Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Pekoče grlo

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Pekoče grlo

OdgovorNapisal/-a seckorama » 21. Jun 2014 19:56

Čist za info eno vprašanjce - a je možno da je za pekoče grlo (mislim si da se tekočina ni dobro vparila) kriva švoh baterija?
Imam te male - mini v2cigs - mislim da je že baterija zanič ker me peče grlo čeprav je polna oz. napolnjena. Stara pa je že cca 6 mesecev...?
Uporabniški avatar
seckorama

Re: Pekoče grlo

OdgovorNapisal/-a lazo » 21. Jun 2014 20:18

hja te cigarete so bile moj zacetek in moram ti priznati da sva z mojo imela enake probleme,stalno prihajala tekočina v usta in potem se pekla zgaga,na njih sem vztrajal cca. 2 tedna potem pa odnehal in si takrat kupol prvi ego komplet,potem kaj kmali presel na mod-e in tukaj sem ze kar dve leti.Tudi sam nisem prisel zadevi do dna ampak nisem se tudi prevec trudil da bi.
Vem da ti nisem veliko pomagal,zal :(
lazo

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 21. Jun 2014 22:40

Sicer ne poznam oz. še nisem probal te zadeve, vendar če je tako kot prvi lazo, da dobivaš tekočino v usta, potem je najbrž tvoj problem ravno ta. Tekočina v ustih povzroča lahko tudi vnetje ustne votline, pekoč jezik, afte.. Prav tako pekoča zgaga, ki pa je pri nekaterih tudi simptom predoziranja z nikotinom..

Čisto možno je, da je tako majhna baterija po šestih mesecih nenehnega polnjenja dejansko oslabljena. In čisto možno je, da je postala prešvoh za uparjanje. Najlažje pa boš brez inštrumenta to opazil po njeni kapaciteti. Torej, če ne zdrži več tako dolgo, kot je takrat ko je bila nova..
Najbrž te baterije niso tako drage, tako da ti svetujem, da probaš z novo.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a seckorama » 22. Jun 2014 08:32

THX za odgovore.
No jaz nimam nobenih slabih izkušenj s tekočino da bi mi šla ven...no enkrat, ko sem prvič nabavil ustnike za polnjenje in sem nalil do fula... :D :lol: pa je blo pol vse mastno....
v glavnem zgleda res da baterija postane prešibka, ker mi traja manj časa polna kot nova...skratka vsakih 3-4 mesece je zgleda treba nabavit novo baterijo...kar je dejansko največji strošek :( ....
Uporabniški avatar
seckorama

OdgovorNapisal/-a lazo » 22. Jun 2014 08:38

Ja velikokrat je to pac tako
Samo da smo prišli stvari do dna :idea:
lazo

OdgovorNapisal/-a tomvai » 22. Jun 2014 10:32

Zdravko Seckorama,
hm prvič slišim da bi slaba baterija povzročala pekocč občutek v grlu. Če je baterija slaba se to kaže predvsem v dveh oblikah:
- da slabo paro, ampak zaradi tega te nebi smelo peči v grlu, kvečemu manj, ker baterija ustvarja premalo pare.
- da se avtonomija baterije občutno zmanjša, recimo da po ti po parih dimih začne utripati kot da je prazna.
Tako da to skoraj ziher nebi smelo biti krivo za tvoj problem. Običajno je za to kriv uparjalnik oz. kartuša. Variant je lahko več:
- če prazna polnila uporabljaš že nekaj časa, pa če jih po možnosti še pucaš in s tem podaljšuješ živl. dobo je možno da je uparljalnik že fuč, to se sicer ponavadi bl opazi po tem, da ti daje polnilo manj pare, pogosto pa tudi tako da para dobi zažgan priokus
- pogosto zaradi slabega uparljalnika folk potem prenapolni polnila, ker misli da da premalo tekočine notri in namenoma predozira polnilo misleč da bo potem dobil več pare, rezultat je pa tekočina v ustih :/
- lahko tudi da premočno vlečeš skozi cigareto, kar tudi lahko povzroči da dobiš kako kapljo tekočine v usta
- tudi sam način kako držiš cigareto, ter kako shranjuješ polnila lahko vpliva na to da kaj tekočine pride v centralno cevko. EX prazna polnila je recimo fino shranjevati tako da ne ležijo.
- pri prednapolnjenih polnilih je puščanje tekočine zelo redko, EX blanki so po mojih izkušnjah bolj občutljivi na to
- lahko pa tudi da imaš premočno tekočino, 1.8 al pa 2.4 so kar močne tekočine in je pekoč občutek v grlu še bolj izrazit, morda probaj zmanjšati koncentracijo nikotina. Zelo pogosto se premočna koncentracija odraža tudi v kombinaciji s kakšnimi glavoboli al pa vrtoglavico sploh pri verižnih kadilcih.
- mejbi malo komplicirana garancija :lol:, ampak za kupca definitivno zelo dobra :)

Kar se pa življenske dobe baterije tiče, normalna življenska doba V2 baterij je od 6 do 12 mesecev, na življensko dobo ful vpliva to kako jo vzdžuješ, ter kako pogosto in intenzivno jo uporabljaš. Tistim, ki res veliko kadijo lahko kroženje med večimi baterijami ti lahko ful podaljša življensko dobo baterij. To ter redno polnjenje, preden je baterija čisto prazna. Samih reklamacij za v2 cigs baterije je sicer zelo malo(cca. 30 zamenjav/1000 prodanih), smo pa opazili da se nekaterim uporabnikom pogosteje kvarijo, tako da sumimo da tudi sam način uporabe lahko vpliva na življensko dobo.

Je pa tako da imajo vse V2Cigs/Vapor Couture baterije, polnilci, polnilna ohišja itd. imajo vsa dodatno garancijo, tako da le redko potrebuje uporabnik kupiti novo baterijo - oz. če jo že jo zato ker jih hoče imeti več :)
Dodatna garancija deluje takole:
- ko kupis neko baterijo al pa začetni paket, si vedno shrani račun al pa naredi kopijo. Pri spletnih nakupih imaš potrdilo o nakupu shranjeno tudi tam
- nato si shranjuj še zadnji račun za polnila/tekočino, kupljeno pri v2
- doker je račun za tekočine/polnila kupljen star manj kot 90 dni, ti katero koli elektronsko komponento zamenjamo do 5x brezplačno preden moraš ti kupiti potem novo.
- ta garancija ti lahko kar lep čas krije tvoje baterije, nekaterim tudi več kot 3 leta
- če ti kaka elektronska komponenta čudno dela, nas najprej kontaktiraj preko gsm/maila, da vidimo če se da problem rešiti, sicer ti pa damo obrazec za zamenjavo, ti zraven priložiš še oba računa in ti zadevo zamenjamo.
- pa seveda z baterijo mora biti dejansko nekaj narobe, ker kak folk bi jo menjal tudi samo zato ker se mu kaj spraska, okruši ipd. ampak to ni program zamejave :).

Tko da če ti baterija traja res manj časa kot polna, npr. pol manj ali pa clo več nam jo bodisi prinesi v trgovino, al pa nam jo pošlji po pošti, sam nas prej o tem obvesti preko mejla, da uredimo vse formalnosti.

Za sam pekoč občutek v grlu pa dvomim da je kriva baterija :)
Zastopnik V2Cigs, Vapor Couture in Smokio v Sloveniji | http://www.ecigarete.si
Slika
Uporabniški avatar
tomvai

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 22. Jun 2014 10:54

Se strinjam, baterija neposredno najbrž res ni kriva. Če pravi, da s tekočino v ustih ni imel problema, potem je lahko tudi visoka koncentracija nikotina (verjetno zaradi prmočnega TH-ja), tako kot pravi tomvai.
Kakšno koncentracijo nikotina uporabljaš seckorama?
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a seckorama » 22. Jun 2014 17:24

Hm...trenutno uporabljam Vred 18 kar je 1,8% nikotina.
No dejstvo je, da mam trenutno - 2 srednji bateriji in eno kratko. Kratka je čist fuč, zelo hitro se sprazni in ja, tudi z njo je vapanje pekoče...
1 srednja baterija je stara kot kratka in vapanje s to mi da občutek pekočega grla. Ena srednja je novejša in vapanje z njo je bp.
zato pravim da je mogoče kriva baterija ker ne da dovolj moči? :shock: :shock:
Uporabniški avatar
seckorama

OdgovorNapisal/-a tomvai » 23. Jun 2014 06:55

To je nenavadno in bom definitivno se malo pozanimal če so v Ameriki imeli kaj podobnih primerov, ker pri nas je to prvič. Edina razlaga, ki bi jo lahko imel je da zradi slabse pare(a dela normalno paro?), bl mocno vleces skozi cigareto in da pol dobis kake mini kapljice(ki jih morda niti ne opazis).

Če sta bateriji svoh, bi jih bilo itaq treba zamenjati, pa upam da se s tem potem tudi ta problem reši :). Se ti pa to zgodi pri vsaki kartuši na teh dveh baterijah? Čisto samo za to da se izlocči možnost defektne kartuše...
...Pošlji mi mejl/PM pa se bova zmenila za detajle glede menjave.
Zastopnik V2Cigs, Vapor Couture in Smokio v Sloveniji | http://www.ecigarete.si
Slika
Uporabniški avatar
tomvai

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost