Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

mešanje

Kaj je novega na področju E-tekočin. Ste kupili novo E-tekočino, delite mnenje in oceno z ostalimi.

mešanje

OdgovorNapisal/-a timy123 » 14. Jul 2015 19:33

Živjo.
zanima me okoli mešanja svojih tekočin.. če kupim pg/vg bazo katera je dobavljiva v najmanjši možnosti vsebnosti nikotina 6mg kako redčim če lahko? ker mi je osebno 6mg preveč in kako bi potem rešil problem? Če kupim 100ml baze in eno tekočino in si lahko naredim 100ml tekočine kar se mi zdi zelo ugodno, me pa še zanima okoli "steppanja" oziroma zorenja če lahko kdo kaj več pove kako in kaj od A do Ž... :D
timy123

Re: mešanje

OdgovorNapisal/-a OneRound » 14. Jul 2015 22:13

Nikotinsko bazo razredcis z breznikotinsko bazo. Torej kupis dve bazi, eno z nikotinom in eno brez. V tem primeru je bolj pametno kupiti nikotinsko bazo z vec nikotina (12 ali 18mg) v manjsi kolicini in breznikotinsko v vecji. Potem ju zmesas v primernem razmerju in dobis ven recimo 3mg nikotinsko bazo.
Sicer lahko tudi ze pripravljenim tekocinam dodajas samo bazo in tako dobis vec tekocine. Ampak pri redcenju se okus pac izgublja - bolj kot redcis manj bo okusa.
Kar se tice miksanja svojih tekocin z aromami pa imas kar nekaj napisanega tu na forumu in drugje na netu. Malo pobrskaj.
Just got my paycheck! Now let's buy some new vape stuff... aaaaannnnd its gone!
Uporabniški avatar
OneRound

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 20. Dec 2015 14:34

Imam vprašanje glede razmerja mešanja. Kupiš recimo 10 ml arome in piše, da se meša v 2%. Kaj to pomeni, vem, ampak imam problem, kako to iztraziti v kapljicah? Če imaš 10 ml osnove in aromo, ki se recimo meša 2%, koliko kapljic iz flaške arome je potem PRIBLIŽNO to? 10, 20 ali več kapljic? Vem, da je vse stvar okusa, ampak zanima me neko povprečno razmerje od-do, ker je težko potem na že dozoreno mešanico dodajati nove kapljice arome, ko si npr. ugotovil, da si falil v plus ali minus, sploh, če si zlil zadevo že v tank.

Zanima me torej, koliko kapljic arome POVPREČNO (ali pa od-do) vliješ v 10 ml flaško osnove? :(
WISMEC Reuleaux RX200 TC
Joyetech eVic-VTC Mini 75W
UD Goblin Mini v2 RTA - black
Joyetech Cubis Atomizer - black

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a rawr » 20. Dec 2015 14:38

Zaradi različnih kapalk je lahko volumen kapljic rahlo drugačen, vendar kljub temu nekako velja, da je 20 kapljic = 1ml arome.
Bivši kadilec :) & bivši vejper :( :)
Uporabniški avatar
rawr

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a kotlet » 20. Dec 2015 18:34

Sam sem nabavil inekcije (več vrst, pri inzulinkah je problem, ker je premajhna igla pa ne moreš prav potegniti tekočine skozi, arome še nekako, baze so ponavadi pregoste), ravno zaradi tega, ker so ene arome gostejše in 10 kaplic te arome ni količinsko enako kot 10 kaplijic druge arome. So pa drugače inekcije drobiž v lekarnah, samo te malo čudno gledajo, če si vsak drugi dan tam :)

Delam po procentih, na spletnih kalkulatorjih si poglej koliko arome priporočajo (http://e-liquid-recipes.com/), zmešaj na začetku po 10 ml, pa potem prilagajaj. Pogledaš pod resources, flavous list, poiščeš aromo, ki jo imaš, in vidiš koliko % drugi mešajo.

Sem pa arome naročal pri sosedih e tekučine, pa so tam dali gratis zraven dve inekcije pri vsakem naročilu. Pri nas še tega nisem opazil, res pa je, da sem pri nas arom bolj malo naročal.

Ti pa priporočam, da če le imaš možnost, da prvo pri kakem kolegu sprobaš okuse. Sam imam trenutno enih 15 arom (pa 10 na poti), pa sem od večine zmešal 10 ml za probo, ene 3 ali 4 pa sem že namešal malo večje količine, ostale mi ne sedejo najbolj, ampak jih bom že porabil. Ravno danes sem prvič probal desert ship, ki sem ga namešal za ženo (do zdaj ene 10 dni stepa). Okus mi je ful dober, ampak sem mešal z stopnjo nic 4 mg, pa 50/50 PG/VG, pa je se mi zdi, da je prešvoh. Tak da žena ma zdaj par mesecev mir, za sebe pa bom zmešal z večjo vsebnostjo nica.
kotlet

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a urosm » 20. Dec 2015 21:51

rawr napisal/-a:Zaradi različnih kapalk je lahko volumen kapljic rahlo drugačen, vendar kljub temu nekako velja, da je 20 kapljic = 1ml arome.

Pri TPA stekleničkah in njihovih kapalkah sem nameril 35 kapljic za 1 ml.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.

Slika
urosm

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 21. Dec 2015 08:15

urosm napisal/-a:Pri TPA stekleničkah in njihovih kapalkah sem nameril 35 kapljic za 1 ml.

Kaj pa so TPA stekleničke?
WISMEC Reuleaux RX200 TC

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a urosm » 21. Dec 2015 09:15

TPA - The Perfumer's Apprentice arome.
Vejpanje je kot seks - na trenutke je malo pacasto, a užitki so nepopisni.

Slika
urosm

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 21. Dec 2015 10:08

urosm napisal/-a:TPA - The Perfumer's Apprentice arome.

Hm, še vedno ne vem, kaj bi to pomenilo? Lahko daš kakšen konkreten primer ali link do kakšne takšne arome? :?
WISMEC Reuleaux RX200 TC

Slika
Uporabniški avatar
Vaper1974

OdgovorNapisal/-a kotlet » 21. Dec 2015 11:31

Poglej na npr http://www.e-tekucine.eu/, tam jaz kupujem TPA arome. Greš pod Arome, in imaš proizvajalce. Ponavadi se uporabljajo kratice npr:
TPA - The Perfumer's Apprentice arome
LOTJ - Lord of the juice
FA - Flavour Art
CAP - Capella...

Pri nas ne vem, če kdo prodaja TPA arome, Pyursmoke ima FA, LOTJ, Atmos lab. Sam čakam najbolj Desert ship od FA, ko bodo imeli sigurno naročim.
kotlet

Kraj: Ptuj

Naslednja

Vrni se na E-tekočine - novo in testirano

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost