Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Carina

Teme, ki ne spadajo v nobeno od naštetih kategorij.

Carina

OdgovorNapisal/-a davidk25 » 20. Nov 2015 11:00

Danes sem dobil obvestilo od naše preljube carine, da imajo za mene paket v vrednosti 15 USD in, da jim moram poslat račun in nevem kaj še vse in da mi bojo zaračunali stroške carinjena in to se še mi nikoli ni zgodilo, vedno naročam pod 22eur, da ne plačam davka, paket pa sem zmeraj dobil brez tega carinjenja, je pa v paketu par e-tekočin. Zanima me pa, če se je to že zgodilo komu od vas? pa kaj sploh naj naredim razen tega, da jim pošljem račun?
no sem jih poklical in zaračunali mi bojo 5e carinjenja :D tip je tudi dejal, da se bo sedaj vse več pošiljk pregledovalo(vse) sepravi, da vse pošiljke ki še jih dobim v prihodnje, bom placal 5e carinjenja ena od njih pa sama nima 5e vrednosti :D kaj to pomeni v prihodnje, pa res nevem ampak vedno, ko sem naročil z kitajske pošiljka nikoli ni šla preko carinskega postopka. Očitno pa kot zgleda nebomo več toliko naročali od tam, če bo to tudi v prihodnje tako.

Lp
davidk25

Re: Carina

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 20. Nov 2015 17:51

davidk25 napisal/-a:Danes sem dobil obvestilo od naše preljube carine, da imajo za mene paket v vrednosti 15 USD in, da jim moram poslat račun in nevem kaj še vse in da mi bojo zaračunali stroške carinjena in to se še mi nikoli ni zgodilo, vedno naročam pod 22eur, da ne plačam davka, paket pa sem zmeraj dobil brez tega carinjenja, je pa v paketu par e-tekočin. Zanima me pa, če se je to že zgodilo komu od vas? pa kaj sploh naj naredim razen tega, da jim pošljem račun?
no sem jih poklical in zaračunali mi bojo 5e carinjenja :D tip je tudi dejal, da se bo sedaj vse več pošiljk pregledovalo(vse) sepravi, da vse pošiljke ki še jih dobim v prihodnje, bom placal 5e carinjenja ena od njih pa sama nima 5e vrednosti :D kaj to pomeni v prihodnje, pa res nevem ampak vedno, ko sem naročil z kitajske pošiljka nikoli ni šla preko carinskega postopka. Očitno pa kot zgleda nebomo več toliko naročali od tam, če bo to tudi v prihodnje tako.

Lp

Na začetku, ko sem jaz začel naročevati pri kitajcih, je bilo tako, če je bil paket pod 22€, torej pod kvoto za davek, potem niso zaračunali nič. Zdaj pa za vsak paket, ki ga pregledajo, opalijo 5€, če pa je nad 22€ pa še DDV. In če je rekel, da bodo vse več pregledovali (vsesplošna svetovna paranoja?), potem bo treba kar računat teh 5€ v ceno, jebiga. Mala loterija bi rekel :)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a davidk25 » 20. Nov 2015 21:24

pol se tako ali tako nebo več splačalo naročat majhih stvari.npr naročil sem še en paket, par flašk pa uparjalne glave, vrednost pa ni večja od 7 €, torej bolje da jim to kar pustim :D.
davidk25

OdgovorNapisal/-a urosm » 20. Nov 2015 21:50

Kar pusti, pa te bodo še za stroške uničenja blaga bremenil. Na carini ni nič zastonj.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.

Slika
urosm

OdgovorNapisal/-a OneRound » 20. Nov 2015 21:57

Meni recimo nazadnje dvakrat ko sem poslal racun in je bilo pod 22€ niso zaracunali nic. Nobenih dodatnih stroskov.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a rawr » 21. Nov 2015 07:57

OneRound napisal/-a:Meni recimo nazadnje dvakrat ko sem poslal racun in je bilo pod 22€ niso zaracunali nic. Nobenih dodatnih stroskov.

Jaz sem ravno nekaj dni nazaj plačal točno 4 eur carinskih storitev?! Paket je bil pri njih 1 teden, vrednost pa je bila pod 22 eur... :roll:
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a actech » 21. Nov 2015 08:06

Mislim da pod 22€ ni carine.
Če pa paket, ki jim je sumljiv in piše gor manj kot 22€, pregledajo in vse štima, potem zaračunajo carinsko storitev pregleda in ne carine.
Slika

They must find it difficult....... those who have taken authority as truth, rather then truth as the authority
Uporabniški avatar
actech

OdgovorNapisal/-a OneRound » 21. Nov 2015 08:23

Meni te storitve niso zaracunali... In to ze dvakrat oz se nikoli.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a rawr » 21. Nov 2015 08:48

OneRound napisal/-a:Meni te storitve niso zaracunali... In to ze dvakrat oz se nikoli.

Tudi meni so odprli že vsaj 10 paketov v zadnjih nekaj letih, pa ni bilo treba nič plačat. Nekajkrat pa se je zgodilo, da je blo treba plačat, nazadnje pred nekaj dnevi. Zdaj pa bojo očitno odpirali bolj pogosto, ampak to nebo dobro. Že tak jim primankuje kadra in prostorov, paketov je vse več in že nazadnje je blo treba čakat en cel teden, da so ga odpremili, čeprav sem jih papirje poslal še isti dan...
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a kotlet » 21. Nov 2015 08:56

Problem je na strani kitajcev.

Stroškov pregleda ne plačaš, če kitajci pravilno izpolnijo obrazec CN22 oz. CN23. Gor mora biti napisana pravilna vrednost. Ker pa imajo kitajci vnaprej izpolnjene kuverte, kjer večinoma piše gift in cena med 5 in 8 USD, te naša carina opali.

Isto je pri naročanju preko ebaya in podobnih stvari. Sem že večkrat ob nakupu na ebayu pozval prodajalca, da naj pravilno izpolni CN obrazec. Kolko pa se tega držijo pa je drugo vprašanje.

Do zdaj sem dvakrat plačal dodatne stroške (od 5 pošiljk, ki mi jih je carina ustavila), seveda zaradi nepravilno izpolnjenih obrazcev. Obakrat vrednost do 22 €, ampak je bilo po starem 3 €, zdaj bo zgleda 5.

Drugače pa maš na slo-tech forumu temo Carina, si malo preberi.
kotlet

Kraj: Ptuj

Naslednja

Vrni se na Debata

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost