Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Kašljanje ob uporabi

Imate težave z elektronsko cigareto ? V tej temi rešujemo težave in svetujemo kaj narediti v primeru, da vam e-cigareta ali uparilec ne delujeta kot bi bilo potrebno.

Kašljanje ob uporabi

OdgovorNapisal/-a rabat » 02. Avg 2016 14:21

Pozdravljeni, sem nov na forumu in v svetu vejpa. Kakšen teden nazaj sem si kupil JOYETECH EGO AIO, pred tem sem kadil navadne cigarete kakšnih 6 let. Kupil sem tudi dve tekočini z 0,4 nikotina... Ko vejpam se mi redno dogaja, da ko dobim dim v usta zacnem kasljati in se dusiti, to se mi pri navadnih cigaretih ne zgodi nikoli. Cigarete kadim usta-plujča, pri vejpu pa karkoli poskusim je isto.. Vcasih mi uspe narediti 10 dimov brez kašlanja, vendar večkrat kot to se mi zgodi da začnem kašljati in je vejpanje nemogoče. Poskusil sem že parkrat pri kolegih vejpat tekočine brez nikotina in se mi zgodi enako... Mogoče je problem malo smešen vendar bi rad ugotovil zakaj se gre, ali bi bila razlika če bi imel vejp usta-pluča (če ga že nimam) :D Hvala za odgovore in pomoč ;)
rabat

Re: Kašljanje ob uporabi

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 02. Avg 2016 14:28

Hja, težko je rečt zakaj te sili na kašelj. Sicer aerosol in dim nimata dosti skupnega, zato to ne morš primerjat. Če ne drugega je en čisto suh, drug pa vlažen - nasičen.
Lahko probaš z višjo vsebnostjo VG osnove, za tak bolj smooth vape, pa do 6mg nic max. Mislim pa, da se moreš samo navaditi.

Probaj in poročaj..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a rabat » 02. Avg 2016 14:35

Način kajenja usta-pljuča ali direktno pljuča nima tukaj nobene veze? Imam kolega, ki tudi kadi cigarete in, ko poskusi vejpat ne more inhalirati ne da bi zacel kasljati... O 6mg nikotina sem razmisljal, ker mi je 4mg premalo. Mi lahko priporocis kaksno tako tekocino kot si jo omenil, sam bolj tavam v temi :) Hvala za pomoč!
rabat

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 02. Avg 2016 14:43

rabat napisal/-a:Način kajenja usta-pljuča ali direktno pljuča nima tukaj nobene veze? Imam kolega, ki tudi kadi cigarete in, ko poskusi vejpat ne more inhalirati ne da bi zacel kasljati... O 6mg nikotina sem razmisljal, ker mi je 4mg premalo. Mi lahko priporocis kaksno tako tekocino kot si jo omenil, sam bolj tavam v temi :) Hvala za pomoč!

Ima. Načeloma manj draži način usta-pljuča. Vsaj pri meni je bilo tako na začetku. Ko daš kadilcu (sploh med kajenjem čika) za potegnit, ga skoraj ni junaka, ki nebi zakašljal. Pljuča se morajo na paro navadit. Ampak to gre relativno hitro, vsaj ponavadi.

Žal ti s tekočinami ne morem dosti pomagat, saj sem že lep čas na DIY in sam mešam. Pa tudi vsak ima svoj okus, seveda. Glej samo, da ima baza PG/VG razmerje v prid VGja. Npr. 20/80 PG/VG.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a rabat » 02. Avg 2016 16:34

Sem sedaj malo pregledal in vidim da moja nima takega razmerja tako, da se bom cimprej ustavil v trgovini in tekom naslednjega tedna sporocim, ce je kaj bolje. Hvala za pomoc :)
rabat

OdgovorNapisal/-a plamen » 03. Avg 2016 20:36

Še moje skromno mnenje. To kašljanje je ful individualna zadeva, ni nekega pravila. Jaz osebno sploh ne kašljam pa sem poizkusil 100% VG in enako 100 PG skoraj enako mi je bilo, čeprav sem sedaj na 80-90 VG. Se pa spomnim, kot je dejal King ko mi je nekdo v prvo porinil pod nos elektroniko, da sem se na veliko kašljal oz pare dalj od grla nisem spravil, kadil pa sem po dve škatlici Marllboro na dan, on pa je imel 0.6 mg nikotina kar je bilo nič v primerjavi z Marllboro, torej je ves point v pari na katero tako odreagiraš kot marsikdo ki hoče poizkusiti moj ecig, itak se vsi (skoraj) dušijo in to celo marsikoga odvrne. Je pa tudi res da sem jaz začel uparjati z Ego One, ki ima dosti hladnejšo paro in dosti lepše se uparja usta pluča kot pa z Ego Aio. Sploh mi ni jasno kako lahko pri njemu uparjaš usta pljuča, ker ima 0,5 Ohm glavo in je para dokaj hitro ful topla na to pa že vroča, najbolj pomembno pa je to da regulacijski obroček za zrak niti pod razno ne dela tako lepo kot pri Ego One tako da ne dobiš tisti pravi upor pri potegu ("kar not padeš") pa še ustnik ima dvakrat večjo luknjo kot je pri Egu One kar še bolj omejuje pravi filing takšnega kajenja in niti pod razno ne moreš oponašati takšnega "kajenja" s tem AIOjem, ker ne moreš tako kontrolirati količine pare, ki jo vzdihneš in verjetno lahko tudi to prispeva k kašlju. Po drugi strani pa ti direkten vdih v pljuča Ego One omogoči 100x bolje, kot pa ta AIO, ki ni ne miš ne tič, kr neki, bi rekel moj mulc! Vem o čem govorim, ker sem ga pred slabim tednom, zgolj iz firbca, kupil in je za moje pojme zanič za usta-pljuča vsaj s to grelno glavo 0.5 Ohmov, no in pravkar se malo igram z njim...bljak! Konkretno, pa ne delam reklame, sem se prvega dneva odvadil cigarete z Ego One 1100...pozneje pa sem nabavil mali milion različnih uparjalnikov in se kljub raznim sub-pro-nano tankom še vedno vračam na Ego One kjer pa sam obnavljam CLR grelne glave, ker je to najceneje, pa tudi dosti kvalitetneje ampak to je že druga zgodba, bojim pa se, da si že žrtev evropske gnile politike glede vejpanja in se bojim da boš prikrajšan vseh teh čudovitih tankov, tankcov, ker jih ne bodo smeli več izdelovati oz prodajati in bodo omejeni zgolj na 2 ml, da ne govorim o neomejenih nikotinskih bazah PG, VG, kar po pol litra ali liter si jih lahko kupoval, ne pa ko sem danes (pa imam zalogo za dve leti ker sem vedel kaj se bo zgodilo) kupil pri "belemdimu" 10 ml baze z 20 mg nikotina za 4,9 eur, no pravkar pa sem videl, da je teh 10 ml baze pocenil kar za 2 eur tako da je nova cena 2,9 eur.
Slika
Uporabniški avatar
plamen

OdgovorNapisal/-a rabat » 04. Avg 2016 18:34

Hvala za izcrpen pogovor, trenutno me ni v Sloveniji tako, da se nisem uspel kupiti nove tekocine. Se pa bojim, da menjava tekocine ne bo prevec pomagala tako kot si sam omenil, ampak bo potrebna menjava vejpa. Kontroliranje kolicine pare je pri mojem vejpu nemogoce, ceprav ima to moznost pa ne deluje ravno. Drug teden bom poizkusil z novo tekocino, ce nebo efekta pa bom razmislil o menjavi vejpa.
rabat

OdgovorNapisal/-a k2b » 05. Avg 2016 11:04

Vsi - ampak res 99% kadilcev ki prvič poskusi vejpanje - zakašlja. Sam že dolgo nisem kadil smrdljivcev - tako da se niti ne spomnem kako se jih vleče.
V glavnem - D2L - direkt v pljuča način je za sveže vejperje NEPRIMEREN - ker ne znajo/instinktivno ne zmorejo potegnit in sprocesirat vse te količine pare tako kot so vajeni od cigaret. PG/VG razmerje tu NE IGRA nobene vloge - novopečenim vejperjem največrat bolj ustreza višji PG v e-tekočinah kot obratno (razen če imamo Slovenci posebno evolucijsko linijo in smo kar na počez preobčutljivi/alergični na PG) .Boljši throat hit ki ga nudi PG v kombinaciji z višjo nikotinsko e-tekočino ki čimbolj simulira tobačni okus in M2L atomizer na zmerni moči od 10-18W je v večini primerov najustreznejša rešitev
Govorim seveda za dolgoletne kadilce, ki so zasvojeni z ritualom kajenja in tobakom in z nikotinom.(ter še bolj z vsemi tistimi strupi in aditivi ki so v smrdljivcih).
Za vikend kadilce ki so v primežu tobaka manj ali okoli 5 let to ni tako izrazito.

Za primarno odvajanje je potrebna primerna oprema - in dosti teh atomizerjev ki se trenutno forsirajo v vape trgovinah - NI PRIMERNA za odvajanje od cigaret.
To kar je v trgovini lahko zanimivo in zabavno z raznimi exotičnimi okusi in aromami - postane doma ali kjerkoli kjer je kadilec/novi vejper soočen sam s sabo in s svojo tobačno zasvojenostjo - moreče in nefuncionalno. Vse nekaj peče, duši, sili na kašelj ipd...

Torej - katera je potem ta oprema?
- Starejši Kangertechovi tanki (Protank II. in III Aerotank) Kayfun (KF Lite in podobni za tiste ki si lahko sami navijejo tuljavco oz. so pripravljeni naučiti se teh osnovnih veščin),
- Nautilus in Nautilus Mini - zelo popularni in kvaliteni M2L tanki z zamenljivimi glavami. Malo dražji in malo dražje glave v SLO.
- Egrip 1 in še boljše Egrip 1 VT z CLR glavami oz. tudi Titan in Ni200 - Egrip II NI PRIMEREN ker je preveč zračen....
Tukaj imamo kit "all-in-one" in ne rabimo baterijskega moda. Eno polnjenje baterije zdrži cca 1,5 tanka oz. cca 5,5 ml e-juicea
- EHPRO Bachelor (4 ml) in manjši Bachelor Nano (2ml) z M2L kitom.
- SMOK TFV4 mini z reducirko v kitu - ta omogoča tudi morebitno kasnejšo evolucijo v D2L vape s svojo pestro paleto glav in RTA deckov za izgradnjo tuljav.

Zraven še en osnovni regulirani mod. Napopularnejša in cenovno dostopna Joyetech Evic VTC mini ali iStick Pico ter 2 kom. kvalitetnih 18650 baterij bo dovolj za začetek.

DISCLAIMER

Ta moja spoznanja temeljijo na preizkušanju različne opreme s strani kadilcev in vapers2be in so kot taka seveda subjektivna.Amapk taki so pač fakti brutti :D
Uporabniški avatar
k2b

Vrni se na Elektronska cigareta - težave z uporabo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost