Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Spisek simptomov pri prehodu iz kajenja tobaka na e-cigaret

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Re: Spisek simptomov pri prehodu iz kajenja tobaka na e-ciga

OdgovorNapisal/-a quest » 11. Dec 2014 16:01

Da sem se hitreje razsluzil po 27 letih analogije sem jemal Sinupret, ki je namenjen ravno povečanem izločanju sluzi iz sinusov grla in pljuč.
Se mi pa še sedaj po sedmih mesecih vejpanja pojavi sled cigaret kot rjav iz--jun-k iz pljuč. Upam, da se sčistim dokončno čim prej.
Uporabniški avatar
quest

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 11. Dec 2014 17:05

actech napisal/-a:Ma ti si tut na poti čist okej...

Imaš res. Ne znam povedati, kako vesel sem navsezadnje za svojo odločitev, za e-cigareto, za vse vas, ki znate človeku stopiti naproti. In kako žalostno izpade vse skupaj, ko za svoj največji dosežek zadnjih let "krivim" opustitev cigarete. Sezidal v tem času bajto, skrbim za ženičko in dva otroka, poveličujem pa to, da grem mimo trafike. To je lep dokaz, kako zabluzena bitja smo ljudje. Malce sem se bal, da bo kdo bral moje poste in se ob vseh teh nevšečnostih vprašal, če je vredno vse skupaj.......JE! Bože mili, ne znam spisati, kako vredno!

In veste, kaj me je najbolj držalo vse skupaj? Ne zgolj spoznanje, kakšna kopica denarja se je metala vsak mesec stran, niti porazni zdravniški izvidi. Pač pa fascinacija. Nad vami. Greš v e-cig šop, nabaviš tisto čudno reč........in predno se zaveš, si padel v neko družbo, skupnost. V kateri spoznaš, da je daleč od tega, da si sam. Ima kdo filing, da ga je zgolj e-cigareta potegnila iz sranja desetletnega kajenja? Malo morgen. E-cig ni zgolj baterija in juice. O ne, je mnoooogo več. Je navdušenje, ko sediš pred istomišljenikom, je nadušenje nad tem, ko se na forumu znak pred temo obarva rdeče, je filing, ko po nasvetu nekoga ohm meter pokaže natančno tisto številko. Je trenutek, ko pred vstopom na preiskavo na svojem mobilniku hitro pretipkaš brskalnik in prebereš "drži se xxxxx, vse bo ok". Se sploh zavedate, kaj nekomu pomenijo te besede?? Si znate predstavljati veselje, ko pride na koncu potrditev, da bo resnično vse ok?

Vsi, ki pišete tukaj gor, vsi tisti, ki se dobivate vsakomesečno, vsi tisti, ki širite besedo podpore, imejte v mislih, da ste marsikomu spremenili življenje. Nekaterim ste pomagali do največje zmage v njem. Vam ostajam večni dolžnik. Če je to bil vaš namen, brez problema ob alineji narišite kljukico. Zadeva, ki jo držimo v roki, je zgolj orodje.

Mesec dni je za mano. Eden najlepših zadnjih let.
Slika
Uporabniški avatar
Berghaus

OdgovorNapisal/-a OneRound » 11. Dec 2014 18:12

Bergi, mesec je za tabo. To je tisti prvi milestone. Poleg tega si začel delati svoje builde. Počasi postajaš guru. Poti nazaj več ni. Postal si del vejperske subkulture in zdaj si lahko mesija in odrešitelj drugim tudi sam ;)
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 11. Dec 2014 19:01

No to je pa lepo slišat, klukca definitivno. Točno to je bistvo vsega skupaj, pa čeprav ga je potrebno poiskat med vrsticami..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Scarabeus » 06. Feb 2015 10:36

Pa naj se jaz povem, kaj pa je men prislo v glasilke. Po tednu dni vapeanja, sem danes zacutil, da med izdihom pare govorim, je kot da bi se mi glasilke zamastile ali kako naj recem. Pa mam kako sekundo dve globlji glas. Ko zakasljam pa je spet ok. Je to mozno, da je tekocina pregosta? Bom moral probat kako drugo menda.

Aja pa ce ze ravno hvalite berghausa. Glede na to, koliko je meni pomagal v tem tednu lahko recem samo hvala ti. Imel sm milijon zacetniskih vprasanj, in nekako sem zapel za njega, ga spraseval vse mogoce, in mu postavljal tudi otroska vprasanja, ki bi jih lahko prebral ze na kaki prvi strani tega foruma. On pa mi je s kirursko natancnostjo in v obliki romana podrobno opisal vse, kaj me je zanimalo, tako da mi je sedaj marsikaj bolj jasno. Berghaus, stokrat hvala, pa po vsej tvoji agoniji, ki si jo pretrpel, res upam, da si sedaj bolje, in kot si v eni drugi temi napisal... Upam, da ti sedaj ze gre zdravje samo se navzgor.
Scarabeus

OdgovorNapisal/-a OneRound » 06. Feb 2015 15:26

Scarabeus pri uporabi EC se pa pri izdihu ne da normalno govorit, tako kot smo to počeli pri analognih. Ne vem zakaj točno ampak tudi sam sklepam, da zaradi različne gostote pare in cigaretnega dima. Pač ne govori, ko izdihuješ :)
Meni se včasih kar zaleti, če sprobam kaj takega :P
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Scarabeus » 06. Feb 2015 15:42

Torej ni to nic hudega? Sem hotel nekaj zjutraj povedat, pa sem skoraj izgubil dar govora oz vsaj za oktavo globlji glas. Sem zaj cel dan probaval, ce me bojo glasilke izdale. Super da vem. Nic govorjenja ko vejpam. Hvala.
Scarabeus

OdgovorNapisal/-a OneRound » 06. Feb 2015 21:36

Less talking, more vaping! :)

Šalo na stran. Res je. Ne moreš normalno govorit pri izdihavanju vejpa.
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Pozitivc » 09. Feb 2015 14:37

haha pa res ne gre :) ok eno kratko besedo mbrit še izustim, samo glas je pa čisto basovski :)

zanimivo.....

p.s. - jebeno je met gripo, kt hočeš vejpat pa ne gre, samo kašljam, prve dni je še šlo, danes me pa gifta na polno in to tekočina z 80% VG, 6mg nic, jebeno res :(
Slika
Pozitivc

OdgovorNapisal/-a sollo » 19. Jan 2017 13:07

Super članek.

Jaz sem imel zelo čudno izkušnjo.
Pred tremi tedni sem prenehal s kajenjem tobaka. Kadil sem močen tobak, včasih tudi brez filtrov, potem sem prešel na etekočine z 6ml (alil 0,6% procenti - nisem prepričan kako se zapiše) in se mi je zdelo tako močno, da sem mislil, da me bo kap (dobesedno sem par krat pomislil, da bi nekomu javil, v primeru, da me pokonča). Srce mi je razbijalo (pa nisem poznan ravno po tem, da bi pretiraval ali da bi imel nizek prag tolerance bolečine...tudi panik nisem ravno) in spal sem zelo slabo, nisem pa hotel opustiti in iti nazaj na čike, pošiljko baze brez nikotina pa sem čakal, da prejmem. No zdaj sem razredčil vse svoje mešanice na pol in je veliko bolje, mislim pa, da bom moral razredčiti še malo...

Čudna stvar je ta nikotin!
Free your mind and the rest will follow!
Uporabniški avatar
sollo

Kraj: okolica Ljubljane

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost