Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Carina

Teme, ki ne spadajo v nobeno od naštetih kategorij.

Re: Carina

OdgovorNapisal/-a plamen » 25. Jun 2016 23:49

To je čista lopovščina in nič drugega, da ti za vrednost 7 eur zaračunajo 4 eur za kvazi preverjanje, odiranje državljanov s podlimi metodami kot so počeli pred 25 leti. To je enako kot da te ustavi policaj in ker imaš v redu, VD, PD... ti na koncu zaračuna 5 eur, ker je imel s tabo postopek, SRAMOTA KAJ SE GRE TA NEVERJETNO POKVARJENA DRŽAVA!
Slika
Uporabniški avatar
plamen

OdgovorNapisal/-a Matrus » 01. Avg 2016 18:57

Pozdravljeni, sem čisto nov na forumu, vejpam pa že tri četrt leta (štartal z eRoll, ki me ni prepričal in sem padel nazaj na smrdljivke, sedaj pa zadovoljen s Picom).

No, moje vprašanje je glede teh novih trošarin. Pred kakim tednom sem v okviru ene akcije naročil iz https://www.verdictvapors.com/ e-tekočino Snitch (3mg nikotina, 30ml), ki sicer stane 20 dolarjev, ampak je bila tokrat zastonj. Plačal sem torej samo poštnino cca. 10 evrov. Ampak ali prav razumem, da če se cariniki vpičijo v mojo pošiljko, plačam trošarino in postopek? Torej 30 ml * 0,18 evra + 4 evre za postopek = ~10 evrov dodatka?

V vsakem primeru poročam, kaj se bo zgodilo, ampak to je pa res odiranje ...

V primeru naročila iz EU pa trošarin ne plačam, kajne? Čakam namreč tudi eno večjo pošiljko iz VB z 20 flaškami z 10ml etekočino (isto 3mg nikotina, iz http://www.onepoundeliquid.com/ ). Če mi pa pri tej pošiljki ubašejo trošarino, doplačam še 36 evrov. :o S tem, da me je paket s poštnino vred prišel 33 evrov. Grozljivo.

Edit: Angleška pošiljka prispela danes; kot sem pričakoval, ni bilo nobenih trošarin. So se pa zmotili pri 6 tekočinah, ki so prišle s 6mg nikotina namesto 3mg in mi bojo naslednjič dali 6 tekočin zastonj. Super.

Posodobim post, ko pride še ameriška pošiljka...
Matrus

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 02. Avg 2016 14:13

Osebno mislim, da se v en paketek ne bodo vtikali, če pa.. potem bo pa porcija, ja.

Pri naročilih iz EU, pa paket ne gre skozi carinski postopek, zato ni colanja. Čeprav mi je to malo sumljivo vse skupaj, teoretično bi moral plačat trošarino, ampak bomo videli kaj bosta čas in praksa pokazala.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Matrus » 03. Avg 2016 08:40

Evo, update. Paketek prispel, plačal nisem nič na srečo. Je pa res, da je bila vsebina na deklaraciji označena samo kot "Snitch / $19.99". Morda cariniki še niso pozorni na etekočine, morda pa bi pa bi moral trošarino plačati, če bi bila vsebina označena kot "nicotine e-juice" oz. če bi paketek odpirali. V glavnem, stvar se je dobro razrešila.
Matrus

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 03. Avg 2016 10:28

Matrus napisal/-a:Evo, update. Paketek prispel, plačal nisem nič na srečo. Je pa res, da je bila vsebina na deklaraciji označena samo kot "Snitch / $19.99". Morda cariniki še niso pozorni na etekočine, morda pa bi pa bi moral trošarino plačati, če bi bila vsebina označena kot "nicotine e-juice" oz. če bi paketek odpirali. V glavnem, stvar se je dobro razrešila.

No ql.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a samŠkof » 04. Okt 2016 13:16

včerej sem dobil z gb že narjene tekočine z 3mg nikotina. nobene carine. tko da,.... mogoč sm meu pa samo srečo 2x hehe
So mi pa odperali paket z istickom v vrednosti 30€ pa drobiž pa tud nism nč plačou,.... sicer ne vem zakaj ampak ok
Slika
Uporabniški avatar
samŠkof

Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a meglaveno » 23. Sep 2017 06:22

Kaksno je trenutno stanje glede paketov iz kitajske ? Predvsem kak je z modami me zanima, ga lahko zaplenijo ? Glede na to da je Mod večuporabna zadeva, kakor kot svetilka, ali power bank. Ter brez tanka tudi ni nobena e cigareta me zanima kake so vaše izkušnje. Lahko to zaplenijo recimo ? Pa tud kak je glede likvidov iz kitajske me zanima če to pregledajo, ?? Hvala za odgovore
meglaveno

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 23. Sep 2017 08:10

meglaveno napisal/-a:Kaksno je trenutno stanje glede paketov iz kitajske ? Predvsem kak je z modami me zanima, ga lahko zaplenijo ? Glede na to da je Mod večuporabna zadeva, kakor kot svetilka, ali power bank. Ter brez tanka tudi ni nobena e cigareta me zanima kake so vaše izkušnje. Lahko to zaplenijo recimo ? Pa tud kak je glede likvidov iz kitajske me zanima če to pregledajo, ?? Hvala za odgovore

Trenutno stanje v praksi je tako, da pakete sicer lahko pregledajo in plačaš davek, če je vrednost paketa nad 22€, vendar pa ga ne zaplenijo. V redkih znanih primerih se je zgodilo uničenje moda, zaradi napačne oznake.
Za tekočine nebi vedel, pomoje je postopek enak, itak pa naročanje tekočin s kitajske odsvetujem.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Prejšnja

Vrni se na Debata

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost