Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Mnenja o e-tekočinah

Kaj je novega na področju E-tekočin. Ste kupili novo E-tekočino, delite mnenje in oceno z ostalimi.

Mnenja o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a rokyo87 » 17. Dec 2015 12:26

Pozdravljeni.

Uporabljam naslednje e-tekočine (različni okusi, tudi tobačni):

- Ovale (tobačni okusi),
- Dekang,
- Totali Green MAX (http://www.eliquid-shop.com/) - Elda Ltd. Hrvaška,
- Liqua.

Zanimala bi me vaša mnenja in izkušnje glede teh e-juicev (varnost itd...).

Hvala.

Lep pozdrav

Rok
rokyo87

Re: Mnenja o e-tekočinah

OdgovorNapisal/-a karmen » 03. Jan 2016 09:03

To pa tudi mene zanima .... ocene, ki sem jih našla, se nanašajo kvečjemu na zadovoljstvo z okusom, ne pa na kvaliteto oz. večjo/manjšo škodljivost (pogojno rečeno, ne vem, kateri izraz bi uporabila).
Za Dekang sem slišala, da je najbolj cheap sintetika; res je, da je velika razlika v aromi Dekanga in Capelle, kaj pa sicer?
Edino za baze sem dobila info, da mora čim manj vonjat po nikotinu - manj vonja kot ima, bolj kvalitetna je.

So v bazah in aromah nekaterih proizvajalcev lahko kakšne substance, ki bi se jih morali izogibat?
Na kaj naj bomo pozorni, ko beremo deklaracije?
karmen

Kraj: izola

OdgovorNapisal/-a karmen » 03. Jan 2016 09:59

Aha, našla sem nekaj, prepočasi sem brala teme tukaj :oops:
Se opravičujem vsem ''starim'' .... verjamem, da ste neke stvari predebatirali že milijonkrat, potem pa uletimo novi in .... ponavljajo se vprašanja, ki so za vas že v stilu ''ma kaj pašta res vsebuje škrob al vsaj ogljikove hidrate???'' :lol: :oops:

torej, v aromah ne sme biti: ''diacetil, acetoin in še tisto tretjo snov''.
(ups, ne vem, koga sem citirala, sem kopirala samo to...)
karmen

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 03. Jan 2016 10:18

karmen napisal/-a:To pa tudi mene zanima .... ocene, ki sem jih našla, se nanašajo kvečjemu na zadovoljstvo z okusom, ne pa na kvaliteto oz. večjo/manjšo škodljivost (pogojno rečeno, ne vem, kateri izraz bi uporabila).
Za Dekang sem slišala, da je najbolj cheap sintetika; res je, da je velika razlika v aromi Dekanga in Capelle, kaj pa sicer?
Edino za baze sem dobila info, da mora čim manj vonjat po nikotinu - manj vonja kot ima, bolj kvalitetna je.

So v bazah in aromah nekaterih proizvajalcev lahko kakšne substance, ki bi se jih morali izogibat?
Na kaj naj bomo pozorni, ko beremo deklaracije?

Bom odgovoril bolj na splošno, ker menim, da tako ali tako v deklaraciji ne boš našla zapisov o škodljivih kemikalijah. Vsaj za inhaliranje ne, ker je večina teh arom, namenjena prehrani. Za to kar so namenjene, niso škodljive.

Drugače pa je tako, zadnja (ponovno) najbolj odmevna novica o škodljivosti e-tekočin se je nanašala na vsebnost Diacetila v aromah. Ta kemikalija naj bi povzročala tako imenovano "popcorn lung" zadevo, za katero je umrlo nekaj delavcev v tovarni kokic. Ta kemikalija naj bi bila zadolžena za maslen okus. No potem se je letos izkazalo, da je vsebnost diacetila veliko manjša v e-tekočinah, kot v dimu tobaka! Pa se pri čikih ni nikoli nobeden obremenjeval z pop corn lung zadevo. Jaz osebno to sploh še slišal nisem nikoli..

Evo nekaj o tem:

Če pa se želiš zagarantirati, kar se da najbolje, potem pa ti svetujem ogled tega videa: FlavourArt, italjansko podjetje za arome, se je zadnje čase specializiralo za vejperski trg in namensko izloča škodljive kemikalije iz svojih arom.

Drugače pa je o škodljivih kemikalijah v e-tekočinah napisano veliko, izveš pa jako malo. To pa je zato, ker zadeva še ni dodobra analizirana, sploh na dolgi rok. Arome so zaenkrat še najbolj škakljiv del tekočine.
Na splošno, če se naslonim na zadnjo angleško raziskavo, pa je elektronski cigaret 95% manj škodljiv za zdravje, kot pa analogen.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a karmen » 03. Jan 2016 10:24

:P hvala, ful!!!!
karmen

OdgovorNapisal/-a smoukar » 03. Jan 2016 12:47

Najprej sem imel od smouchija en kup. Nobena uredu, potem en kup nevem imen, tut skoraj ne za vejpat. Dekang skoraj prebavljive, pri belidim pa probam klasik od fuu in nekaj kar je mwlo 80/20 vg/pg. Fuu mi je tako uredu, da si nardim zalogo drug teden. Kako je zdravo pa ne vem.
smoukar

Vrni se na E-tekočine - novo in testirano

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov