Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

Kaj kupiti, vzdrževanje, stroški,.. ?

Tema je namenjena SVETOVANJU, kot uporabnik - uporabniku. Ni namenjena oglaševanju opreme, povezave do trgovin in izdelkov niso dovoljene.

Kaj kupiti, vzdrževanje, stroški,.. ?

OdgovorNapisal/-a Blackie1987 » 12. Dec 2016 09:48

Torej, odločam se kaj kupiti od teh elektronskih vapor je v, kaj mi priporočate, nekaj da bo zdržalo in pa predvsem me zanima zadeva na tekočino.
So mogoče na voljo kakšne organic tekočine pri nas v slo?
Imam problem pri pljučih, zato bi kakšne zadeve z mentol, evkaliptus in podobno, prišlo zelo prav terapevtsko.
Hvala
Blackie1987

Re: Kaj kupiti, vzdrževanje, stroški,.. ?

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 16. Dec 2016 01:02

Blackie1987 napisal/-a:Torej, odločam se kaj kupiti od teh elektronskih vapor je v, kaj mi priporočate, nekaj da bo zdržalo in pa predvsem me zanima zadeva na tekočino.
So mogoče na voljo kakšne organic tekočine pri nas v slo?
Imam problem pri pljučih, zato bi kakšne zadeve z mentol, evkaliptus in podobno, prišlo zelo prav terapevtsko.
Hvala

Lep pozdrav.

Najprej osnove. E-cigareta je namenjena kadilcem, ki bi se z njeno pomočjo radi losali tobačnih cigaret. Odstotek, ki jim to uspe, je v praksi kar precejšenj. Je pa po poročilu Angleškega Kraljevskega Združenja vsaj 95% manj škodljiv od kajenja tobaka. (Ob predpostavki, da zvejpaš 3-4 ml e-tekočine na dan, pri recimo 1.0Ohmski tuljavi in 15-20W moči.)
Torej, če se v zgornjih besedah najdeš. z drugimi besedami - si kadilec, potem si na pravem mestu. Svetoval pa bi ti za prvo napravo, nekaj v tem rangu: http://www.pyursmoke.si/product/joyetech-ego-aio/

Ampak, ker je tvoje vprašanje postavljeno rahlo dvoumno imam občutek, da bi si želel s pomočjo e-cigarete lajšati pljučne tegobe?
Zato naj te na licu mesta opozorim, da te naprave niso temu namenjene. Za to so verjetno namenjeni kakšni medicinski inhalatorji in seveda posvetovanje z zdravnikom. Vsaj po mojem znanju, ne obstaja nobena e-tekočina, ki bi se uporabljala v kakršnekoli terapevtske namene. Te naprave so namenjene odvajanju od kajenja tobaka in čeprav so osnove e-tekočine (propilen glikol in rastlinski glicerin) precej benigne sestavine, še vedno niso "zdrave" za inhaliranje.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a Bronto » 16. Dec 2016 18:04

@KingKožuh
S tabo se delno strinjam. Pravim delno, zato ker imam astmo...
Po kakih 30 letih kajenja so mi povedali da jo imam. Potem sem "brskal" in našel vape (saj sem objavil, kake tri mesece nazaj sem šel na vape). Moj pulmolog mi je rekel, da je to krasno! Da naj poskusim in če bodo pljuča "prenesla" aerosol namesto dima, da sem na boljšem... In so, po par dneh kašljanja, seveda... Od prehoda na vape Ventolina (tudi aerosol) več ne uporabljam :D Pa so mi "stari" vaperji rekli, da če imam astmo, da ni šans da bi vapal...
Vprašanje pa je, seveda, kako bi/bo vape vplival na Blackie1987. Smo različni...

A, pa še to - tudi jaz imam še eGo AIO - not imam mentol, sam "pacam". Paše...
"You live and learn. At any rate, you live." Douglas Adams
Uporabniški avatar
Bronto

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 16. Dec 2016 21:00

Bronto napisal/-a:@KingKožuh
S tabo se delno strinjam. Pravim delno, zato ker imam astmo...
Po kakih 30 letih kajenja so mi povedali da jo imam. Potem sem "brskal" in našel vape (saj sem objavil, kake tri mesece nazaj sem šel na vape). Moj pulmolog mi je rekel, da je to krasno! Da naj poskusim in če bodo pljuča "prenesla" aerosol namesto dima, da sem na boljšem... In so, po par dneh kašljanja, seveda... Od prehoda na vape Ventolina (tudi aerosol) več ne uporabljam :D Pa so mi "stari" vaperji rekli, da če imam astmo, da ni šans da bi vapal...
Vprašanje pa je, seveda, kako bi/bo vape vplival na Blackie1987. Smo različni...

A, pa še to - tudi jaz imam še eGo AIO - not imam mentol, sam "pacam". Paše...

Tudi meni so aparati po prvem bronhitisu, ki sem ga imel v življenju, zaznali astmo. Zdravnik mi je predpisal Symbicort "pumpice" 2x na dan oz. po potrebi. Odkar sem nehal kaditi, sem dal pumpice na stran in sem jih v zadnjih treh letih morda uporabil cca 4x. Ko kdaj resneje zbolim, pol jih snifnem, da se lažje spucam gnoja s pljuč. Ves ta čas pa seveda vejpam, brez problema. Torej, če potegnem zaključek na lastni koži (ki definitivno ni zdravstvena trditev), aerosol e-cigartete oz. uparjalnika, definitivno ne škodi toliko, kot cigaretni dim, če so se pljuča kljub temu opomogla. Naj dodam, ko sem kadil, sem uporabljal pumpice eno leto, pa ni bilo vidnejših rezultatov. Torej na kratko, dobro vem zakaj gre.
Pa vendar vseeno ne upam trditi, da pa sedaj e-cigareta blagodejno vpliva na telo, ker to definitivno ne. (saj vsi vemo, samo svež zrak, pa te fore) Torej malo pazljivosti je potrebno pri vsem skupaj, pa obvezno posvetovanje z osebnim zdravnikom, preden se karkoli lotimo na svojo roko..
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a milyan » 17. Dec 2016 07:37

Veipanje, vdihavanje pare, to so včasih uporabljali stari ljudje proti prehladu gripi bronhitisu itd torej v zdravstvene namene, glede na to da se razne veporaizerje da kupit v Sanolabor in podobnih štacunah je inhalacija še vedno medicinska domena

Ja vem vape kot se ga gremo mi to ni isto itak

Na svojem primeru po mnogih letih 43 kajenja se mi je po mesecu na vape brez cigarete pljučna kapaciteta dvignila lažje in "čisteje" sem zadihal in splošno počutje se je bogato nagnilo na plus

Najslabši del naših e tekočin je pa ravno mentol tako da .............
Slika
Uporabniški avatar
milyan

OdgovorNapisal/-a Blackie1987 » 22. Jan 2017 13:34

Se opravičujem za pozen reply...
Torej, po nešteto gledanih reviewih in brskanja na netu sem končno nabavil nekaj "opreme", čakam sedaj da roba pride. Gledal sem cene pri nas in lahko rečem samo adijo pamet, dobro da sploh kaj prodajo in dobro za njih, da določen folk ni razgledan :)

Kar se tiče iz terapevtskega stališča lahko rečem samo to, da sem opustil pumpice odkar občasno vejpam, pa še sploh nisem začel vejpat tekočine, ki sem jo naročil v ta namen.
Zdaj nevem ali je to bilo vse v glavi ali sem nekakšen majhen čudež :roll:
Vejpam nekje 2-3ml na dan kar se ki ne zdi veliko.
Naročil sem zadevo breathe od ElixirBilly (najdete na instagramu) in se nekaj drugih.
Bom preizkusil dvotedensko kuro in nato opustil celotno vejpanje za cca. 3 tedne, da vidim če se ki zopet pojavi stanje kakršno je bilo na začetku.
Čeprav po vseh raziskanjih, ne vidim ničesar kar bi bilo v vg in pg, da bi tako drastično popravilo moje stanje :| Tudi zdravnik, me je dal na teste, da vidimo...

Drugače me vejpanje dobro potegnilo noter in začela sva z kolegom tudi mešati tekočine ampak sva se zadeve lotila na inovativen način (zorenje v sodih) ampak sva do sedaj že dobesedno tudi ubila 40l tekočine! Zadeva je precizna, samo določen les pride v poštev in treba je mešati v malo večjih količinah.
Nov batch odprava čez kak mesec seveda poročam!

Aja, od opreme sem nabavil naslednje:
Releaux rx2/3
Releaux rx mini
Tfv8 kit
CSMNT rda
Coilart mage combo rda/rta
Nitecore d4
Sony vtc4
Pa še žice Ss, Kanthal... in ogromno preveč ostalih drobnarij.

Lp.
Blackie1987

Vrni se na Elektronska cigareta - kaj kupiti ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost