Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Tvorjenje formaldehida v aerosolu..

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Tvorjenje formaldehida v aerosolu..

OdgovorNapisal/-a magic » 26. Jan 2015 19:40

A lahko še kdo k meša svoje odgovori predvsem na 2. in 3. točko.... formaldehidi in to...?????? Sam še ne mešam .... bi pa..... sam ob takih izjavah sem pa malo zmeden...
Slika
Uporabniški avatar
magic

Re: recepti

OdgovorNapisal/-a Elohai » 26. Jan 2015 21:46

Formaldehidi se tvorijo prej pri žganju vate ali silike, kot pa juica, po moje.
When i sub ohm i like to pretend I'm a dragon.
Uporabniški avatar
Elohai

Kraj: Prekmurje Republika

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 26. Jan 2015 23:45

Elohai napisal/-a:Formaldehidi se tvorijo prej pri žganju vate ali silike, kot pa juica, po moje.

Tako je, čeprav je bilo že oliko govora o tem, da je že kar boleče, naj povzamem. Formaldehid se tvori pri ŽGANJU, torej to ne velja za normalno uporabo elektronske cigarete, saj se pri vejpanju nič ne žge ampak se tuljava segreva toliko, da upari PG/VG medij. Torej nič žganja. Previsoka temperatura na tuljavi botruje dry hitu, ki pa sigurno ni prijeten za vejpanje in se ga redkokdo poslužuje :D.

Torej še enkrat nalimam link na to temo:

Prav tako obvezno branje za razumevanje:

http://vaping.info/news/2015/new-e-cig-study-hypes-formaldehyde-fears-based-faulty-experiments

http://www.ecigarette-research.com/web/index.php/2013-04-07-09-50-07/2014/188-frm-jp
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a OneRound » 27. Jan 2015 08:44

VG poudari paro, ki pa je je na driperjih in aqui že tak preveč, tako da me nebo motlo malo majn megle in predvsem majn formaldehida 8-)

Od kje ti pa zdaj to? Lahko razložiš in podkrepiš to svojo tezo?
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a rawr » 27. Jan 2015 09:02

Jaz sem bil prepričan, da se formaldehid tvori pri uparjanju Vg. Pri višji temperaturo kot uparjaš oz. bolj kot žgeš Vg, več formaldehida nastaja. Od kje vam podatek, da nastane zaradi vate?! Dryhit pa je, ko se začne vata žgat, ker ne absorbira dovolj hitro tekočine. Okus po zažganem je ja, formaldehid v tem primeru pa?!
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a OneRound » 27. Jan 2015 09:52

Kolikor je meni znano pg formulira formaldehid in vg formulira acrolein. Oboje pa seveda pod pogojem premočnega segrevanja, torej takrat, ko okusimo zažgan okus. V normalnih pogojih sta ti dve spojini v izjemno nizkih količinah.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 27. Jan 2015 09:57

Iskreno sem upal, da bo kak dober recept objavljen......
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a rawr » 27. Jan 2015 10:10

Kaki recept? Ni to piščanec po kitajsko al pa riba po mediteransko... :mrgreen: Lahko zmešaš različne arome med samo, če misliš, da bo dobra kombinacija. Sicer pa 100 ljudi, 100 okusov. To kar je meni dobro, morda tebi nebo. Osebno mešam med sabo že pripravljene tekočine. Recimo kokos in čokolado za bounty okus, zadnje dni mešam mičkeno mentola pa jagodo, za tak svež jagodni okus. To pa je to.

Zato pa imamo več uparjalnikov z različnimi tekočinami, da se ne navolimo :D
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a rawr » 27. Jan 2015 10:13

OneRound napisal/-a:Kolikor je meni znano pg formulira formaldehid in vg formulira acrolein. Oboje pa seveda pod pogojem premočnega segrevanja, torej takrat, ko okusimo zažgan okus. V normalnih pogojih sta ti dve spojini v izjemno nizkih količinah.

Lahko, da je tak ja, za akrolein in VG sem že prebral pred časom, za formaldehid pa nisem ziher. Sem prepričan, da morebitno škodljive snovi nastanejo pri uparjanju-gretju tekočine in arome in ne pri žganju žice ali vate.
Uporabniški avatar
rawr

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 27. Jan 2015 12:29

rawr napisal/-a:
OneRound napisal/-a:Kolikor je meni znano pg formulira formaldehid in vg formulira acrolein. Oboje pa seveda pod pogojem premočnega segrevanja, torej takrat, ko okusimo zažgan okus. V normalnih pogojih sta ti dve spojini v izjemno nizkih količinah.

Lahko, da je tak ja, za akrolein in VG sem že prebral pred časom, za formaldehid pa nisem ziher. Sem prepričan, da morebitno škodljive snovi nastanejo pri uparjanju-gretju tekočine in arome in ne pri žganju žice ali vate.

Se opravičujem za uničenje teme, bom premaknil te poste ven, ker do zdaj odkrivamo samo recept za formaldehid :)
Torej formaldehid se proizvaja pravtako pri žganju snovi kot je les in tobak recimo, ne bom sedaj trdil, da nastaja tudi pri žganju vate, pri žganju samo žice pa bi rekel da ne.
Dry hit se na tem mestu omenja zato, ker če potegneš dry hit, bodisi zaradi previsoke moči na tuljavi, bodisi zaradi nezmožnosti wickanja stenja (silika, vata), je v obeh primerih temperatura na tuljavi previsoka, ker ni dovolj močena in pri tem nastaja naš priljubljeni plin.
Od kje točno se tvori v bistvu ni tako bistveno vprašanje, ker itak noben ne vleče dry hitov iz užitka, pri normalni uporabi naprave, pa je odstotek formaldehida v aerosolu zanemarljiv, proti tobačnemu dimu recimo.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost