Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Kje naročiti e-tekočine

Kaj je novega na področju E-tekočin. Ste kupili novo E-tekočino, delite mnenje in oceno z ostalimi.

Kje naročiti e-tekočine

OdgovorNapisal/-a simon44556 » 31. Avg 2016 13:25

Pozdravljeni!

Do sedaj sem naročeval e-tekocino z fasttech vendar je sedaj nov zakon za trošarine in pride na 100ml 18€. Sedaj me zanima s kje se splaca narociti e-tekocino da ni predrago gledal sem e-tekucine.eu samo je trgovina na hrvaškem in me zanima če se s tu šteje trošarina ali ne. Poleg tega je tu še Nimbus in razmišljam da bi tam naročil bazo samo nevem kaj je potrebno še zraven nabavit da to zmešaš skupaj.

Hvala!

Lep pozdrav!
simon44556

Re: Kje naročiti e-tekočine

OdgovorNapisal/-a Jellybutt » 05. Sep 2016 06:53

Hey!
Jaz samo od tam naročujem in mi je top! V 2-4 dneh je pošiljka pri tebi, plačaš lahko po povzetju (se pravi ti dostavijo na dom) in še strošek dostave je tam okol 2-3Eur!
Cene so pa fuul ugodne. No vsaj meni se zdi tko, je pa res da nisem kej preveč raziskoval.

Vzameš bazo ki ti odgovarja PG/VG ki že vsebuje nikotin po tvoji izbiri (3/6/9/12 pa tja do 50+), zraven pa si še arome izbereš ki jih je malo morje, doma pa to zmešaš
v razmerju: baza + aroma 15%-25%. Dobro premešaš, postavis v omaro na temno za (vsaj) en teden in to je to! Pol pa samo še povape-aš!

Good Luck in Vape On!
Jellybutt

OdgovorNapisal/-a platinab » 05. Sep 2016 07:19

Vaporastic.com
Majo baze in arome in tekočine vse pa cenejš kot nimbus.
Slika
x-278eur lol
Uporabniški avatar
platinab

OdgovorNapisal/-a Bronto » 14. Sep 2016 13:53

platinab napisal/-a:Vaporastic.com
Majo baze in arome in tekočine vse pa cenejš kot nimbus.

Hvala za info :)
Še vedno pa ne vem, kako je s trošarino - ali se pri nakupu v trgovini iz EU plača ali ne? :?
"You live and learn. At any rate, you live." Douglas Adams
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a platinab » 17. Sep 2016 20:15

sicer nevem ampak pomoje se..nwm zakaj se nebi. Al pa plačaš sam če te dobijo huh
Slika
x-278eur lol
Uporabniški avatar
platinab

OdgovorNapisal/-a Bronto » 19. Sep 2016 12:34

Hm...
Gledal sem tukaj: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet ... _osebe.pdf

Na začetku piše:
"Za pošiljke, ki v Slovenijo prispejo iz drugih držav EU, praviloma ni carinskih formalnosti."
......
"Ob uvozu trošarinskih izdelkov po pošti se obračuna in plača tudi trošarina."

Potem pa, v celem tekstu, piše na koncu:
"Trošarina. Ob uvozu trošarinskih izdelkov po pošti se obračuna in plača tudi trošarina. Pogoji glede uveljavljanja oprostitev plačila trošarine so enaki pogojem za uveljavljanje oprostitve plačila DDV."

Po moje, laično:
- glede na to, da za blago iz držav EU ne plačujemo DDV-ja (smo ga že državi od koder je blago), potem tudi ne plačujemo trošarine.

Mnenja? :?:
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 22. Sep 2016 02:09

Bronto napisal/-a:Hm...
Gledal sem tukaj: http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet ... _osebe.pdf

Na začetku piše:
"Za pošiljke, ki v Slovenijo prispejo iz drugih držav EU, praviloma ni carinskih formalnosti."
......
"Ob uvozu trošarinskih izdelkov po pošti se obračuna in plača tudi trošarina."

Potem pa, v celem tekstu, piše na koncu:
"Trošarina. Ob uvozu trošarinskih izdelkov po pošti se obračuna in plača tudi trošarina. Pogoji glede uveljavljanja oprostitev plačila trošarine so enaki pogojem za uveljavljanje oprostitve plačila DDV."

Po moje, laično:
- glede na to, da za blago iz držav EU ne plačujemo DDV-ja (smo ga že državi od koder je blago), potem tudi ne plačujemo trošarine.

Mnenja? :?:

Trošarina se plačuje na že pripravljene e-tekočine z nikotinom. Ne plačuje se trošarina na že pripravljene e-tekočine brez nikotina in prav tako se ne plačuje trošarina na baze. Z nikotinom ali brez, vseeno je, trošarine na baze ni. In tudi ne na arome.

Glede na to, da se trošarina plačuje v carinskem postopku, se pomojem iz EU držav, vsaj zaenkrat dokler ne poštudirajo zadev, ne bo plačevalo trošarin. Garantirat pa ti seveda ne morem ;)
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Bronto » 27. Sep 2016 09:44

KingKožuh napisal/-a:Trošarina se plačuje na že pripravljene e-tekočine z nikotinom. Ne plačuje se trošarina na že pripravljene e-tekočine brez nikotina in prav tako se ne plačuje trošarina na baze. Z nikotinom ali brez, vseeno je, trošarine na baze ni. In tudi ne na arome.

Glede na to, da se trošarina plačuje v carinskem postopku, se pomojem iz EU držav, vsaj zaenkrat dokler ne poštudirajo zadev, ne bo plačevalo trošarin. Garantirat pa ti seveda ne morem ;)

No, za trgovino Vaporastic http://vaporastic.com/Shop/si/ sedaj vem, da se ne plača trošarine...
Dobil paket, oddan je bil v Novem Mestu :)
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 27. Sep 2016 20:13

Bronto napisal/-a:
KingKožuh napisal/-a:Trošarina se plačuje na že pripravljene e-tekočine z nikotinom. Ne plačuje se trošarina na že pripravljene e-tekočine brez nikotina in prav tako se ne plačuje trošarina na baze. Z nikotinom ali brez, vseeno je, trošarine na baze ni. In tudi ne na arome.

No, za trgovino Vaporastic http://vaporastic.com/Shop/si/ sedaj vem, da se ne plača trošarine...
Dobil paket, oddan je bil v Novem Mestu :)

Trošarino se ne plača v trgovini, kjer kupuješ, ampak v državi, kjer je to z zakonom določeno. Edino, kar lahko trgovina stori (in kar jih tudi že nekaj izvaja) je, da ne pošiljajo v določeno državo, kjer so zakoni taki pa taki.. Če pa pošlje, pa v najslabšem primeru plačaš trošarinski davek in paket dobiš. Ampak tako, kot sem rekel, dokler naši to ne preštudirajo dobr, najverjetneje ne bo nekih trošarinskih situacij na carinah, še najmanj pa iz držav EU. Bomo videli.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Bronto » 28. Sep 2016 04:53

KingKožuh napisal/-a:Trošarino se ne plača v trgovini, kjer kupuješ, ampak v državi, kjer je to z zakonom določeno. Edino, kar lahko trgovina stori (in kar jih tudi že nekaj izvaja) je, da ne pošiljajo v določeno državo, kjer so zakoni taki pa taki.. Če pa pošlje, pa v najslabšem primeru plačaš trošarinski davek in paket dobiš. Ampak tako, kot sem rekel, dokler naši to ne preštudirajo dobr, najverjetneje ne bo nekih trošarinskih situacij na carinah, še najmanj pa iz držav EU. Bomo videli.

To že, ampak, če trgovina "prinese" stvari v Slovenijo in pošlje Slovenija - Slovenija, je to domači paket in ga tako noben ne odpira...
Kot sem napisal - paket so oddali v Novem Mestu, naslednji dan sem ga dobil v Ljubljani... Zakaj bi ga sploh kdo odpiral?
Uporabniški avatar
Bronto

Naslednja

Vrni se na E-tekočine - novo in testirano

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost