil, bilo ovrženih (link do vira). Ta človek je namreč dobro plačan anti-tobacco aktivist, hkrati pa njegova organizacija dobiva lepe denarce od Big Pharme in Big Tobacca (link do vira)....
Kaj sem želel reči? Ne vemo kaj je motiv novinarke. Na besedo ne verjamem. Kot drugo, ne moremo vedeti kdo vse bere te forume. Vsi smo dovolj stari, da vemo kako delujejo mediji. Poberejo lahko prvo izjavo, objavijo povzetek tiste linkane raziskave (čeprav je uporabnik razložil, da je nekredibilna). Sem preveč paranoičen? Zelo verjetno. Ampak v Sloveniji nikoli ne veš.
Zadnjič spremenil Stipovski, dne 04. Feb 2016 19:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost