Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

Teme, ki ne spadajo v nobeno od naštetih kategorij.

Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a Hreidmar » 14. Avg 2016 15:46

Pozdrav vsem, mene pa zanima kupiti par e-tekočin iz ZDA čeprav sam mešam tekočine že kake slabe 3 mesce pa me zanima če bi pošiljka skoz prišla zaradi teh novih zakonov itd.?

Nameravam kupiti 5x po 120ml e-tekočin BREZ nikotina na strani https://northlandvapor.com/collections/eliquids

Kakšno je vaše mnenje? A bi pošiljka prišla skozi carino ali pa bi jo odvrnili in delali probleme? :?:
Hreidmar

Re: Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a Matrus » 16. Avg 2016 14:15

Kar se tiče trošarine, bi morala iti skozi, ker je brez nikotina. Meni so pred kakim tednom, dvema spustili skozi 30ml tekočine Z nikotinom iz ZDA, ker pač ni nihče pregledoval. Je pa res, da bo 5x 120ml večji paket in posledično večja verjetnost, da bojo pregledali. V tem primeru trošarine ne bi smelo biti (ker je 0-nic), ampak plačal boš pa DDV 22% na vrednost nakupa, kar vključuje tudi poštnino. Konkretno, če naročiš 5 tekočin po 14 evrov = 70 evrov. Če posumijo, da je vrednost več kot 22 evrov, te čaka še plačilo DDV: 15,4 evrov in ~8 evrov za carinski postopek, torej doplačaš še ~23 evrov; skupno torej ~93 evrov. Če ne posumijo, si pa prihranil švoh 25e in nekaj dni zastoja v dostavi. ;)
Matrus

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 21. Avg 2016 11:32

Bi pa moglo it čez bp. (plus zgoraj omenjeni stroški seveda)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a AliB » 22. Avg 2016 16:27

V vsesplošni paniki na začetku meseca sem se spustil tako nizko, da sem klical na carino. Seveda pojma niso imeli, kako je s trošarino za e-tekočine. Usmerili so me na DURS, kjer sem razložil problem in so me vezali k neki gospe -pozabil priimek-, ki ima to počez. In mi je razložila, da je trošarina samo za tekočine z nikotinom in da če bodo kakšni problemi na carini okoli tega, naj kar njo pokličem, ker na carini delajo po njenih navodilih. Torej, če slučajno paket pade v uč carinikom in hočejo nabiti trošarino poizkusi poklicati na DURS in vprašati kako in kaj. Ostalo so pa že zgoraj razložili.
AliB

OdgovorNapisal/-a plamen » 03. Okt 2016 22:33

Daj povej a si naročil tistih pet tekočin brez nikotina? Lahko plačaš preko PayPala, kako je šlo preko carine, koliko je poštnina, koliko časa je paket potoval da si ga dobil in ali si bil zadovoljen z naročenim? Za Slovenske razmere imajo zastonj tekočino, ubogi amerikanci kako imajo nizek standard, da imajo tako poceni tekočine:))

LP
Slika
Uporabniški avatar
plamen

Vrni se na Debata

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost