Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Puščanje tekočine

Imate težave z elektronsko cigareto ? V tej temi rešujemo težave in svetujemo kaj narediti v primeru, da vam e-cigareta ali uparilec ne delujeta kot bi bilo potrebno.

Puščanje tekočine

OdgovorNapisal/-a Lišček » 13. Dec 2016 15:44

Zdravo,izgubljam živce ob nenehnem brisanju tekočine,ki mi kljub novi glavi še kar spusti..Tudi baterija je polna..Sicer uporabljam istick tc 100, uparjalnik TFV4 in tekočino vg 100..Kaj delam narobe? Sem bral o podobnih težavah ampak ne pomaga..Naj zamenjam uparjevalnik? Hvala za morebitni nasvet..
Lišček

Re: Puščanje tekočine

OdgovorNapisal/-a AliB » 14. Dec 2016 21:03

preden obupaš nekaj dejstev:
- kjer je kapljevina (tekočina po domače), tam bo slej ko prej oziroma vsaj v majhnih količinah kaj spuščalo; imaš pač robčke in pucaš,
- gledano iz fizikalnega stališča bi moral vsak uparjalnik spustiti vsebino, če mu tega kaj ne prepreči; ponavadi je to vata v kanalih za napajanje, ki so v glavi in pa podtlak v uparjalniku, ki se ustvari, ko vata srka tekočino. Okoli vate v tovarniški glavi nimaš kaj početi, lahko pa poskrbiš za podtlak.

Puščanju so še posebej podvrženi ta-novi "top fill" uparjalniki. Ko jih polniš tekočina takoj pritisne v kanale za napajanje. Kaj naredim jaz (meni to v večini primerov pomaga, vedno pa tudi ne!): uparjalnik polnim vedno z zaprtim pretokom zraka - obroček na bazi uparjalnika. Ko je uparjalnik napolnjen, ga obrnem na glavo in poizkusim vejpnit - narahlo potegnit s prižganim fire gumbom. Če začutim tekočino v ustih vzamem robček in ga zatlačim v dimnik, seveda pri na glavo obrnjenem uparjalniku. Potegnem robček ven in pogledam, koliko je omočen s tekočino. To naj bi bil višek tekočine v glavi, ki ga s tem odstraniš. Pri zaprtem pretoku zraka parkrat potegneš, da ustrvariš podtlak. Sedaj šele odpreš pretok. Po potrebi obrišeš bazo; morda še zatlačiš robček v zračna kanala. Z malo sreče bo zadeva sedaj delovala.

Tega konkretnega uparjalnika nimam, mislim pa, da se obnaša podobno kot vsak novodoben uparjalnik, ki se polni od zgoraj, torej naj bi bil postopek polnjenja, kot sem zgoraj napisal, tudi pri tebi. Seveda moraš najprej preveriti, ali so vsa tesnila na svojih mestih in nepoškodovana (tule se mi zdi kot najbolj kritično tesnilo na pokrovu za polnjenje) in ali je glava privita v bazo. Če prebereš moj komentar o Ultimo uparjalniku lahko vidiš, da sem ga preklel po dolgem in počez, sedaj pa, ko sem se dodobra spoznal z njim, deluje popolnoma v redu, (skoraj) brez puščanja. Lahko pa, da je res glava hin. Drugače pa jaz z "navadnimi" uparjalniki, ki se polnijo od spodaj, nisem imel problemov s puščanjem. Kakorkoli že, tole ni cigaret, ki je popolnoma suh in tega se je pač potrebno privaditi.
AliB

OdgovorNapisal/-a Lišček » 15. Dec 2016 04:10

Hvala ti.Vem,da ni cigaret..si mi neko znanost povedu (bom probu) kar mislim,da sploh nebi smela bit..sem hvaležen za nasvet,da nau pomote.vem,da je več dela.Še vedno pa mislim,da je ,so glave problem.(vsaj v mojem primeru,ker so glave naredili extra za ta uparjalnik).pa glava je najdražja..Bom pa tvojo varjanto probu,čeprav se mi zdi res neumno,naj potem to piše v navodilih..itak bom kupu..japajade. Kokr sem te zastopu moram to pri usaki glavi? Nam..bom pa prešaltu na kej bolj prijaznega..sej če mau spusti smpake ni panike..ne pa skoraj 2x na dan..(včasih res) ..
hvala ti..
Lišček

OdgovorNapisal/-a k2b » 15. Dec 2016 10:43

Sam sicer uporabljam TFV4 Mini z RBA glavo (ne uporabljam fabrških) in zna curnit če ga prepočasi napolneš.

Moj nasvet bi bil - polni čimhitreje, atomizer pod kotom 45stopinj, zapri pokrov, obrni narobe, odpri airflow.
Pri RBA glavi pomaga (nekje na YT videl) da potem kresneš fire gumb ene 3x brez da bi potegnil paro da se ustvari podtlak ko potegne e-juice v komoro.

Glej tudi da imaš očiščeno bazo, gumice tam okol - da ni vse mastno - lahko tudi opereš in namažeš pol oringe s čistim VG.
So pa te serije brez Liquid Controla od SMOKa podvržene puščanju - ponavadi par kapljic na AF luknjice ob polnjenju ni lih neka tragedija - drugo pa je če se ti pol tanka vlije po modu.

Še par idej z YT kako uporabniki preprečujejo puščanje pri TFV4 in podobnih tankih

Uporabniški avatar
k2b

OdgovorNapisal/-a milyan » 15. Dec 2016 19:43

po mojih skromnih izkušnjah, je zadeva takale, topfil tanki imajo vsi isti problem in sicer, ko ga zapiraš (zašravfavaš) ustvariš v tanku nadtlak, kot mini tlačilka deluje tista 2-2,5mm navoja

zato

-zapreš pretok zraka popolnoma
-nafilaš, zapreš pokrov
-obrneš vso zadevo na glavo počakaš da se zrak nabere ob juice flow odprtinah in odpreš zrak (izenačitev pritiska )

enako kot bi izpodrival zrak iz inekcije

pri vseh mojih tankih deluje (12)
Slika
Uporabniški avatar
milyan

OdgovorNapisal/-a Lišček » 21. Dec 2016 07:50

Sem upošteval tvoj nasvet in obrnil na glavo..Odlično!!,hvala..
Lišček

OdgovorNapisal/-a Lišček » 05. Jan 2017 05:55

Rad bi se zahvalu miljanu,sm se že,samo brez Aliba neb šlo..Ni šlo..sem pa zapr airflow in vsake tok potegnu,nimam težav..hvala..
Lišček

OdgovorNapisal/-a tomzy » 28. Jul 2017 11:26

Pozdrav...

Naj si malo sposodim temo...

Tudi sam izgubljam zivce z smoke v8 stick.
Tece mi skozi luknje airflowa. Pri vsakem polnjenju tekocine naredim naslednje.

Zaprem airflow, napolnim, obrnem na glavo, prizgem in na rahlo vejpnem. Ampak se vedno tece in je vse mastno od tekocine. Veckrat tudi mocno pihnem not ko ni prizgan z zaprtim airflovom, recimo pred prvo uporabo zjutraj, ko odprem mi tekocina butne skozi luknje. Ali je to normalno? Kaj delam narobe, malo sem ze nervozen...? Uporabljam ga 4 dni. Tudi tank se hitro prazni, pokurim okoli 10ml na dan, ob zmernem vejpanju...mi lahko kdo pomaga?
tomzy

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 16. Avg 2017 20:06

tomzy napisal/-a:Pozdrav...

Naj si malo sposodim temo...

Tudi sam izgubljam zivce z smoke v8 stick.
Tece mi skozi luknje airflowa. Pri vsakem polnjenju tekocine naredim naslednje.

Zaprem airflow, napolnim, obrnem na glavo, prizgem in na rahlo vejpnem. Ampak se vedno tece in je vse mastno od tekocine. Veckrat tudi mocno pihnem not ko ni prizgan z zaprtim airflovom, recimo pred prvo uporabo zjutraj, ko odprem mi tekocina butne skozi luknje. Ali je to normalno? Kaj delam narobe, malo sem ze nervozen...? Uporabljam ga 4 dni. Tudi tank se hitro prazni, pokurim okoli 10ml na dan, ob zmernem vejpanju...mi lahko kdo pomaga?

Kje si nabavil ta stick?
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Elektronska cigareta - težave z uporabo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost