Tagi uradnega Slovenskega foruma za elektronske cigarete: Elektronska cigareta, e-cigareta, elektronske cigarete, e-cigarete, forum, e-kajenje, e-tekočine, e-tekočina, diskusije, debata, uradni slovenski forum za elektronske cigarete.

iStick Basic, pomoč

Tema je namenjena objektivni oceni osebnega uparjalnika oz. e-cigarete. Opis tehničnih parametrov, nasveti za optimalno in varno delovanje naprave.

iStick Basic, pomoč

OdgovorNapisal/-a pr4etorianl4 » 30. Dec 2015 21:24

Pozdravljeni, po pol leta sem svojega Ego One zamenjal z iStick Basic, ki je pred kratkim prišel na trg. Na Egotu sem pretežno uparjal 70Vg30Pg - 6mg, 0.5 Ohm, kar mi je bilo odlično. Sedaj na iSticku, 0.75 Ohm, me pa iste tekočine pečejo po grlu, kot bi bilo preveč nikotina, prav neprijetno vejpanje. Saj iStick Basic ni močnejši od Ego One, da bi bil razlog v Watih ali Ohmih?! Res nisem še probal na 3mg, ampak 6mg res ne bi smel biti razlog za pekoče grlo. Tudi reviewe iStick Basic sem gledal na 6mg, pa so vsi blazno hvalili okus...ne vem, ima kdo kakšno idejo?
pr4etorianl4

Re: iStick Basic, pomoč

OdgovorNapisal/-a offroad » 30. Dec 2015 22:37

sam to opažam pri isti opremi, le z drugim okusom tekočine (DIY). Zato je po mojem mnenju veliko odvisno tudi od arom v tekočini ne le od PG in nic.

lp primž
Slika
offroad

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 30. Dec 2015 23:55

pr4etorianl4 napisal/-a:Pozdravljeni, po pol leta sem svojega Ego One zamenjal z iStick Basic, ki je pred kratkim prišel na trg. Na Egotu sem pretežno uparjal 70Vg30Pg - 6mg, 0.5 Ohm, kar mi je bilo odlično. Sedaj na iSticku, 0.75 Ohm, me pa iste tekočine pečejo po grlu, kot bi bilo preveč nikotina, prav neprijetno vejpanje. Saj iStick Basic ni močnejši od Ego One, da bi bil razlog v Watih ali Ohmih?! Res nisem še probal na 3mg, ampak 6mg res ne bi smel biti razlog za pekoče grlo. Tudi reviewe iStick Basic sem gledal na 6mg, pa so vsi blazno hvalili okus...ne vem, ima kdo kakšno idejo?

Imaš prav, delovanje obeh je približno enako, torej napetost na tuljavi direktno iz baterije. Edina ralika, ki jo vidim je horizontalna tuljava proti vertikalni. Vsaj mislim.. In iz izkušenj ti povem, da se throat hit, recimo pri RTAjih, ki jih uporabljam razlikuje. Torej enake tuljave na različnih tankih dajejo različen throat hit. Morda je tudi v tvojem primeru tako.
Kar lahko narediš je, da povečaš airflow na tanku iSticka, ali pa zmanjšaš vsebnost nikotina. Druge varjante jaz trenutno ne vidim. Mogoče kdo, ki ima izkušnje z iStick basicom?
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a pr4etorianl4 » 03. Jan 2016 17:16

Da malo poročam...probal sem s 3 mg in 0, prav tako tudi z različnimi razmerji VG/PG. Rezultat je isti, pekoče grlo, enako mnenje je dal kolega, ki je probal. Ne rečem, da je naprava slaba, ampak dejstvo je, da vejp ni takšen, kot bi moral bit. Sem se s prijaznim trgovcem dogovoril za zamenjavo, bo malo doplačila, pa pade eVic VTC mini :-) Tukaj pa ne sme bit težav :-) Hvala King in OffRoad.
pr4etorianl4

OdgovorNapisal/-a KingKožuh » 03. Jan 2016 17:20

pr4etorianl4 napisal/-a:Da malo poročam...probal sem s 3 mg in 0, prav tako tudi z različnimi razmerji VG/PG. Rezultat je isti, pekoče grlo, enako mnenje je dal kolega, ki je probal. Ne rečem, da je naprava slaba, ampak dejstvo je, da vejp ni takšen, kot bi moral bit. Sem se s prijaznim trgovcem dogovoril za zamenjavo, bo malo doplačila, pa pade eVic VTC mini :-) Tukaj pa ne sme bit težav :-) Hvala King in OffRoad.

Zanimivo. Minija itak, pa pali.
Slika
Uporabniški avatar
KingKožuh
Administratorji strani

Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a addseo1234 » 08. Jan 2016 03:44

ki jo vidim je horizontalna tuljava proti vertikalni.
gclub มือถือ
addseo1234

Vrni se na Elektronska cigareta - novo in testirano

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost