Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Naročilo iz Kitajske po novi zakonodaji

Novice iz sveta elektronskih cigaret.

Naročilo iz Kitajske po novi zakonodaji

OdgovorNapisal/-a FloydFreak » 04. Mar 2017 15:34

Pozdrav vsem skupaj,

Če dam vso jezo in gnev, ki ga čutim do naše idiotske politike, ki je sprejela nov zakon, ki zelo omejuje vejperske :x :evil: :evil: pravice na stran, imam nekaj vprašanj,

Zadeva je sledeča: pred kratkim sem iz kitajske ( Gear Best, Fastech ter 3F Vape) naročil nekaj produktov - 3 mode ter nekaj premade coilov za moje tanke. Problem je, da pričakujem dostavo PO 11.3. 2017, ko bo v veljavi že nov zakon. Kaj to pomeni za obravnavo moje pošiljke??? Se upošteva kdaj je bila zadeva dejansko naročena ter plačana ( ko je bil veljaven še star zakon), ali to nima veze in me čaka globoko razočaranje ter seveda še večja jeza, ko mi bodo te pošiljke na carini zaplenili?? naj povem še to, da mi carinski urad v celju ni znal povedati kaj bo... :roll: :shock: :x

Pa še eno vprašanje za bodoča naročila - morda kdo ve kako je z naročanjem tovrstnih izdelkov na Hrvaškem? Tam imam namreč prijatelja, na katerega bi lahko za bodoča naročila naslovil te pošiljke iz kitajske, in bi mi jih osebno potem prinesel, vendar ne vem kako je tam s plačilom uvoznih dajatev - ali enako kot pri nas, ko do vrednosti 22 eur ni nobenih davščin...

ok hvala za vse informacije, pa veselo vapanje želim :D
FloydFreak

Re: Naročilo iz Kitajske po novi zakonodaji

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2017 18:48

Trenutno še neuradno, ampak da ti dam malo upanja, mislim da bo šlo čez. Javim kako pa kaj, ko izvemo kaj več.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a FloydFreak » 12. Mar 2017 11:35

Uff hvala za tole upanje :D Res upam da bo ok...
FloydFreak

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 12. Mar 2017 13:16

FloydFreak napisal/-a:Uff hvala za tole upanje :D Res upam da bo ok...

Ne mislit, da se hecamo, ampak, ko sem ti napisal post, smo imeli v rokah precej vzpodbudne novice, glede zakona, ki pa so jih po dveh dneh preklicali.. Očitno, kot vse kaže, se bo zadeva pošteno zaostrila. Še vedno mislim, da boš dobil mod čez mejo, ker v tem momentu tudi MZ ne ve, kako bi to regulirali.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Loc_dog » 12. Mar 2017 15:43

Ufff, na tole pa nisem racunal :( Tudi jaz imam narocen DC gen2 dry herb atomizer iz Amerike. Trenutno so moj paket obdelali v ISC SAN FRANCISCO (USPS) in je na poti do destinacije. Upam, da nisem prevec samozavestno narocil glede na tale nov zakon...
Loc_dog

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 12. Mar 2017 20:42

Hja, zaenkrat še ne vedo, kako bodo to regulirali, vendar se bo v roku 14 dni pomojem razjasnilo. Ta teden bodo imeli naši (MZ) v Bruslju pogovor na to temo, potem pa akcija. Morda še prideš skozi..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a rawr » 13. Mar 2017 14:11

Sem dobil na mail te predloge/spremembe v zakonu. Gnilo do amena, prokleta mafija :evil: Sicer zdaj že en mesec ne vejpam več, tudi kadim jasno ne več, mi je pa hudo za vse bodoče vejperje.. Tako enostavno, kot ti vejp pomaga da tobak za vedno pustiš za sabo, ker postane resnično neokusn in ogabn, je ni druge podobne metode, nažalost. Vse, ampak res vse na tem svetu in v slo gre v k.... :(

Glede naročil pa... težko bojo vse to kontrolirali iz tujine. Pomojem bo še lep čas šlo skozi, vsaj majnše stvari, ki jih ne bi zacarinili. Domači trgovci pa skoraj ziher ne bojo tvegali dragih kazni, kar pa pomeni samo osebni obisk vejp šopa. Teh pa že tako ni veliko in tudi ni za pričakovat, da jih bo kaj več...
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 15. Mar 2017 20:57

rawr napisal/-a:Sem dobil na mail te predloge/spremembe v zakonu. Gnilo do amena, prokleta mafija :evil: Sicer zdaj že en mesec ne vejpam več, tudi kadim jasno ne več, mi je pa hudo za vse bodoče vejperje.. Tako enostavno, kot ti vejp pomaga da tobak za vedno pustiš za sabo, ker postane resnično neokusn in ogabn, je ni druge podobne metode, nažalost. Vse, ampak res vse na tem svetu in v slo gre v k.... :(

Glede naročil pa... težko bojo vse to kontrolirali iz tujine. Pomojem bo še lep čas šlo skozi, vsaj majnše stvari, ki jih ne bi zacarinili. Domači trgovci pa skoraj ziher ne bojo tvegali dragih kazni, kar pa pomeni samo osebni obisk vejp šopa. Teh pa že tako ni veliko in tudi ni za pričakovat, da jih bo kaj več...

Ooo, lejga. Long time, no see. Čestitam za opustitev vsega skup, to je namen tega. :) Jest sem se letos odločil in zbil nikotin iz 6mg na 2 mg in mi je ql. opažam, da lahko opremo doma pustim, ko grem z mulci ven recimo, pa mi nič ne fali. To sem prej na čikih lahko samo sanjal..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a rawr » 16. Mar 2017 19:35

Hvala in pozdrav tut tebi :) Ja tak bil naj bil namen vsega skup, ampak se na to kar nekak pozabi, ker vepanje deluje precej neškodljivo. Nekaterim celo pozitivno vdari na zdravje. :D Jaz osebno nisem mel v 4 letih vejpanja (caa 5ml dnevno, 9mg, 50/50, 2-5% arome) nobenih slabih stranskih učinkov, dejstvo pa je, da se še vedno premalo ve o vplivih na telo in pljuča. Prvi tedn, po opustitvi je blo kar bedno, ker je vejpanje res dobro in okusno, potem pa se nekak navadiš oz. odvadiš. Morš pa met cilj oz. dober razlog, pa gre vse. Pomaga tudi, da zavestno pozabiš naročit nikotin, arome itd... :D

To maš dobro taktiko, da ne jemlješ vejpa vedno s sabo in ga nalašč pustiš doma. Je meni tudi pomagalo, da sem manj zvejpal in se postopoma odvajal od tega, da mam vejp vedno v žepu ali roki. Zdaj si na 2mg, 0mg nikotina pa bo samo še zadnja faza pred opustitvijo. :o :)
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a plamen » 28. Mar 2017 23:55

No tudi jaz sem leto dni in tri mesece prišel iz 18mg na 5 mg sedaj pa probavam varianto z 2-3 mg, da podaljšam življensko dobo moji zalogi etekočin in gre odlično. Zanimivo, enako uporabim varianto da "pozabim" doma vejp opremo in celo dopoldne z lahkoto priživim brez nje tako, da vprašanje kako dolgo bom še vejper. In če pomislim, da sem pred letom in tremi meseci kadil na dan 40 in več tamočnih "rdečih" cigaret na dan in potem pogledam kaj je ta vlada naredila, da skrije to resnico kadilcem bi jih vse skupaj postavil vse pred sodišče-ne krivosodje ampak pred pravo sodišče in vse po vrsti obsodil vključno s tistimi lažnimi "srtrokovnjaki" iz ministrstva za zdravstvo, zaradi zavajanja javnosti o neuspešnosti Ecigaret pri odvajanju od kajenja, ko pa smo vsi mi priče tega, da to deluje in zaradi zavajanja o škodljivosti Ecigaret na zdravje, brez tega, da so opravili eno samo samcato raziskavo na tem področju hkrati, pa mirno spregledajo in niti ne komentirajo, poglobljene raziskave na tem področju v Veliki Britaniji!!! Upam da me ADM ne bo obravnaval po 133. čl. KZ SFRJ "VERBALNI DELIKT", ki je sestavni del gonje proti resnici. In še nekaj, v Angliji je 90% vejparjev glasovali o izstopu iz EU, kar je najmanj 3 milione glasov in če zraven računamo še jezne družinske člane je to lep odstotek in to prav zaradi te nesmiselne uredbe EU, ki je sedaj prizadela tudi Slovenijo, kjer je prepovedano govoriti o koristnosti Vejpanja, dovoljeno pa je govoriti kako kadilci uživajo v tobačnem dimu! Upam da bo čimprej nastopil SLOEXIT oz EUEXIT!!!
Slika
Uporabniški avatar
plamen

Naslednja

Vrni se na Novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost