Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Pekoči jezik

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Pekoči jezik

OdgovorNapisal/-a VapeEagle » 20. Jun 2014 22:58

Ali je normalno da me prvi dan vejpanja peče jezik? Je gdo doživel podobno iskušnjo? Lahko da me peče jezik kar tako brez razloga in bo z časom bolje.
Uporabniški avatar
VapeEagle

Re: Pekoči jezik

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 20. Jun 2014 23:26

VapeEagle napisal/-a:Ali je normalno da me prvi dan vejpanja peče jezik? Je gdo doživel podobno iskušnjo? Lahko da me peče jezik kar tako brez razloga in bo z časom bolje.

Dvomim, da te jezik peče kar tako, razen seveda če te je že večkrat in nima povezave z vejpanjem.
Predvidevam, da si kadilec. Prvi dan vejpaš in neglede na uparjene ml tekočine, ter ni navajeno novih kemikalij, ki jih vnašaš v telo. Treba je vedeti, da neglede na to da je aerosol iz e-cigarete 96% manj škodljiv od tobačnega dima, se ga more telo vseeno privaditi. Dejstvo je, da aerosol iz e-ciga vseeno ni sveži zrak..

Tako, kot si imel probleme pri tvojem prvem cigaretu, če se še spomniš, podobno je tu..
To je pač možen stranski efekt, ki bo ščasoma izvodenel. (če seveda niso vmes kake alergije..)
Poleg tega iz začetka še suha usta, bolečine v pljučih (zaradi odvajanja od dima), itd.

Torej zaenkrat nič alarmantnega pomojem. Vzemi pa to kot mnenje, ker jaz pač nisem zdravnik in če se stvar poslabšuje, prenehaj z vapanjem za nekaj časa. Ter seveda obisk osebnega zdravnika..
Priporočam branje simpomov odvajanja od kajenja v izbi 'Zdravje', da boš vedel približno na čem si.

V glavnem, najbrž nič takega, ponavadi se vse poštima v 14+ dneh.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a VapeEagle » 21. Jun 2014 13:48

Hvala za podrobno razlago. Občutek na jeziku se je danes izbolšal. Ostaja del jezika kateri me malo peče ampak najverjetneje na zaradi vejpanja. Sem pa res včeraj zvejpal kar ogromno količino e juica okoli 3-4ml približno no vsaj zdelo se mi je veliko ker se nisem mogu naveličat super okusa dima.
Uporabniški avatar
VapeEagle

OdgovorNapisal/-a tomvai » 22. Jun 2014 11:48

Jezik bi te lako pekel tudi v primeru da ti je uparjevalnik kaj puščal in da si dobil kaj tekočine v usta, običajno je jezik prva stvar kamor jo fašeš. Če je temu tako je lahko vzrok bodisi to da premočo vlečeš, bodisi si preveč/prehitro nafilal uparjalnik, ali pa ti uparjalnik pušča zaradi kakega slabega tesnila/okvare - kar bi verjetno že opazil. :)

Lahko bi bil vzrok tudi to da imaš premočno tekočino.

Da bi bila to kakšna reakcija je imho malo verjetno, vsaj ne tako hitro, lahko pa se pojavijo kakšni stranski učinki, ki pa so v večini primerov povezani s prenehanjem kajenja tobačnih cigaret.
Zastopnik V2Cigs, Vapor Couture in Smokio v Sloveniji | http://www.ecigarete.si
Slika
Uporabniški avatar
tomvai

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost