Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

TC SS težava.

Imate težave z elektronsko cigareto ? V tej temi rešujemo težave in svetujemo kaj narediti v primeru, da vam e-cigareta ali uparilec ne delujeta kot bi bilo potrebno.

TC SS težava.

OdgovorNapisal/-a Potok » 13. Okt 2016 14:06

Pozdrav!

Do včeraj sem veselo vejpal na Picotu in Melo2 tanku SS316 žico v TC načinu, delovalo bp, ob dovolj wattih je hitro prišlo do TC controla, je bilo tako, kot mora. Včeraj pa sem prejel Zephyrusa v2 in naredil z isto žico dual coil build na isti mod. Vejpa sicer super, ampak ne kaže neke pravilne temperature, praktično ne pokaže več kot 100 stopinj na displayu, ko je zadeva že ornk vroča(v single coil melotu sem vejpal na 215 stopinj, na 30w je praktično takoj prišlo to temp.control faze). Tako da mi TC način praktično ne dela. Nisem še na na novo rebuildal, ampak ima kdo kako idejo, kaj bi lahko šlo narobe, oz. kaj mi je storiti ?

Verjamem, da se mnogim zdi TC način brezveze, ampak meni je super delal, predvsem pri bateriji pa se je poznalo, pa tudi dry hitov ni bilo. :)

Hvala za pomoč ! LP

edit: ni težava pri delovanju, pare je ogromno in je zelo gosta, samo display na modu nekaj narobe kaže, zaklenil sem ohme (na 0.21)..
Potok

Re: TC SS težava.

OdgovorNapisal/-a AliB » 13. Okt 2016 18:52

Evo, zato pa jaz TC-ja ne uporabljam več.
Praviš, da je dobro delalo pri 30W. Ali si poizkusil watažo povečati pri dvojni tuljavi? To, kar čutiš na uparjalniku, ni temperatura žice. Pri dvojni tuljavi se morda tuljavi počasneje ogrejeta in zaradi večje površine več toplote oddata v okolico. S tem je pri isti vataži temperatura žice nižja (uparjalnik pa bolj vroč) in TC sploh ne zagrabi. To je zgolj teorija, ampak če si že poizkusil, lahko tudi to. No, vsaj napisal nisi, da imaš že na višji vataži.
AliB

OdgovorNapisal/-a Potok » 13. Okt 2016 22:40

Ja, absolutno sem štartal na več W, tudi 50 imel vmes. Mislim, da bo fora v žici in TCR vrednosti. Imam UD ss316L, pa očitno je z melotovo glavo bolje delalo, tu sem se igral s custom TCR načinom in prišel bližje željenemu delovanju, torej da takoj pride do limitirane temperature in potem TCja. Najdem pa različne tcr vrednosti za to žico na različnih virih/forumih, tako da cifre verjetno še vedno lažejo. Gre zaenkrat po občutku..
Potok

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 15. Okt 2016 06:20

TC na SS je zelo škakljiva zadeva. Dvomim, da ti bo kdo podal enostavno rešitev. Sam sem nekaj časa šel na sistem eliminacije problemov, ker sem tudi sam opazil nekonsistenco pri različnih buildih, ampak brez uspeha. Enostavno nisem mogel najti varjante, da bi bile nastavitve vedno enake (kot pri VW recimo). Vsak drek mu smeta in non stop je blo treba šaltat stopinje gor in dol.. Dokler se mi ni več dalo in sem šel nazaj na VW :) .
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

Vrni se na Elektronska cigareta - težave z uporabo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost