Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Začetnik, odvajanje od kajenja

Vpliv e-cigarete na zdravje, stranski učinki "vapanja", simptomi prenehanja kajenja tobaka, ...

Začetnik, odvajanje od kajenja

OdgovorNapisal/-a rokolab » 08. Avg 2017 06:37

Pozdravljeni.

Ozadje:
kadilec 15let cca 10-15cigaret na dan (marlboro gold).
Začel vajpat pred enim tednom. Kupil aspire zelos MTL varianta in e-tekočino z okusom tobaka 12mg nikotina (50%/50% pg/vg).

Prvih nekaj dni sem skadil cca 5cigaret poleg vajpanja.
Potem pa sem kompletno prekinil klasične cigarete.
Tukaj so se začeli problemi, suho grlo, suh kašelj, zmedenost, tesnoba, tresenje rok zelo neprijetni občutki!
Ko vajpam popijem veliko tekočinem čez 2L vode na dan.

Ali je imel še kdo take probleme ob prehodu?
Kaj mi svetujete?
Zamenjal sem tudi e-tekočino da imam samo 6mg nikotina...

Bral sem da za začetnike je bolje mešanica z več VG osnove? (vnaprej pripravljen so ponavadi 50/50, ali to pomeni da bom moral sam namešat?)

Zdi se mi, da dalj časa odkar kar vajpam, slabše se počutim.
Mislil sem, da bo to čisto enostaven prehod, glede na to da telo še vedno dobiva nikotin,
moram pa rečti da sem se manj tresel ko sem nekoč nehal brez vseh pripomočkov.

Prosim za mnenja.
rokolab

Re: Začetnik, odvajanje od kajenja

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 08. Avg 2017 14:44

Zdravo, dobrodošel pri nas.

Povej mi, koliko ml tekočine povejpaš na dan? Ali sedaj, ko si šaltal na 6mg, povejpaš več, kot prej na 12mg? Ali se po vejp seansi počutiš "lightheaded", malo matast ali kako bi to rekli temu?

Razmerje Pg/Vg ne vplivata na probleme, ki jih opisuješ. Kvečjemu na suhost grla, ali pa v primeru netolerance na PG, občutek "težkih" pljuč. Jaz recimo ne toleriram več kot 30% PGja z aromo vred. Če je PGja več imam že težka pljuča in mi ni ugodno vejpat. Jaz bi ti svetoval 70/30 VG/PG, verjetno se kaj da dobit, poguglaj malo, oz. kontaktiraj naše prodajalce. Če pa bo treba mešat, pa tudi ni nek posel.. Kupiš osnovo z željenim razmerjem, ter aromo. Zmešaš v recimo 10% razmerju, pustiš da dozori in to je to.

Osebno mislim, da gre pri tebi za odtegnitveno varjanto, kajti prenehanje kajenja ni samo zadeva okrog nikotina, prenehal si tudi s 4000+ kemikalijami, ki so v čikih in na katere si tudi bil navlečen. To pa se v nekaterih primerih lahko vleče tudi par mesecev. In to v obliki raznoraznih prehladov, čiščenja pljuč preko kašlja (svinjarije od čikov), razjede v ustih, mozolji, itd.
Suho grlo in usta pa so posledica osnove, ki je rahlo hidroskopična in to povzroča. Suha usta imamo tudi vejperji, ki že nekaj časa vejpamo, se navadiš. Bolje kot katran v pljučih ;) Probaj s kakšnim ribezovim sokom - pomaga. In v tej vročini lahko spiješ tudi kak deci več kot 2L, saj že preko švica izgubljamo vodo, brez dodatnih dejavnikov.

In pa, kot vedno: Če se zadeva slabša, do motečih efektov, obvezno k osebnemu zdravniku.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a rokolab » 09. Avg 2017 07:31

Povajpal sem enako približno en tank (2ml).

Ugotavljam, da če skadim kak čik čez dan, da nimam problemov.
Res svinjarija čiki, drugače bi enostavno zdržal samo z e-cigareto, če ne bi bilo teh odtegnitvenih simptomov.
Bom postopoma zmanjševal vnos klasičnih cigaret. Verjetno bo tako lažje.

Še glede mešanja tekočin, če prav razumem:
- kupim osnove PG in VG
- potem če delam 50PG/50VG zmešam recimo 3ml PG in 3ml VG in to moram pustiti nekaj dni preden konzumiram?
- če mešam recimo 70VG/30PG dam recim 7ml VG in 3ml PG kajne?
- ali lahko zmešam samo PG in VG osnove brez arome in nikotina? brez nikotina vem da lahko, samo me zanima ali kdo sploh nameša brez arome?
rokolab

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 10. Avg 2017 11:51

Postopoma zmanjšuj analogce, to bo najbolj enostavno in v tvojem primeru verjetno najbolj učinkovito.
Pomaga pa tudi malenkost višja stopnja nikotina. Vsaj 12mg, kajti 2ml povejpane tekočine na dan ni prav veliko. Od tu največji odtegnitveni efekt.

Vse kar si navedel glede razmerij drži. Lahko se greš tako, še lažja varjanta pa je, da guglaš juicedoctor in pri sosedih naročiš že narejena razmerja. Izbereš 70/30 in želeno stopnjo nikotina and you're good to go.
Da se tudi brez arome seveda. Naš društveni kolega ne uporablja arom in mu nič ne fali.
Če pa boš mešal tobačne, potem pa poišči aromo Virginia tobacco in pa RY4. Zmešaj skup in dobiš okus po pepelniku, njami. :D
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov