Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

VEČLETNO VEJPANJE

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

VEČLETNO VEJPANJE

OdgovorNapisal/-a premmati » 25. Sep 2014 06:43

Zanima me , če je na forumu kakšen vejper ki je bil prej dolgoletni kadilec smrdljivcev sedaj pa že vsaj 2-3 leta vejpa in je preizkusil mnogo različnih tekočin :?: kakšni se mu zdijo občutki glede zdravja in pa , če so ga pri kakšnem zdravniškem pregledu glede tega na kaj opozorili :) :?:
Slika
Uporabniški avatar
premmati

Kraj: Celje

Re: VEČLETNO VEJPANJE

OdgovorNapisal/-a mateb » 25. Sep 2014 08:03

Prej 14 let kadilec
Sedaj 2,5 leti vejper

Glede zdravja: ponoči sem nehal kašljati, vonj in okus sta se mi povrnila in prehladi so praktično izginili. Prej sem imel vsako leto vsaj 4 krat vneto grlo, ki je trajalo cca. 4-5 dni. Od kar sem vejper tega problema več ni. Pred parimi dnevi sem po res dooolgem času imel spet vneto grlo, ampak samo za 1 dan. Glede pljuč pa bi rekel, da so postala veliko bolj prožna. Pri športu in naporih ni več kratke sape, kot je ta bila včasih. Kljub temu, da sem zadihan, lahko še vedno počasi in globoko vdihnem ter izdihnem. To v času kajenja ni bilo možno.

Sem tudi podvodni ribolovec in se potapljam na dah. Apnea, čas, ki ga lahko zdržim pod vodo z enim vdihom, se mi je sama od sebe občutno izboljšala. S tem se ukvarjam samo na morju in doma nič ne treniram posebaj za to. Primer: ko sem bil kadilec, sem imel na začetku sezone apneo 30-50 sekund. :oops: Po treh tednih intenzivnega lova je ta prišla na 1 min 30s. Od kar sem vejper, imam že takoj v začetku sezone apneo brez problema cca. 1 min 15s in se po treh tednih ne tako intenzivnega lova izboljša na 2+ minute.

Nekih zdravstvenih problemov v preteklosti nisem imel in nisem bil veliko po zdravniških pregledih, tako da pravzaprav nimam ničesar, kar bi lahko primerjal. Lahko primerjam le svoje občutke.
mateb

OdgovorNapisal/-a k2b » 26. Sep 2014 10:21

33 let kadilec.
4 leta vejper - nobene analogne

Zadnja leta kajenja so me čiki že kar pošteno matral. Stopnice npr.v 8 štuk, kolesarjenje, pritisk...
Odkar vejpam se je zadeva pri meni precej poštimala. Rekreativno kolesarim cca 4-5k na leto,
virozo sem imel v 4 letih praktično samo eno (PG v e-juice deluje tudi kot razkužilo bojda) -
edino pazim da se ne doziram z nikotinom, ki ga postopoma znižujem - od začetnih 1,8 preko 1,2 na 0,9 in zdaj
na 0,6-0,7 - mislim spustit še na 0,4-0,3 ker sem opazil (vsaj pri sebi) da NIC ni ravno glavni point vejpa.
Z njim se dokaj hitro opravi - vsaj kar se fizične odvisnosti tiče.
V Nemčiji že prodajajo baze, ki imajo teinsko in kofeinsko osnovo namesto nikotinske - heh - Nemci že vejo
da moraš met en upper da bolj delaš lahko :D

Rad vejpam in to je to - če ga preteram se tudi lahko pojavi nekakšen pritisk v prsnem košu - takrat pač neham
in se grem predihat v naravo (tek, kolesarjenje, hitra hoja...)

Meni je zanimiva tale SLO zdravstvena doktrina - najstrožja merila kdaj je človek alkoholik in hkrati največja poraba čistega
alkohola na prebivalca v EU...
Dr.Čakš reče da so e-cig škodljive to pomeni da ne bomo zdaj še tega novega hudiča uvajali ali podpirali kot manj škodljivo
ali bolj zdravo varianto kot analogno cigareto.In mularija veselo kadi - starostna meja pričetka kajenja se veselo spušča
in to je pa uredu....

To je pa že tema za druge debate....
Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 26. Sep 2014 14:39

k2b napisal/-a:... (PG v e-juice deluje tudi kot razkužilo bojda) ..

Tako je. PG je antiseptik in se ga uporablja tudi v bolnicah za razkuževanje prostorov in prezračevalnih sistemov, saj uničuje bolezenske klice v zraku. Mislim, da s to zadevo razkužujejo tudi avtomobilske klime, nisem zihr.
Kdo ve, če enako vpliva tudi na človeka, torej uničuje bakterije, bacile, viruse v telesu? Glede na poročila o splošnem izboljšanju vejperjev, bi lahko tako rekel, saj so vsi ki so začeli vejpat, dosti manj prehlajeni ipd. Je pa to čisto možen efekt prenehanja kajenja tobaka, saj cigaretni dim slabi pljuča in na splošno imunski sistem, pravijo.

Tudi pri sebi opazim sigurno 80% izboljšanje pri raznih prehladih, anginah.. Ne vem če sem bil letos 2x malo švoh, pa še to za max 3 dni in to je to.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost