Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Meanwhile in Slovenia..

Novice iz sveta elektronskih cigaret.

Meanwhile in Slovenia..

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2016 07:52

Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Re: Meanwhile in Slovenia..

OdgovorNapisal/-a smoukar » 05. Mar 2016 08:10

Hvala bogu, da mamo tebe in tebi podobne, ki se malo spoznajo na kemijo. Gledal sem prispevek a roko na srce pojma nimam kaj in kako skodije človeku. Kar preberemo to je vse.
Kar pa lahko predvidevamo, je to, da od tele dohtrce ne no ne glasa ne slike v zagovor, ker je trenutno pač gonja proti kadilcem. Edino pametno bi bilo, da bi take strokovnjake povabili na kako debato v živo.
smoukar

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 05. Mar 2016 08:46

smoukar napisal/-a:Hvala bogu, da mamo tebe in tebi podobne, ki se malo spoznajo na kemijo. Gledal sem prispevek a roko na srce pojma nimam kaj in kako skodije človeku. Kar preberemo to je vse.
Kar pa lahko predvidevamo, je to, da od tele dohtrce ne no ne glasa ne slike v zagovor, ker je trenutno pač gonja proti kadilcem. Edino pametno bi bilo, da bi take strokovnjake povabili na kako debato v živo.

Zasluge gredo celotni ekipi ZV-SLO, ki je zelo požrtvovalna, morm pohvalit. Delamo kar se narediti da, kaj pa bo, pa ne moremo napovedat..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a seckorama » 05. Mar 2016 20:53

evo, še tukaj (saj vem da sem to lepil vsepovsod, vendar, čimveč linkov je o neki stvari, potem se lažje v guglu indeksira zadeva in je višje če nekdo išče....):
uradna povezava Agencije za javno zdravje Velike Britanije in dokumenti raziskave ki trdijo da je vapanje najmanj 95% bolj varno kot kajenje:
https://www.gov.uk/government/publications/e-cigarettes-an-evidence-update.
Uporabniški avatar
seckorama

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 08. Mar 2016 20:00

Tukaj ste pa/smo morda malo prehitro napadli. Bronhiolitis NI popcorn lung. Tisto je Bronhiolitis Obliterans. Bronhiolitis je podoben bronhitisu, le da gre za vnetje spodnjih in ne zgornjih dihal.
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 08. Mar 2016 22:42

Stipovski napisal/-a:Tukaj ste pa/smo morda malo prehitro napadli. Bronhiolitis NI popcorn lung. Tisto je Bronhiolitis Obliterans. Bronhiolitis je podoben bronhitisu, le da gre za vnetje spodnjih in ne zgornjih dihal.

Niti ne, saj nihče ne omenja popcorn lung direktno. Edini sum, da e-cigarete povzročajo bronhiolitis, (pa ni važno kakšnega..) je edino preko kemikalije diacetil, zato smo ji tudi nalepili linke do raziskav o tem. Konec koncev, pa naj pokaže kakršen koli dokaz o tem, da je zdravila uporabnike elektronske cigarete za bronhialitisom.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 09. Mar 2016 06:43

Saj ne, da jo zagovarjam. Napisalo se je, da bronhiolitis povzroča samo večletno vdihovanje diacetila. Zato se mi je zazdelo, da se govori o bronhiolitis obliterans. Navadni bronhiolitis je zelo pogost, sploh pri otrocih. Običajno ga povzroči respiracijski sincicijski virus (RSV). Pišem samo zato, da ne bi stroka očitala, da ne vemo o čem govorimo.
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 09. Mar 2016 06:55

Stipovski napisal/-a:Saj ne, da jo zagovarjam. Napisalo se je, da bronhiolitis povzroča samo večletno vdihovanje diacetila. Zato se mi je zazdelo, da se govori o bronhiolitis obliterans. Navadni bronhiolitis je zelo pogost, sploh pri otrocih. Običajno ga povzroči respiracijski sincicijski virus (RSV). Pišem samo zato, da ne bi stroka očitala, da ne vemo o čem govorimo.

Aha razumem. Vdihovanje diacetila, v kontekstu elektronske cigarete. Tako ali tako še čakamo odziv, če sploh bo..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Stipovski » 09. Mar 2016 07:07

No saj to. Naj da podatke, da e cigareta povzroča navadni bronhiolitis. Povezave zaenkrat v svetu niso odkrili. Vsaj jaz nisem našel podatkov. Diacetil se omenja največkrat v povezavi z bronhiolitis obliterans (popcorn lung), pa še to v enormnih količinah, kar se je tudi na strani društva zapisalo. Gospa je govorila o navadnem bronhiolitisu, zato je trditev, da ga povzroča samo večletno vdihavanje diacetila napačno. V 90% ga povzroča virus in bi bilo bolje s tem argumentirati. Saj lahko, da se motim, a zdi se mi, da obe strani govorimo o različnih stvareh (različnih boleznih).
Vape on!
Slika
Uporabniški avatar
Stipovski

Vrni se na Novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost