Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Nadaljevanje

Tema je namenjena SVETOVANJU, kot uporabnik - uporabniku. Ni namenjena oglaševanju opreme, povezave do trgovin in izdelkov niso dovoljene.

Nadaljevanje

OdgovorNapisal/-a sollo » 19. Jan 2017 12:38

Sem prebiral objave in nisem našel pravega odgovora zase, čeprav je zelo podobnih tem, a morda še samo ne znam izbrskati pravilnega odgovora, pa je v resnici na dlani...

Torej, kot večina vsa tukaj, sem po 20. letih tudi jaz presedlal na začetniški e-cigaret (Joyetech ego AIO) in po 3. tednih brez analogne, mi ta digitalen enostavno ni več všeč (ne vem če mi je kdaj bil - razen pomagalo pri tem, da sem opustil cigarete).

Kaj si želim:
1. zraven seveda standardnih težav z dolžino baterije in kapacitete tanka, je pri meni predvsem težava v konsistenci okusov, ki se mi zdi, da pri ego AIO neverjetno variira glede na to na kakšnih procentih so baterije. Želim si, da bi okus bil maksimalno izražen (za dobre arome nimam težav veliko zapraviti že zdaj, pa čeprav se mi zdi, da nikakor ne morem doseči potenciala same arome s to napravo) in to konsistentno skozi čas ene polnitve baterije.

2. pred tednom dni sem poskusil v eni trgovini res dober "oparilnik"! noro! vendar meni ne pride preveč v poštev nekaj takega, saj enostavno proizvaja preveč pare, kar mi je všeč, ampak rad vape-am v avtu, v službi... tudi gostota mi je zelo všeč, ki jo dajo ti boljši uparilniki... torej v tem segmentu iščem neko srednjo varianto.

3. želim si napravo, ki ni prevelika, da jo lahko imam tudi pozimi normalno s sabo v (kratkih) hlačah in ne zasede celotnega prostora :)

4. želim si napravo s katero lahko kontroliram, moč, dovod zraka

5. ne želim naprave, ki bi moral zapravljati preveč časa na njej z raznimi glavami, grelnimi žičkami, vatkami - čeprav bi rad, a vem kolikor se poznam, da bi me preveč potegnilo v to in si ne želim še ene obsesije (že tako ali tako cele dneve mešam arome in testiram, staram (no s staranjem še nisva tam, ker sem komaj pred 3. tedni presedlal))

6. želim si napravo, če se kaj pokvari, da lahko ali sam zamenjam ali kupim rezervne dele

7. cena ni nek faktor, saj se mi na prvi pogled ne zdijo preveč dragi kompleti (nisem pa recimo pripravljen plačati več kot 150€ - trenutno)

8. dokaj irelavantno, a vseeno - všeč so mi klasične na videz in nevpadljive stvari, z dobrim in enostavnim UX-om

A imate kakšen dobre predlog za napravico, glede na to kar sem zgoraj opisal?

Hvala vam.
Free your mind and the rest will follow!
Uporabniški avatar
sollo

Kraj: okolica Ljubljane

Re: Nadaljevanje

OdgovorNapisal/-a Laputa100 » 24. Feb 2017 19:57

Pozdravljen

Dolgo je že od kar si napisal glede idealnega E-cigareta. Moram reči, da imam jaz ista vprašanja
vse od kar se pojavljajo E-cigs. Omenil bom le mojo izkušnjo. Zase lahko rečem da sem zadel v polno
ob nakupu Aspire pockeX. Ne morem verjet, da je prva glava pri tej napravi že skoraj mesec in pol
stara ob upoštevanju da sem praktično verižni kadilec. Torej ga "mučim" cele dneve :) Vse bolj
me "skrbi" da bo prej skurilo mojo glavo kot to v Aspire pockeX-u. Že res da so e-cigs precej napredovali
v vzdržnosti ampak da se bo to tako zavleklo pa se samo čudim. Tudi sicer ne opažam kakšnih motenj
na tej napravi tako da lahko rečem da je preizkušen. Puščanja ni..tudi če ga poležeš. Se mi je sicer zgodilo
ene dvakrat pri navoju vendar sem samo še enkrat odvil in obrisal s papirjem do suhega na tesnilu in nazaj
zaprl, pa je bil mir. Morda sem ga tudi preveč zatiskal. Razmerje dim/okus odlično pri 50/50 VG-PG.
Zanimivo je tudi to, da ko se počasi prazne (baterija) pri koncu skorajda ni sprememb v kvaliteti uparjanja.
Pravzaprav zanemarljivo! Omembe ne vredno. Cena? Pomoje čisto primerna. Je zaprtega tipa, nobenih neumnih
zračnikov, ki jih po mojem mnenju sploh ne potrebuješ. Že res, da se dovolj spoznam na elektroniko ampak
jaz sem iskal e-cig ki bo uporaben. Nenazadnje sem kadilec in ne serviser :) Vse ostalo se mi zdi nepotreben
hobi. Torej če me danes kdo vpraša kaj bi kupil, mu svetujem prav tega. Jaz sem ga kupil le slučajno in tudi
malce predvideval, da bi utegnil bit dober. Imel sem srečo :) Sema kupil tudi Istick pico melo mega 3. Vse vredu
dokler ne sprobaš popolnoma neuporaben tank ki je v originalu. To so tanki, ki nimajo nobene zveze z normalnim
kajenje, kar pa je cilj vsakega ki bi rad prešel iz navadnih cigaret na e-cig. To so tanki ki imajo porabo tekočine
kot ameriški avti. Potem; D2L (direct to lough) ki nima nobene zveze s kajenjem, pogosto puščanje tekočine (ne zagovarjam
tiste ki pravijo da se jih moraš navadit in upravljat z njimi saj potem vse te peripetije zaidejo v vse drugo samo
tisto ne za kar je namenjen in nerodni zaradi velikosti. Drugo pa je seveda naprava sama (elektronski del) s katerim
pa lahko narediš v kombinaciji z Nautilus X, ki ima mislim da celo iste glave kot Aspire pockeX ODLIČEN E-cigaret.
Toliko zaenkrat. Ali sem kaj pripomogel k idealni varjanti ne vem. Boš videl sam. Tu je govora o ceni do 30eu.
Pomoje bi do 150eu moral dobit nekaj v tem smislu še precej bolje.

Lp Brane
Laputa100

Vrni se na Elektronska cigareta - kaj kupiti ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost